رئیس مرکز پیش بینی هواشناسی استان کرمان؛

۷۰ درصد کاهش بارندگی، امسال را رکورد دار کم بارش ترین سال استان کرمان کرد/ وضعیت خشکسالی استان بحرانی تر از قبل می شود

شماره خبر: 1194 سرویس خبری : اخبار کرمان ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

رئیس مرکز پیش بینی هواشناسی استان کرمان گفت:استان کرمان امسال با 70 درصد کاهش بارندگی نسبت به سال های گذشته رکورد کم بارشی را زده است و این مسئله وضعیت خشکسالی را بحرانی تر از قبل می کند.


حمیده حبیبی در گفت و گو با خبرنگار ” بوتیا نیوز ” از میزان بارش های سال زراعی جدید در استان کرمان سخن گفت و اظهار کرد: مقایسه آمار بارندگی سال زراعی گذشته با سال جدید( اول مهر ۹۶ تاکنون) نشان می دهد که حدود ۷۰ درصد کاهش بارندگی را داشتیم.

رئیس مرکز پیش بینی هواشناسی استان کرمان افزود: به عبارتی حدود ۸۵ میلیمتر کمبود بارش داریم که اگر این میزان جبران شود به حد نرمال می رسیم.

حبیبی وضعیت بارشی استان کرمان را بحرانی خواند و عنوان کرد: بعید است که در مدت باقی مانده از سال زراعی این ۷۰ درصد کمبود بارش جبران شود و بارش‌های بهاری نیز در حدی نیست که بتوان به آن امید داشت.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه استان کرمان سال های زیادی درگیر خشکسالی است، ذخیره سفره های آب زیرزمینی ما بسیار کم شده است و این کمبود بارش‌ها نیز این معضل را تقویت کرده است.

رئیس مرکز پیش بینی هواشناسی استان کرمان در پایان تاکید کرد: استان کرمان امسال نسبت به سال های گذشته رکورد کم بارشی را زده است و این مسئله وضعیت خشکسالی را بحرانی تر از قبل می کند.

انتهای پیام/


    اخبار مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *