در تجمع اعتراضی معلمان خرید خدمات جنوب کرمان مطرح شد؛

حقوق معوقه معلمان خرید خدمتی در گرو گنج پیدا کردن مسئولین/به جای حمایت تهدید به اخراج می شویم

شماره خبر: 1151 سرویس خبری : اخبار کرمان ۲۳ فروردین ۱۳۹۷

معلمان خرید خدمات آموزش و پرورش جنوب استان کرمان مطرح کردند: ما در دور افتاده ترین مناطق تدریس می کنیم و دو سال است که خبری از حقوق و بیمه نیست و هر بار که به این وضعیت اعتراض می کنیم ما را تهدید می کنند و می گویند نمی خواهید بروید ما یک نفر دیگر را می آوریم.


به گزارش ” بوتیا نیوز ” صبح امروز استانداری کرمان میزبان  یک تجمع بود، این بار اما نوبت به معلمان خرید خدماتی آموزش و پرورش استان در جنوب کرمان رسید.

 

جمع زیادی از این نیروها در اعتراض به حقوق معوقه دو ساله خود و بعد از پیگیری های مکرر و نا امید شدن از مسئولین ذی ربط این بار تنها راه چاره خود را تجمع و رساندن صدای خود به عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان یعنی استاندار دانستند.

 

نیروهای خرید خدماتی( حمایتی ) آموزش و پرورش که در سطح کشور حدود ۱۲ هزار نفر می باشند بدون قرارداد و بیمه در دورافتاده ترین نقاط در حال تدریس هستند که در استان کرمان حدد ۷۰۰ نفر در مناطق جنوبی مشغول فعالیت هستند.

 

در جمع معترضان حضور یافتیم و از آن ها خواستیم تا دلیل تجمع و مشکلات خود را برای ما بیان کنند که یکی از آن ها به نمایندگی از سایرین در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: ما نیروهای خرید خدمتی حمایتی از جنوب کرمان یعنی شهرستان فاریاب، رودبار، قلعه گنج،منوجان، کهنوج و عنبر آباد هستیم  که بیش از چهار سال است به عنوان معلم در مدارس جنوب کرمان تدریس می کنیم.

 

وی افزود: در طول سال فقط یک ماه به ما حقوق میدهند و از اول سال تحصیلی ۹۶- ۹۷ تاکنون هیچ حقوقی دریافت نکرده و فقط  عیدی معوق سال ۹۵ به ما پرداخت شد.

 

این معلم معترض در خصوص وضعیت بیمه معلمان خرید خدماتی تصریح کرد: با وجود سختی مسیر و حضور در مناطق محروم متاسفانه تا کنون ما را بیمه نکردند.

 

وی خاطر نشان کرد: ما در دور افتاده ترین مناطق تدریس می کنیم و نه تنها  خبری از حقوق و بیمه نیست بلکه هر بار که به این وضعیت اعتراض می کنیم ما را تهدید می کنند و می گویند نمی خواهید بروید ما یک نفر دیگر را می آوریم،من چهار سال است که به صورت مستمر کارکردم چطوربروم،آیا تیروی بعد از من همین وضعیت را نخواهد داشت؟

 

 

یکی دیگر از معلمان حاضر در تجمع اظهار کرد: این وضعیت آموزشی صحیح نیست، مگر می خواهند کارگر جا به جا کنند که ما نیامدیم یک نفر دیگر بیاید، این گونه حق آن دانش آموز نیز تضییع می شود این چه وضعیت آموزشی در کشور است؟؟

 

وی ادامه داد: بعضی ها که سابقه چند ماهه تدریس داشتند به راحتی جذب شدند ولی ما نیرو داریم که ۸ سال خرید خدمت کار کرده، سرباز معلم هم بوده و سابقه کاری زیادی داشته ولی ما نه تنها جذب نشدیم بلکه حقوقی هم به ما نمی دهند.

 

این معلم معترض تاکید کرد: همه ما متاهل هستیم، اجاره منزل و هزینه زن و فرزندمان را از کجا باید بیاوریم؟خود مسئولین نمی توانند یک ماه حقوق نگیرند ولی ما قریب دوسال تحصیلی است حقوق نگرفتیم.

 

وی افزود: ما با آموزش و پرورش، نمایندگان مجلس و نماینده پنج شهرستان جنوبی صحبت کردیم و حدود دو سال است که به ما وعده پیگیری دادند ولی تا کنون اتفاق خاصی رخ نداده است..

 

این معلم معترض بیان کرد: مسئولین کشور نباید با این وضعیت نیرو جذب کنند،چرا باید نیرویی بگیرند که نه حقوق دارد و نه بیمه، این کجای عدالت است؟جالب اینجاست که یکی از مسئولین در پاسخ به اعتراض و مشکلات ما گفت که هر زمان در هر جای استان پول دیدید ما را هم خبر کنید تا بیائیم.

 

بعد از دو سال پیگیری های مکرر این معلمان معترض تنها کاری که نماینده پنج شهرستان جنوبی در مجلس انجام داده است  این بود که در سخنرانی خود در صحن مجلس به مشکلات آن ها اشاره کرده و گفته باید به وزیر تذکر داد حال قرار است چه کسی به وزیر تذکر دهد خدا می داند.

 

این معلمان معترض در پایان خواسته خود را اینگونه مطرح کردند: ما ۴۰۰ کیلومتر راه آمدیم تا به استاتدار بگوئیم که  ما هستیم ، چون حقوق سرباز معلمان، شرکتی ها،حق التدریسی ها پرداخت شده و.تنها ما ۷۰۰ نفر که در دورترین نقاط استان تدریس می کنیم دیده نشدیم، برای همین به اینجا آمدیم تا شاید ما را ببینید.

 

انتهای پیام/


    اخبار مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *