اخبار کرمان اخبار ویژه

رخدادهای امنیتی در استان کرمان ۱۴ درصد کاهش یافته است

به گزارش ” بوتیا نیوز ” به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کرمان، یدالله موحد در جلسه ارزیابی وضعیت امنیتی جنوب استان کرمان که با حضور مسئولان قضائی شهرستان های جنوب استان کرمان به میزبانی دادگستری جیرفت برگزار شد، اظهار داشت: رکن و سرمایه اصلی دستگاه قضائی منابع انسانی است و مدیریت منابع انسانی یک بحث مهم وجدی است.

وی از کاهش ۱۴ درصدی  رخدادهای امنیتی طی شش ماهه ی ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد و گفت: شاهد کاهش ۱۹درصدی سرقت مسلحانه در استان کرمان طی شش ماهه ی نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

موحد بیان داشت: در مجموع قتل های عادی و مسلحانه ۲۴ درصد طی شش ماهه ابتدای سال جاری نسبت به سال ۹۵ کاهش یافته است.

وی علت اصلی بسیاری از قتل ها را نزاع بر اثر اختلافات خانوادگی و ملکی دانست و افزود: مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی و پایین بودن آستانه تحمل از عوامل شکل گیری جرائم خشن است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: همایش ملی با موضوع خشونت، راهکارها و چالش ها در کرمان با حضور بیش از ۲۱ سازمان و نهاد مختلف با محوریت معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان برگزار خواهد شد.

موحد ادامه داد: در این همایش از نظرات علمی و تجربیات اساتید برجسته کشوری در حوزه های مختلف از جمله امور اجتماعی-جامع شناسی و جرم شناسی استفاده خواهد شد.

وی تصریح کرد: دادگستری کرمان از ظرفیت های مدنی و اجتماعی در جهت کاهش جرائم و آسیب های اجتماعی استفاده خواهد کرد.

موحد تصریح کرد: دادگستری کرمان در راستای پیشگیری از وقوع جرم نشست های مشترکی را با اعضای شورای تامین هشت شهرستان جنوبی، سران طوایف و همچنین روحانیون اهل سنت برگزار خواهد کرد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با تاکید به اینکه ب دنبال ارائه خدمات قضائی با کیفیت وارزشمند به مردم هستیم، بیان داشت: دادگستری استان کرمان طی چند سال گذشته همواره در قالب یک برنامه مدون به سوی اهداف نظام قضایی گام برداشته است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *