عضو شورای شهر کرمان؛

برخی رسانه ها در کرمان جناحی عمل می کنند/این رسانه ها به جای جانب داری از یک طیف سیاسی خاص صلاح مردم و مملکت را در نظر بگیرند

شماره خبر: 1064 سرویس خبری : گفتگو ۲۴ بهمن ۱۳۹۶

عضو شورای شهر کرمان با بیان اینکه رسانه ها باید فراجناحی عمل کنند و گستره وسیع تری برای عملکرد خود داشته باشند،گفت: به نظر می رسد در کرمان این حالت را داریم که برخی رسانه ها جانب دارانه عمل می کنند و یا در گستره محدودی فعالیت می کنند در حالی که این گستره می تواند خیلی وسیع تر از این شود.


ماه بانو معصوم زاده در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار “ بوتیا نیوز ” گفت: رسانه هایی که به صورت دیجیتالی اخبار را منتقل می کنند، هم عملا به عنوان منبعی برای اطلاع رسانی به مردم هستند و هم اطلاع رسانی به جهت رادیو و تلویزیون که هنوز به صورت مطبوعاتی کار می کنند.

 

عضو شورای شهر کرمان افزود: به جهت افزایش استفاده مردم از گوشی های هوشمند، معتقد هستیم که این رسانه ها باید جای رسانه های مطبوعاتی را بگیرند و به جهت اقتصاد مقاومتی جایگزین رول های کاغذی ما شوند.

 

معصوم زاده با بیان اینکه رسانه ها باید فراجناحی عمل کنند و گستره وسیع تری برای عملکرد خود داشته باشند، تصریح کرد: به نظر می رسد در کرمان این حالت را داریم که برخی رسانه ها جانب دارانه عمل می کنند و یا در گستره محدودی فعالیت می کنند در حالی که این گستره می تواند خیلی وسیع تر از این شود.

 

وی افزود: این رسانه ها کارایی زیادی در سطح جامعه حتی در سطح تصمیم گیری های کلان شهری و کشوری می توانند داشته باشد بنابراین حیف است که خود را محدود کنند و باید مردمی تر عمل کنند.

 

عضو شورای شهر کرمان تصریح کرد: برای رسانه ها باید صلاح مردم و مملکت بیشتر از یک قشر جناحی یا شخص خاصی مهم باشد حالا این قشر هر شخص یا هر گروهی که می خواهد باشد و ما در این زمینه هنوز در کرمان کمبود داریم.

 

معصوم زاده در ادامه مطرح کرد: انتظار ما این است که وقتی به یک رسانه دیجیتالی منوط به حضور در جلسات شورای شهر خصوصا شورای عمومی شهر مراجعه می کنیم تمام ابعاد و صحبت ها و چالش ها و مشکلات مطرح شده را با حلاجی علمی تری ببینیم نه اینکه بیان یک قسمت از مطالب و یا جانب دارانه باشد.

 

وی با تاکید بر اینکه بیان جانبدارانه رسانه ها از یک گروه خاص نمی تواند مردم را به آگاهی مورد نظر آن ها برساند، عنوان کرد: اگر فردی یک مسئله ای را مطرح می کند به خصوص در شورای شهر که طبق نص صریح قانون یک ارگان فراجناحی است و نباید ملازمات سیاسی در آن نهفته باشد چه برسد به اینکه آشکارا این مسائل مطرح شوند، انتظار بر این است که این رسانه با بررسی مثبت و منفی ها و شنیدن صحبت موافقان و مخالفان یک بیان قانونی و حقوقی را مطرح کند.

 

عضو شورای شهر کرمان تصریح کرد: در مجلس شورای اسلامی قوانینی که به نفع مردم است مطرح می شود و عمده بررسی های این قوانین در شورای شهر است ، بنابراین رسانه هایی که در شورای شهر فعالیت می کنند بهترین جایگاه را به جهت بیان قوانینی که مردم از آن منتفع می شوند را دارند.

 

معصوم زاده ادامه داد: بهترین جایگاه برای کار برای مردم همین جایگاه رسانه است و لذا اینکه برخی  رسانه ها در برخی جاها سکوت می کنند، محل ضرر برای مردم خواهد بود.

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: اعضای شورای شهر موظف هستند که هر کدام حدود ۵۰ تا ۷۰ ساعت در ماه برای مردم کار کنند ولی با خبر شدن از مشکلات همه مردم شهر برای ما امکان پذیر نیست ولی رسانه ها می توانند مشکلات مردم را به بهترین شیوه به ما منتقل کنند.

 

انتهای پیام/

 

 


    اخبار مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *