اخبار کرمان

نخبگان کرمانی به مسابقات جهانی مهارت 2017 اعزام می شوند

به گزارش ” بوتیا نیوز ” محمدرضا جهانگیری، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان با اعلام این خبر گفت: برگزیدگان نهایی شانزدهمين و هفدهمين مسابقات ملی مهارت پس از شركت در اردوهاي آماده سازي و گزينش نهايي، درچند رشته منتخب به چهل و چهارمين مسابقات جهانی مهارت 2017 در ابوظبي اعزام خواهند شد.

وی افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به عنوان نماینده ایران در سازمان جهانی مهارت ( WSI هرسال مسابقات ملی مهارت را در سه مرحله شهرستانی، استانی و ملی برگزار کرده و نفرات منتخب هر دو سال یکبار به مسابقات جهانی اعزام می شوند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان تصریح کرد: مسابقات جهانی مهارت بزرگترین رویداد آموزشی حرفه‌ای است که هر دو سال یک بار در کشورهای مختلفی برگزار می‌شود و امسال نیز تیم ملی مهارت جمهوری اسلامی ایران در ۲۹ رشته فنی و حرفه‌ای در مسابقات جهانی مهارت 2017 ابوظبی شرکت می‌کنند که یک رقابت کننده، یک کارشناس و دو مترجم تیم از استان کرمان در این مسابقات حضور خواهند داشت.

وی تبادل تجربيات و نظرات نظامهاي آموزش فني و حرفه اي از طريق سمينار‘ اجلاس و مسابقات به منظور ارتقاء مهارت جوانان و نيروي كار،  اشاعه اطلاعات در زمينه استانداردهاي ملي مهارت، تشويق جوانان براي آموزش هاي متناسب با شغل، ايجاد تسهيلات در ارتباطات و ديدارها ميان مسئولين و كارشناسان سازمانهاي آموزش فني و حرفه اي در سراسر دنيا، ترغيب در امر تبادل اطلاعات و تجارب ميان جوانان متخصص در سراسر دنيا را از جمله اهداف سازمان جهانی مهارت( ( WSI از برگزاری این مسابقات عنوان کرد.

گفتنی است در مسابقات جهانی 2013 آلمان و 2015 برزیل نیز به ترتیب امین ایرانمنش در رشته فناوری خودرو و علیرضا حمامی زاده در رشته الکترونیک از استان کرمان موفق شدند مدال افتخار مسابقات را کسب کردند.

علیرضا عبدالکریمی مهارت آموخته رشته الکترونیک و مجید رنجبر کارشناس رشته ساخت و تولید بعنوان اعضای تیم ملی مهارت جمهوری اسلامی ایران مهرماه به مسابقات جهانی مهارت 2017 ابوظبی اعزام خواهند شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *