مدیر کل حوزه امنیتی و انتظامی استانداری کرمان؛

کاهش حساسیت جامعه به آمار تصادفات نگران کننده است/افزایش ۱۰ درصدی تصادفات استان کرمان در سال ۹۶

شماره خبر: 1186 سرویس خبری : اخبار ویژه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

مدیر کل حوزه امنیتی و انتظامی استانداری کرمان گفت: موضوع تصادفات کماکان نگران کننده است و ظاهرا حساسیت جامعه نسبت به آمارها کم شده است و باید به گونه ای تلاش شود تا نقاط حادقه خیز کم شود، کل تصادفات در سال ۹۶، ۱۰ درصد افزایش، متوفیان ناشی از تصادفات ۱۳ درصد و مصدومین ۹ درصد افزایش داشته است.


به گزارش “ بوتیا نیوز ” خلیل همایی راد مدیر کل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: در حوزه امنیتی تمرکز بر پیشگیری است، یعنی همه سناریوها از قبل بررسی شده و سپس اقدامات امنیتی انجام می شود تا جرمی محقق نشود.

 

مدیر کل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان افزود: در گذشته نه چندان دور استان کرمان محل استقرار گروههای اشرار مسلح بود که خوشبختانه با تلاش های انجام شده در طول سه دهه هیچ گروه مسلحی در استان نداریم که این مسئله به حضور سرمایه گذاران کمک شایانی کرد.

 

همایی راد تصریح کرد: ‌یکی از موضوعاتی که در حوزه امنیت مطرح بوده شناسایی و دستگیری قاتلین فراری بوده است که در سال ٩۶ افرادی دستگیر شدند که ١٣ سال پیش مرتکب قتل شده و در استانهای مجاور با شناسنامه جعلی در حال زندگی بود.

 

وی خاطر نشان کرد: در حوزه جلب مشارکت خیرین ،‌استان کرمان در صدر استانهای دیگر است و تا کنون ٢٠ میلیارد تومان از طرف اشخاص وقف امنیتی صورت گرفته است که جدای از مسئله مادی آن، هم بستگی و پیوستگی بین نهاد های امنیتی و انتظامی با مردم را نشان می دهد.

 

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان تقسیم بندی استان به مناطق امنیتی را از دیگر اقدامات انجام شده مطرح کرد و افزود: ‌استان کرمان ابتدا به شش منطقه و در سال ٩۶ به هشت منطقه امنیتی تقسیم شد که این مناطق ویژگی های مشترک شهرستان هاست که در جلساتی که برگزار می شود مشکلات همه این ها شهرستان ها بررسی و حل می شود.

همایی راد عنوان کرد: در مقابله با زمین خواری که یکی از معضلات مهم استان بود ، ‌شورای تامین ورود خوبی داشت و ٣١ جلسه شورای استان صرفا برای مقابله با زمین خواری انجام شد و در این زمینه کوچکترین تنشی در استان نداشتیم.

 

این مقام مسئول عنوان کرد: در حوزه سامانه های پایش تصویری در استان بیش از ۱۶ هزار کیلومتر راه داریم؛ که بسیاری از آن ها در حوزه کویری است که نصب دوربین در این مناطق به کنترل سرعت و امنیت کمک شایانی کرده است و آمار نشان می دهد که میزان تلفات در محدوده نصب سامانه های پایش تصویری ۶۷ درصد کاهش داشته است.

 

وی ادامه داد:در سال گذشته ۷۰۰ جلسه شورای تأمین در استان کرمان برگزار شد که افزایش ۳۱ درصدی نسبت به سال ۹۵ داشته و ۷۳ درصد مصوبات این شورا در حوزه پیشگیری و پیش بینی بوده است.

 

همایی راد گفت:در زمینه سرقت های مسلحانه نسبت به سال ۹۵، ۲۴ درصد کاهش، سرقت به عنف یک درصد کاهش، سرقت در پوشش مامورین ۴۱ درصد کاهش و در سرقت بانک صد در صد کاهش، سرقت اتومبیل ۶ درصد و سرقت کیف قاپی ۴۲ درصد کاهش داشته ایم.

 

این مقام مسئول افزود: البته در برخی جرائم شاهد رشد آنها بودیم که شرارت، سر فصلی است تحت عنوان چاقو کشی و سلاح سرد که در سال گذشته افزایش ۴۸ درصدی داشتیم و لازم است نهادهای امنیتی و سلامت روان در این زمینه ورود کنند.

 

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان تصریح کرد: کشف مواد مخدر در سال ۹۶، ۳۳ درصد افزایش داشتم یعنی بالغ بر ۱۰۳ هزار کیلوگرم انواع مخدر کشف شد که بخشی از آن به افزایش تولید در افغانستان و بخش دیگر آن افزایش اقدامات نیروهای انتظامی است.

 

همایی راد ادامه داد: در مقوله کشفیات انواع سلاح ۴۸ درصد رشد داشته است، سلاح چه در نزاع های منجر به جرح و قتل و چه در جرائم سازمان یافته موضوع مهمی است و یکی از اولویت های کمیسیون پیشگیری از اسنفاده از سلاح است و در زمینه کشف مشروبات الکی داخلی ۳۰ درصد افزایش و درمشروبات الکلی هارجی سه درصد کاهش داشته ایم.

 

وی اظهار کرد: موضوع تصادفات کماکان نگران کننده است و ظاهرا حساسیت جامعه نسبت به آمارها کم شده است و باید به گونه ای تلاش شود تا نقاط حادقه خیز کم شود، کل تصادفات در سال ۹۶، ۱۰ درصد افزایش، متوفیان ناشی از تصادفات ۱۳ درصد و مصدومین ۹ درصد افزایش داشته است.

 

 

انتهای پیام/

 

 


    اخبار مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *