امام علی (ع) می فرمایند؛
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 2626
  • ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۱
آغاز اعمال محدودیت های تردد در استان کرمان از امروز
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان خبر داد؛

آغاز اعمال محدودیت های تردد در استان کرمان از امروز

منع تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا ۳  بامداد در تمام مناطق استان

به گزارش “بوتیانیوز”صیری با بیان اینکه منع تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا ۳  بامداد در تمام مناطق استان همچنان ادامه دارد، گفت: ورود خودروهای شخصیِ ممنوع به شهرهای قرمز هر ۲۴ ساعت یک میلیون تومان و شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان جریمه دارد و برای منع تردد شبانه ۲۰۰ هزار تومان جریمه دیده شده است.

به گزارش راه آرمان، محمدصادق بصیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان در کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد مقابله با کروناویروس استان کرمان با اشاره به الزامات قانونی طرح جامع هوشمند محدودیت‌ها در شرایط قرمز، نارنجی و زرد اظهار کرد: طبق آخرین اعلام وزارت بهداشت، شهرستان های شهربابک، سیرجان، بافت، رفسنجان، زرند، کوهبنان، کرمان و بم در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی افزود: همچنین شهرستان‌های نرماشیر، عنبرآباد، رودبار جنوب، جیرفت، بردسیر، انار و منوجان در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های فهرج، ریگان، قلعه‌گنج، کهنوج، فاریاب، ارزوئیه، رابر و راور در وضعیت زرد قرار دارند.

بصیری بیان کرد: این رنگ‌بندی وضعیت فعلی استان است و احتمال تغییر آن با توجه به سیر صعودی بالای ویروس جهش یافته وجود دارد، اما امیدواریم با کنترل‌ها  و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی شهروندان بتوانیم شرایط را تا حدی کنترل کنیم.

جانشین استاندار کرمان در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا گفت: طبق طرح جامع هوشمند محدودیت‌ها، دورکاری کارمندان در وضعیت قرمز در اداراتی با ارائه خدمات ضروری به صورت یک دوم و در سایر ادارات دو سوم اعمال می‌شود.

وی با بیان اینکه بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها با توجه به برگزاری فرآیند انتخابات جزو دستگاه‌های ضروری تعیین شده‌اند، افزود: در زمینه فعالیت کسبه و بازاریان در شرایط قرمز تنها گروه شغلی یک می‌توانند فعالیت داشته باشند، ضمن آنکه فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی و اجتماعی در این شهرها تعطیل بوده و پلاک‌های شخصی غیربومی نمی‌توانند به شهرستان‌های قرمز و نارنجی ورود کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: در شرایط نارنجی دورکاری کارمندان در ادارات ضروری یک سوم و دیگر ادارات یک دوم بوده و تنها فعالیت گروه‌های شغلی یک و دو امکان‌پذیر است.

وی بیان کرد: فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی و اجتماعی نیز در مناطق نارنجی ممنوع است.

بصیری گفت: در شهرستان‌های زرد، وضعیت کاری کارمندان در ادارات ضروری به صورت کامل و دیگر ادارات یک سوم دورکاری است و تنها مشاغل گروه چهار در این شهرها تعطیل خواهند بود.

وی افزود: مسائل آموزشی نیز تنها حضور پایه‌های اول و دوم دروس کارگاهی در مدارس به صورت اختیاری و با ۱۰ نفر می‌تواند اعمال شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان بیان کرد: برگزاری مراسمات فرهنگی اجتماعی و نمازهای جماعت یومیه با ظرفیت ۵۰ درصد و ترددها در این مناطق زرد بلامانع خواهد بود.

بصیری با بیان اینکه منع تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا ۳  بامداد در تمام مناطق استان همچنان ادامه دارد، بیان کرد: ورود خودروهای شخصیِ ممنوع به شهرهای قرمز هر ۲۴ ساعت یک میلیون تومان و شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان جریمه دارد و برای منع تردد شبانه ۲۰۰ هزار تومان جریمه دیده شده است.

وی خاطرنشان کرد: اعمال محدودیت‌ها از امروز آغاز می‌شود و استمرار آن بستگی به رنگ‌بندی طبق اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دارد.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*