امام جمعه کرمان؛

وابستگی اقتصادی به دشمن کشور را دچار چالش های فراوانی می کند/قرارگاه خاتم الانبیاء نشان داد که می توان روی پای خود ایستاد

شماره خبر: 1058 سرویس خبری : اخبار ویژه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶

امام جمعه کرمان گفت: قرارگاه خاتم الانبیاء به صورت عملی این الگو را نشان داد اینکه می شود روی پای خود ایستاد، چرا که آنان توانستند اقتصاد کشور را متحول سازند و با توجه به همه کاستی هایی که سد راهشان وجود داشت کارهای بسیار بزرگی انجام دادند.


به گزارش “ بوتیا نیوز ” حجت الاسلام والمسلمین علیدادی امام جمعه کرمان  در مراسم افتتاح تقاطع های غیر همسطح ولی عصر (ص) در جمع جهادگران قرارگاه خاتم الانبیا گفت: انقلاب در سال ۵۷ با عبور از مشکلات فراوان توانست با رهبری بی بدیل حضرت امام و با توکل بر خدا و پشتیبانی مردم به پیروزی برسد و از آن روزی که پیروزی نصیب مردم شد کار سازندگی آغاز شد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان افزود: از یک طرف مشکلات انبوه، دشمنی دشمنان و از طرف دیگر نبود امکانات ، همت بلند نیروهای انقلابی همراه با وحدت و ولایت رهبری بی نظیر را می طلبید تا در مقابل توطئه ها بایستد و از طرفی کشور را بسازد.

حجت الاسلام علیدادی توجه به سازندگی کشور را از اولین اقدامات جمهوری اسلامی برشمرد و گفت:  تا خواستیم کشور را از داخل بسازیم جنگ تحمیلی شروع شد، گر چه قبل از جنگ هم کشور از توطئه های دشمن چه از داخل توسط منافقین و چه از خارج توسط کشورهای بیگانه در امان نبود و هر روز یک جریانی در کشور درست می کردند تا وارد جنگ شدیم.

وی ادامه داد:  هشت سال مردانه این مردم جنگیدند که در تاریخ ایران نظیر ندارد زیرا هر جنگی که بر کشور تحمیل شد بخشی از آن از دست رفت و برای اولین بار در زمان جنگ تحمیلی موفق شدیم در مقابل دشمن با دست خالی بایستیم و یک وجب از خاک را از دست ندادیم.

 

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان تصریح کرد: بالاخره جنگ تمام شد و دشمنان متوجه شدند از طریق جنگ نمی توانند کاری از پیش ببرندو  با درایت مسئولین دفاع مقدس مردانی که زمان جنگ اسلحه در دست داشتند و مشغول دفاع بودند امروز تحت عنوان نیروی جهادی قرارگاه شروع به سازندگی کشور کردند.

 

حجت الاسلام علیدادی تاکید کرد: اگر امروز شاهد عمران و آبادانی کرمان هستیم نتیجه تلاش همت بی وقفه و توانمند قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) است زحماتی که با همان نگاه جهادی در جبهه می جنگیدند برای سازندگی کشور به کار گرفته اند.

وی با تاکید بر استقلال اقتصادی خاطر نشان کرد:  استقلال اقتصادی در هر کشور بسیار مهم است و مسئله مهم تر استقلال سیاسی کشور است که نه به شرق وابسته باشد نه به غرب ، حرف خود را بزند و در صحنه جهانی آزادانه حق بیان داشته باشد که با توکل به خدا و با حضور سیاسی مستقل که بعد از پیروزی انقلاب بدست آوردیم و این چند سال به رهبری مقام معظم رهبری پای آن تا آخر ایستاده ایم تا آن را تحویل صاحب اصلی اش امام زمان (عج) دهیم.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان اظهار کرد: اگر دشمن نسبت به اقتصاد ما را به خودش وابسته می کرد دچار چالش عظیمی می شدیم، به همین خاطر سالهایی که مقام معظم رهبری نامگذاری می کنند در رابطه با اقتصاد است چون در معیشت مردم رقم می خورد، بنابراین برای خودکفا شدن نیاز به اقتصاد مستقل وابسته به درون و متکی به خود کشور داریم.

حجت الاسلام علیدادی یادآور شد: قرارگاه خاتم الانبیاء به صورت عملی این الگو را نشان داد اینکه می شود روی پای خود ایستاد، می شود پالایشگاه ساخت، بزرگراه، سد و پل های عظیم ساخت و  آنان توانستند اقتصاد کشور را متحول سازند با توجه به همه کاستی هایی که سد راهشان وجود داشت کارهای بسیار بزرگی انجام دادند.

وی با اشاره به اینکه قرارگاه خاتم الانبیاء در مناطقی کار کرد که مجموعه های دیگر ورود نمی کردند ، اذعان داشت: این ارگان جهادی نه تنها در کشور تبدیل به یک جریان مثبت و خوش فکر شد بلکه توانست در بخشی از حوزه ها تجربیات خود را در دیگر کشور های اسلامی نیز عملیاتی نماید و امید است که با پیروزی کامل جبهه مقاومت این ظرفیت هم  آنجا کاربرد داشته باشد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان به سه جریان مهم دشمن اشاره کرد و عنوان داشت: دشمنان سعی دارند کشور را ناامن کنند یا جنگ نیابتی درست می کنند و یا ناامنی های منطقه ای بوجود می آورند و دشمن در جریان دوم می خواهد با تحریم های اقتصادی معیشت مردم را دچار چالش نماید، که این دو نقشه بزرگ دشمن تحت رهبری و زعامت مقام معظم رهبری خنثی خواهد کرد.

 

انتهای پیام/


    اخبار مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *