چندرسانه ای

افتتاح دبستان 10کلاسه ویژه دانش آموزان اتباع خارجی

به گزارش “ بوتیا نیوز ” حسین میرزایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان افزود : دبستان “خواجه نصیرالدین طوسی” از محل کمک های بشر دوستانه اتحادیه اروپا و کشور آلمان در شهر زنگی آباد احداث شده است.

وی با بیان این که در سال تحصیلی 97 – 96 حدود 30 هزار دانش‌آموز اتباع خارجی در حدود 500 مدرسه استان مشغول به تحصیل هستند تصریح کرد:  این 30 هزار دانش آموز اتباع در یازده شهرستان و منطقه ی استان ساماندهی شده اند.

میرزایی با بیان این که حدود یکهزار و 200 کلاس درس در سراسر استان در سال تحصیلی جدید آماده خدمت رسانی به دانش آموزان تبعه خارجی هستند تصریح کرد : دانش آموزان اتباع خارجی بدون هیچگونه تفاوتی همانند دانش آموزان ایرانی دراین کلاس ها مشغول به تحصیل هستند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان کرمان با تقدیر از کمک های بین المللی و حمایت های بشر دوستانه ی انجمن های مختلف اظهار داشت: این انجمن ها بخش بسیار کمی از نیازهای پناهندگان را برآورده می کنند.

میرزایی با اشاره به اهمیت آموزش 30 هزار دانش آموز اتباع در استان اظهار داشت: به دلیل اهمیت بسیار زیاد این موضوع، مدیرکل اتباع خارجی و مهاجرین استانداری کرمان عضو شورای آموزش و پرورش استان می باشد.

وی تصریح کرد: امروز شاهد افتتاح پنجمین مدرسه ی اتباع که با کمک های انجمن های بین المللی در استان ساخته شده است می باشیم ولی برای تحصیل دانش‌آموزان اتباع افغانی در استان کرمان بین 130 تا 140 مدرسه باید ساخته شود.

شایان ذکر است: مدرسه 10 کلاسه خواجه نصیرالدین طوسی با زیر بنای 500 متر مربع در زمینی به مساحت 3 هزار متر مربع  با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون تومان از محل کمک های بشر دوستانه اتحادیه اروپا و کشور آلمان در آموزش و پرورش ناحیه دو در شهر زنگی آباد احداث شده است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *