اخبار ویژه

استاندار کرمان، استاندار برتر صنعت گردشگری کشور شد

به گزارش “ بوتیا نیوز ” مراسم گرامیداشت روز جهانی «جهانگردی» در سالن اجلاس سران در تهران، صبح امروز با حضور برترین های صنعت گردشگری کشور در حالی برگزار شد که استاندار کرمان به عنوان استاندار برتر در صنعت گردشگری کشور معرفی گردید.

علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان در این مراسم اظهار کرد: از آنجا که مراکز تاریخی و میراثی این استان می توانند محل جذب توریست باشند، مرمت و بازسازی این اماکن در دستور کار قرار گرفت و در حال حاضر تعداد قابل ملاحظه ای از این مراکز به طور همزمان در حال مرمت و بازسازی هستند.
وی تصریح کرد: تا کنون قریب 120واحد بوم گردی در سطح استان کرمان راه اندازی شده است که با این میزان توانستیم رتبه نخست کشوری را در زمینه واحدهای بوم گردی کسب کنیم.
رزم حسینی خاطر نشان کرد: افتتاح نخستین هتل کپری 4 ستاره دنیا در شهرستان قلعه گنج، موجب جذب بالغ بر 350 گردشگر خارجی به این شهرستان شده است که ضریب اشغال هتل کپری به 80 درصد رسیده است و این در حالیست که ضریب اشتغال هتل در سطح کشور 40 درصد است
وی تقویت صنعت گردشگری در سطح کشور را نیازمند دو اصل ایجاد زیرساخت های لازم و ترویج فرهنگ گردشگری عنوان کرد و گفت: انعقاد تفاهم نامه سرمایه گذاری بخش غیردولتی در پارک ملی خبر در 174 هکتار که در خاورمیانه کم نظیر است و یکی از اقدامات اساسی استان کرمان در بخش طبیعت گردی محسوب می شود.

استاندار کرمان تاکید کرد: مسئولین نباید صنعت گردشگری را کمتر از صنعت نفت ببینند و ما در ایران نتوانسته ایم شبکه گردشگری داخلی، خارجی و بین المللی را به هم متصل کنیم .
رزم حسینی بر لزوم اتصال شبکه های بین المللی برای جذب گردشگر و توزیع یارانه هدفدار از سوی دولت تاکید کرد و گفت: دولت می تواند به صورت تسهیلات و کمک های مفید، سرمایه گذاران حوزه گردشگری را یاری رساند.
انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *