یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶-Sunday 22 October 2017

سرخط خبرها:

کشاورزان توصیه های لازم برای کنترل آفت زنجره خرما را رعایت کنند

  • تاریخ: سه شنبه, ۱۱ مهر ۱۳۹۶ / ساعت ۱۲:۰۴:۱۹
  • شناسه خبر: 136

رئیس جهاد کشاورزی بم:

کشاورزان توصیه های لازم برای کنترل آفت زنجره خرما را رعایت کنند

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بم گفت: مشارکت کشاورزان در مبارزه با آفت زنجره خرما تاثیر مهمی در کاهش خسارت دارد.

به گزارش “ بوتیا نیوز ” رضا قهری در جمع خبرنگاران با اشاره به زمان هرس زمستانه درختان اظهار داشت: هرس زمستانه در آذرماه لغایت دی ماه انجام می شود و به کشاورزان توصیه می شود برگهای هرس شده را برای رعایت بهداشت از باغ خارج کنند.

وی در خصوص مبارزه تلفیقی علیه زنجره خرما در شهرستان بم افزود: سال گذشته مبارزه تلفیقی علیه زنجره خرما باعث کاهش خسارت و افزایش عملکرد در سال جاری شد.

قهری بیان داشت: مشارکت کشاورزان در مبارزه با زنجره خرما نقش مهمی در کاهش خسارت دارد.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بم تصریح کرد: کشاورزان پس از برداشت محصول خرما، حداکثر تا پایان مهر ماه به ازای هر درخت خرما یک کیلوگرم کود شیمیایی ازته (اوره) برای تقویت ورشد رویشی استفاد کنند.

وی اظهار کرد: به منظور مبارزه با نسل دوم زنجره، در سطح ۸۲۰ هکتار از باغات آلوده بیش از هزار و ۶۰۰ حلقه نوار زرد در اختیار کشاورزان قرار خواهد گرفت.

قهری با اشاره به انجام پهه بندی و بلوک بندی مناطق آلوده در سطح شهرستان بم گفت: یک کارشناس به عنوان مسئول برای هر پهنه تعیین می شود.

وی در خصوص وظایف کارشناسان تصریح کرد: وظیفه هر کارشناس آموزش و راهنمایی کشاورزان برای نصب نوارهای زرد و ثبت مشخصات کشاورزان و باغات آلوده است.

 

انتهای پیام/دیدگـاه ها


Notice: پوسته بدون comments.php is deprecated since version 3.0.0 with no alternative available. لطفاً یک قالب comments.php در پوسته‌ی خود قرار دهید. in /home/botianew/public_html/wp-includes/functions.php on line 3962

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر سنجی

آخرین اخبار

پربازدیدترین ها

پیشخوان روزنامه ها