امام علی (ع) می فرمایند؛
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 2648
  • ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۹
استاندار کرمان عنوان کرد:

استاندار کرمان عنوان کرد:

برای نجات جان مردم باید محدودیت‌ها را اعمال کنیم/ سختی و گرفتاری مردم را درک می‌کنیم

 

به گزارش “بوتیانیوز”استاندار کرمان گفت: می‌دانیم مردم در گرفتاری و سختی هستند، اما برای نجات جان مردم باید محدودیت‌ها و تعطیلی‌ها را ایجاد کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، جلسه فوق‌العاده قرارگاه فرماندهی مدیریت بیماری کرونا استان با توجه به رنگ‌بندی جدید شهرها طبق اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بعد از ظهر امروز ۱۹ فروردین به ریاست استاندار کرمان و با حضور روسای کمیته‌های شش‌گانه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس در استان کرمان برگزار گردید.

دکتر زینی‌وند استاندار کرمان در جمع‌بندی این جلسه عنوان کرد: مبنای مدیریت محدودیت‌ها طرح جامع هوشمند است که تکلیف شهرهای قرمز، نارنجی و زرد در آن مشخص شده و هیچ استثنایی هم نمی‌توانیم قائل شویم.

وی افزود: شرایط کنونی و موج چهارم بیماری با توجه به برگزاری دورهمی‌ها و عادی‌انگاری صورت گرفته، کاملا قابل پیش بینی بود، با این حال اگر همت کنیم و نکات مراقبتی را رعایت کنیم، کنترل این موج (پیک) می‌تواند راحت‌تر باشد.

استاندار کرمان افزود: تعطیلات نوروزی را پشت سر گذاشته‌ایم و قاعدتا میزان مراجعات به اصناف کمتر شده است، ضمن اینکه ماه مبارک رمضان را در پیش داریم و فضای این ماه برای غلبه بر پیک بیماری کمک کننده است.

زینی‌وند ابراز داشت: امیدواریم با غلبه بر این پیک به واکسن فراگیر نیز برسیم، اما تا یک ماه آینده با سختی مواجه هستیم.

استاندار کرمان از آمادگی بیمارستان‌ها برای مقابله با موج جدید کرونا خبر داد و از همه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از جمله مراکز نیروهای مسلح خواست تا ظرفیت‌های خود را برای این امر در نظر بگیرند.

زینی‌وند با تاکید بر اصل مراقبتی “در خانه ماندن” گفت: کنترل ورودی و خروجی شهرها با استقرار نیروهای انتظامی و کمک فرمانداران در به کارگیری همه ظرفیت‌ها را خواهیم داشت.

استاندار کرمان عنوان کرد: می‌دانیم مردم در گرفتاری و سختی هستند، اما راهی به غیر از اعمال محدودیت‌ها نداریم، برای نجات جان مردم باید محدودیت‌ها و تعطیلی‌ها را ایجاد کنیم.

حمیدرضا رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در این جلسه عنوان کرد: اعداد و ارقام روزهای اخیر از موارد ابتلا به کووید-۱۹ نشان از شعله‌ور شدن بیماری با شیب بسیار تند است.
وی بیان داشت: موضوع را باید جدی گرفت، تمام سازمان‌ها و ادارات بر زیر مجموعه خود نظارت داشته و محدودیت‌ها و دستورالعمل‌ها و تعطیلی‌ها را اجرا کنند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*