سردار سلیمانی در راهپیمایی 22 بهمن کرمان؛

برخی به جای دشمن، نامه سرگشاده به مقام معظم رهبری که ایستاده در برابر دشمن است، می نویسند/ اگر پایه ها ضعیف شود بدانید دشمن به راحتی وارد می شود

شماره خبر: 1049 سرویس خبری : پربازدید ۲۲ بهمن ۱۳۹۶

فرمانده سپاه قدس گفت: متاسفم از برخی که نام پیروی از خط امام را برخود می گذارند و به جای نامه سرگشاده نوشتن به صهیونیسم و دشمن، نامه سرگشاده به مقام معظم رهبری که ایستاده در برابر دشمن است، می نویسند.


به گزارش ” بوتیا نیوز ” سردار حاج قاسم سلیمانی پیش اط ظهر امروز در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن شهر کرمان اظهار کرد: همه ی ما باید خدا را شکر گذار باشیم که در طی این ۳۹ سال این انقلاب را از خطرات متعدد حفظ کرد و پیروزی های زیادی را رد این مسیر نصیب ما کرد.

 

فرمانده سپاه قدس در ادامه بیان کرد: خدا را شکر می کنیم از اینکه ما را پیرو مکتب و مظهری قرار داد که این مکتب امروز نجات بخش بشریت بوده و خواهد بود وخدا را شکر می کنیم به خاطر اعطای دو رهبری از سلاله پیامبر؛امام دیروز بنیان گذار همه خوبی ها؛امام خمینی(ره) و امام امروز جامعه که مقام معظم رهبری است.

 

سردار سلیمانی تصریح کرد: شکر می کنیم خداوند سبحان را از این جهت که ما را در همه این ناملایمات بهره مند از یک ملت صبور، پایدارو ارزشمند نمود و نیز خدا را شاکریم به خاطر وجود فداکاران و ایثارگران و خانواده هایی که بهترین های عالم خلقت وجود خود را در طبق اخلاص به اسلام و انقلاب تقدیم کردند و این انقلاب را با خون خود تزیین کردند.

 

وی در ادامه به انقلاب های دنیا اشره کوتاهی کرد و خاطر نشان کرد:بعضی از انقلاب ها، انقلاب قشری بودند مثل انقلاب کارگران برعلیه فئودال ها، برخی دیگر از انقلاب ها عنصری بودند مثل انقلاب سیاه ها بر علیه سفید ها در آفریقای جنوبی و برخی دیگر از انقلاب ها نظامی بودند مثل کودتاهایی که در دنیا اتفاق افتاد و برخی دیگر هم که با مداخله خارجی ها تحرکی را ایجاد کرد که البته نمیتوان اسم آن را انقلاب گذاشت.

 

انقلاب اسلامی ایران در طول تاریخ جهان نظیر ندارد

فرمانده سپاه قدس با برشمردن ویژگی های انقلاب اسلامی، عنوان کرد: انقلاب اسلامی ایران هیچ شباهتی به هیچ یک از انقلاب های دنیا نداشت چرا که در انقلاب ما فقیر و غنی، سیاه و سفید،شهری و روستایی،با سواد و بی سواد، همه قشرها را در درون خود جای داد.

سردار سلیمانی افزود: این انقلاب در مقطعی رخ داد که آمریکا حاکمیت مطلق داشت و در دنیا غیر از جهان دو قطبی، قطب دیگری وجود نداشت و این جمله ” نه شرقی نه غربی” اما خمینی (ره) در آن زمان، دنیا را متحیر کرد .

 

وی تاکید کرد: زمانی این انقلاب به وقوع پیوست که شاه در اوج قدرت بود و خود را دژبان منطقه می دانست، قبل از انقلاب ایران از جهان اسلام‌منفصل شده بود و شاه ملعون یک راه جداگانه ای ایجاد کرده بود و به سمتی می رفت که امروز خاندان آل سعود می روند؛یعنی شاه با اسرائیل سازش کرد و جزو اولین کشورهای اسلامی بود که این خط را شکست.

 

فرمانده سپاه قدس ادامه داد: انقلاب ما زمانی به وقوع پیوست که هیچ جریان سیاسی وجود نداشت و عمده جریان های سیاسی را ساواک متلاشی کرد وما در بدترین و سخت ترین شرایط به رهبری امام خمینی بزرگ ترین پیروزی را به دست آوردیم.

 

اگر ملت ایران در زمان امامان معصوم حضور داشت سرنوشت اسلام عوض می شد

سردار سلیمانی رد ادامه ملت ایران را بزرگ ترین نعمت برای نظام مطرح کرد و گفت: ما از جنس این ملت هستیم ولی از این ملت در وفا،صفا،ایمان و اعتقاد به اصول متحیر هستیم، انسان می ماند چگونه می توان حق این ملت را ادا کرد و اگر این ملت در زمان امام معصوم ما بودند عالم اسلام سرنوشت دیگری داشت.

 

وی خاطر نشان کرد: این ملت در جنگ تحمیلی ۸ سال پای کشور ایستادند ک بیش از ۲۰۰ هزار نفر جان خود را برای حفظ این نظام فدا کردند و نیز در مراسم ارتحال امام(ره) با تشخیص راه درست و دقیق دور وجود امام جدید جامعه یعنی حضرت آیت الله خامنه ای چرخید و دل و جان خود را در اختیار او قرار داد و نظام را از یک خطر بزرگ نجات دادند.

 

فرمانده سپاه قدس افزود: ملت ایران در حوادث و فتنه های داخلی خصوصا فتنه ۸۸  با بصیرت و بصورت خود جوش این فتنه ها را خنثی کرد و باید کف پای این ملت را بوسید و خاک پای این ملت را به چشم سرمه کرد؛این ملت، ملتی وفادار و بزرگ است.

 

سردار سلیمانی در ادامه صحبت های خود به برشمردن ویژگی های امام راحل پرداخت و عنوان کرد: اگر کسی بخواهد ویژگی های امام را در جوانی و پیری از حیث اخلاق ،مرجعیت، حکومت داری و دشمن شناسی بگوید، ده ها جلد کتاب می شود چرا که جای بحث زیادی دارد، کمااینکه بسیاری از اندیشمندان و دانشگاهیان و علما از وصیت نامه سیاسی امام کتاب های قطوری نوشته اند.

 

وی بیان کرد: اولین خصوصیت امام که در کتاب های دینی و حوزه های علمیه در سطوح بالا مورد توجه بوده و شاید برای امثال من قابل فهم نباشد این است که از حوزه عدالت و تقوا باب جدیدی در جهاداکبر باز کرد؛ امام بابی را به این جهاد اکبر اضافه کرد که آن باب عشق است؛ این باب حب و محبت یک مدرسه شد.

 

فرمانده سپاه قدس خاطر نشان کرد: این همان چیزی است که در دفاع مقدس موجب شد شهدا از همه تعلقات خود عبور کرده و به این جایگاه رفیع رسیدند که این نشأت گرفته از مدرسه امام و جهاداکبری است که ایشان تاسیس کرد؛ این جزو ضرورت های انقلاب بود که امام به آن جامه عمل پوشاند.

 

امام خمینی” ما نمی توانیم ” را از فکر و اندیشه ملت ایران حذف کرد

 

سردار سلیمانی تاکید کرد: امام هرگز مطرح نکرد که چون دشمن قوی است یا ما را جایی راه نمی دهند، پس ما نمی توانیم؛ بلکه امام فرمود از جایی به جایی، فرودگاهی به فرودگاهی و حتی کشتی به کشتی من از این جهاد اکبر دست برنمی داریم و این چیزی است که مقام معظم رهبری نیز فرمودند ” این نمی توانم را بکشید و از خود دور کنید”.

 

وی وارد کردن حوزه ای علمیه را به بحث سیاست از دیگر اقدامات امام راحل برشمرد و بیان کرد: اولین قدم امام این بود که از حوزه شروع کرد و حوزه های علمیه را از عزلت و گوشه نشینی خارج و وارد سیاست کرد؛ امام به دلیل شناخت دقیقی از اسلام داشت، این نظام را پایه گذاری کرد؛ در فکر امام فقاهت، حکمت وعرفان همه با هم عجین بود و در سیاست وارد شد.

 

امام خمینی با هیچ باطلی سازش نکرد و ریشه تمام ان ها را در داخل قطع کرد

 

فرمانده سپاه قدس سومین خصوصیت امام راحل را قیام برای حق مطرح کرد و گفت: این مسئله در موضوعات اساسی کشور بسیار مهم است؛ امام با هیچ باطلی سازش نکرد و ریشه تمام آنها را در داخل قطع کرد؛ آنچه امام در برابر لیبرال ها و مارکسیست ها و منافقین انجام داد، حرکت عظیمی بود که اجازه نداد هر باطلی سردرآورده و در مزرعه اسلام ریشه بزند و با قاطعیت ریشه آن را قطع کرد.

 

سردار سلیمانی خطاب به برخی کسانی که خرده می گیرند، تاکید کرد: آیا سخنان بلیغ، شیرگونه و شلاق گونه امام علیه لیبرال ها را نشنیده اید؟ ایشان در بیان خود از کسانی حمایت می طلبید که رضایت خدارا داشتند؛از نیت های ناسالم دوری می کردند چرا که مانع خدمت گزاری به این ملت می شود؛ لذا امام به سینه همه کسانی که نیت های غیر الهی داشتند و پیشنهاد مساعدت به امام می کرد، دست رد می زد.

 

وی ادامه داد: خصوصیت چهارم امام که امروز در جامعه ما هر کجا باشد، موفق است ودر برهه ای از انقلاب آن را تجربه کردیم، خط شکنی امام بود که همواره جلودار بودند؛ امام ابتدا با عده ای قلیل حرکت کرده و آوارگی و تبعیدهای زیادی کشید؛ اول خود خون دل خورد و خون داد سپس به مردم فریاد زد که به پا خیزید.

 

مسئولین باید در کنار مردم حرکت کنند تا درد آن ها را بفهمند

 

فرمانده سپاه قدس خاطر نشان کرد: امام خط شکن بود؛ در جنگ دفاع مقدس نابرابر و تحمیلی موفق شدیم دشمنی که تمامی ضرابخانه ها را در دست داشت، شکست بدهیم که این امر نشات گرفته از مدرسه امام بود، امام جلو افتاد و ملت پشت سر او راه رفت؛ در همه موضوعات امام خط شکن بود لذا موفق شد.

 

سردار سلیمانی تاکید کرد:  اگر وزیر در ساختمان ها بالا نشسته و دستور صادر کند، تا این دستور از طبقات بالا به پایین برسد نفس این ملت را می گیرد؛ اگر من به عنوان مسئول، در منطقه فقیر خوابیدم و درد آنان را فهمیدیم، برای مشکلات آنها مرهم است.

 

امام (ره) اولین کاری که کرد سیلی زدن به ترس بود

 

 

سردار سلیمانی اظهار کرد:  امام اولین کاری که کرد سیلی زدن به ترس بود و ترس را اول در حوزه و طلاب و سپس در جامعه کشت و پس از آن در زمان خود اعلامیه های آتشین را بیان کردند.

 

وی اسلام زدایی از جامعه را منشأ نگرانی دانشت و تصریح کرد: ما باید از این مسئله خوف داشته باشیم که این فقط مختص به قشر متدین نیست و اگر هجمه ای به کشور وارد شود، همه اقشار جامعه آسیب می بینند،چه فقیر و غنی و چه قشر متدین و غیر متدین لذا باید هوشیار بود چرا که اگر پایه ها ضعیف شود بدانید دشمن به راحتی وارد می شود و آسیب می زند.

کشور ایران با حکمت اداره می شود نه با ترس و دلهره

فرمانده سپاه قدس با تأکید بر اینکه آن حرکتی که ۳۹ سال باعث موفقیت انقلاب بود؛ اسلام است که اگر پایه های آن سست شود دشمن راحت می توان بر آن غلبه کند، تصریح کرد: امام خمینی (ره)به دلیل تکیه برمذهب ناب محمدی (ص) توانست تمامی توطئه ها را شکست دهد چرا که کسی که عالم به زمان باشد فریب دشمن را نمی خورد و موقعیت آن را خوب درک می کند.

سردار سلیمانی بیان کرد: برخی از مسئولین از عملیات روانی دشمن می ترسند و دچار مشکل می شوند، و این تلقین ترس به جامعه که گاها دلسوزانه است غلط است لذا هر کس در این مسیر جامعه ما را بترساند به استقامت این جامعه خیانت کرده است چرا که جامعه با حکمت اداره می وشد نه با ترس و دلهره.

 

برخی می گویند امروز مقام معظم رهبری باید جام زهر بنوشد که این یک غفلت بزرگ و صحبت غلطی است

 

وی با تاکید بر این مسئله که راه امام،راه مقابله با بیگانگان و ایستادگی بود، عنوان کرد: برخی ها می گویند همانطور که امام در قصه قطعنامه ۵۹۸ جام زهر را نوشید امام امروز هم باید در برابر آمریکا این کار را انجام دهد و این یک غفلت بزرگ و صحبت غلط است.

 

فرمانده سپاه قدس ادامه داد: این چه قیاسی است، این جام زهر جان اسلام و ایران را کامل می گیرد، حکومت ۵۰ ساله آمریکایی ها بر کشور ایران نشان داد که آمریکایی ها ما را از درون تهی کردند و این جام زهر امروز جامی نیست که با قطعنامه ۵۹۸ قابل مقایسه باشد بلکه این جام زهری است که جان انسانیت را می گیرد چرا که همه ملت های منطقه چشم امیدشان به ایران است.

 

امروز ملت ایران فقط حافظ و حامی ایران نیست بلکه پشتیبان ملت های منطقه است

 

سردار سلیمانی تاکید کرد: امروز ملت ایران فقط حافظ و حامی ایران نیست بلکه پشتیبان ملت های منطقه است و این اثر اساسی در جان ملت ها داشته است، در همین فتنه های اخیر دشمن سعی کرد بین ما و کشورهای مسلمان جدایی بیندازد و در این خصوص ملت ها جلوتر و دولت ها مخفی تر به سمت ما حرکت کردند؛ آنان در حوادث کوچک تر نگران هستند اما من دیدم ملت ها و آزادگان جان نشان به لبشان رسیده بود و نگرانی جانشان را فرا گرفته بود.

 

وی خاطر نشان کرد:  اگر ملت ایران نبود این بلایای اخیر منطقه فجایعی را بوجود می آورد که انسان قادر به دیدن آنها نیست و بدانیم که کمک به عراق و سوریه در ریشه کن کردن شجره خبیثه داعش خدمت به بشریت و انسانیت نبود کما اینکه دیدیم که اروپائیان در مقابله با آن قاصر بودند، حال چطور می شود به این ملت سم نوشاند؟

 

برخی به جای دشمن، نامه سرگشاده به مقام معظم رهبری که ایستاده در برابر دشمن است، می نویسند!

 

فرمانده سپاه قدس در ادامه گفت: نکته مهم دیگر استمرار این پیروزی ها در کنار تمام سختی هاست که دشمنان اقرار می کنند ایران پیروز شده است؛ من حرف کسانی که می گویند ایران منطقه را بلعیده است، قبول ندارم بلکه ایران جان ها را روشن کرد؛ امروز ده ها سازمان مقاومت در دیگر کشورها در مقابل صهیونیست شکل گرفته که به برکت این ایستادگی است؛ شما دیدید که یک سازمان کوچک نترسیدن را از این ملت یاد گرفت به عنوان حزب الله با دشمن که تا دهان مسلح بود،مبارزه کرد و آن را شکست داد تا دیگر جرات نکند به هیچ کشور اسلامی تجاوز کند.

 

سردار سلیمانی با بیان اینکه اگر ایستادگی ملت ما نبو،د این اتفاقاتی رخ نمی داد، اذعان داشت: ما کار سنگینی به دوش داریم؛ دشمن به ما فشار وارد می کند اما ما به نصرت الهی ایمان داریم و به آن یقین داریم؛ امروز موفقیت در راه مقام معظم رهبری، این حکیم والا وجود است که وجودش عجین شده با امام است.

 

وی تاکید کرد: متاسفم از برخی که نام پیروی از خط امام را برخود می گذارند و به جای نامه سرگشاده نوشتن به صهیونیسم و دشمن، نامه سرگشاده به مقام معظم رهبری که ایستاده در برابر دشمن است، می نویسند؛ من به کسانی که به نوعی در گوشه ای نشسته اند عرض می کنم امروز این توقع از شما نیست که شما بخواهید اسلام و ولی فقیه در مقابل گناه شما از شما عذرخواهی کند و شما نام خط امام را بر خود می گذارید.

 

فرمانده سپاه قدس در پایان یادآور شد: خط امام این است که آبرو در دست بگیرید که بر آبروی شما می افزاید نه اینکه در گوشه ای کز کنید و در مقابل انقلابی که امام تاسیس کرده و در قبال آن خون ها ریخته شده است؛ پز اپوزیسیون را شما بدهید این غلط است؛ ما باید به خود هشدار دهیم و از خود مراقبت کنیم و تعلقات خود را زیر پا بگذاریم که اگر این تعلقات را زیر پا بگذاریم می توانیم مثل شهدا خدمت کنیم.

 

 

انتهای پیام/

 


    اخبار مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *