امام علی (ع) می فرمایند؛
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 2589
  • ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۹
مدیران برای کاهش نارضایتی‌های عمومی تلاش کنند
رییس کل دادگستری استان کرمان:

مدیران برای کاهش نارضایتی‌های عمومی تلاش کنند

موحد گفت:هرگونه مواردی که بر میزان مشارکت مردم تاثیرمی گذارد، از سوی مدیران رصد شده و مورد پیگیری و رفع قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار “بوتیانیوز”یدالله موحد،رییس کل دادگستری استان کرمان، در سومین ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی استان کرمان گفت: عناوین و لیست جرایم انتخاباتی  از سوی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان تدوین شده است که با گوشزد کردن رفتار‌ها و جرایم انتخاباتی مرتبط با هر نهاد و بخش، از بروز بخش عمده‌ای از این تخلفات جلوگیری خواهد شد.

او به همکاری دستگاه قضایی با هیات‌های اجرایی و نظارت بر انتخابات اشاره کرد و افزود: موضوعات مرتبط با استعلام صلاحیت کاندیدا‌ها و سایر اقدامات قانونی مرتبط با انتخابات در دادگستری کل استان و واحد‌های تابعه با جدیت و سرعت مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان با اشاره به تدوین اطلس امنیتی انتخابات از سوی کمیته اطلاعات و امنیت ستاد انتخابات، عنوان کرد: این اطلس در اختیار دادستان‌ها و مسئولان امنیتی و انتظامی قرار می‌گیرد تا متناسب با شرایط مطرح شده در آن نسبت به اجرای برنامه‌ها و رصد فضای انتخاباتی اقدام کنند.

موحد بر تشکیل کمیته بررسی موانع مشارکت در انتخابات تاکید کرد و ادامه داد: با تشکیل این کمیته زمینه رصد وضعیت مشارکت و موانع احتمالی موجود در رابطه با میزان مشارکت فراهم خواهد شد و برنامه‌ها و وظایف هر یک از بخش‌ها برای ایجاد زمینه افزایش مشارکت قشر‌های مختلف اجتماعی در انتخابات نیز تبیین می‌شود.

او بر توجیه گروه‌های مختلف از جمله مدیران و کارمندان ادارات، اصحاب رسانه و … درباره جرایم انتخاباتی نیز تاکید کرد و گفت: نارضایتی‌ها و تاثیر آن بر مشارکت مردم در انتخابات موضوع مهمی است که باید از سوی استانداری و فرمانداری‌ها مورد پیگیری قرار گیرد و مطالبه حاکمیتی و عمومی این است که مدیران تمام تلاش و امکانات خود را برای کاهش نارضایتی‌های عمومی به کار گیرند.

موحد اظهارداشت: باید توجه داشت هرگونه مواردی که بر میزان مشارکت مردم تاثیرمی گذارد، از سوی مدیران رصد شده و مورد پیگیری و رفع قرار گیرد.

او تاکید کرد: نهاد‌های حمایتی نیز باید بسته های کمک معیشتی خود را به شکلی ارائه کنند که شائبه سیاسی نداشته باشد.

دبیر ستاد رسیدگی به جرایم انتخاباتی کرمان نیز گفت: مصوبات جلسات قبل این ستاد از سوی نهاد‌های مربوطه در دست اجرا قرار دارد.

سید مهدی قویدل با اشاره به این مطلب شعب تخصصی رسیدگی به جرایم انتخاباتی در دادسرا‌ها و دادگاه‌ها تشکیل و قضات ویژه نیز تعیین شده اند، اظهار کرد: به منظور تحقق هر چه بهتر اهداف پیشگیرانه، عناوین و لیست جرایم انتخاباتی نیز از سوی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان تدوین و به مراجع مربوطه ارسال شده است.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*