شیخی در گفت و گو با بوتیا مطرح کرد؛

” مقررات بازدارنده ” لقمه مسموم اروپایی ها برای عقب ماندگی ایران است/دولت نباید دوباره زیر بار برجام قلابی برود

شماره خبر: 1209 سرویس خبری : اخبار ویژه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: غربی ها از همان ابتدا می‌خواستند فعالیت‌های هسته‌ای ایران را متوقف کند چرا که از دید آنها هرچه ایران دیرتر به اهداف خود برسد به نفع آن هاست و این قول و اقوالی که در حال حاضر مطرح می شود در واقع یک طعمه کم ارزشی است که جلوی ایران می اندازند تا سر ما را گرم کنند تا مجدد زیر برجام قلابی بمانیم.


به گزارش ” بوتیا نیوز ” بعد از خروج آمریکا از برجام، اروپایی ها سعی دارند نقش دایه مهربان تر از مادر را بازی کنند و کلاه گشادی را با عنوان ” مقررات بازدارنده ” به عنوان تضمین برجام به ایران قالب کنند و این گونه ایران را بدون تامین منافع اقتصادی مان در برجام نگه دارند.

عبدالمجید شیخی در همین رابطه در گفتگو با خبرنگار بوتیانیوز اظهار کرد: اروپایی ها شریک دزد و رفیق قافله هستند و دست شان با آمریکایی ها در یک کاسه است.

کارشناس مسائل اقتصادی ادامه داد: در یکی دو سال گذشته یک ارتباط پنهانی بین اروپا و آمریکا وجود داشته و آن ها از همان ابتدای برجام تقسیم کار کرده بودند که آمریکا برای شکستن تعهدات خود در برجام تظاهر کند و اروپایی ها ادای سنگ صبور را در بیاورند.

شیخی خاطر نشان کرد: آنها از همان ابتدا می‌خواستند فعالیت‌های هسته‌ای ایران را متوقف کند تا زمان را از ما بگیرند چراکه از دید آنها هرچه ایران دیرتر به اهداف خود برسد به نفع آن هاست.

وی افزود: در واقع عقب ماندگی ایران مترادف با پیش روی آنهاست و فاصله ما را با آن ها بیشتر میکند و این یک برگ برنده در دست اروپایی‌ها، آمریکا و اسرائیل است.

این کارشناس مسائل اقتصادی در واکنش به پیشنهاد اروپایی ها در خصوص برجام با عنوان” مقررات بازدارنده ” گفت: این قول و اقوالی که در حال حاضر مطرح می شود در واقع یک طعمه کم ارزشی است که جلوی ایران می اندازند تا سر ما را گرم کنند تا مجدد زیر برجام قلابی بمانیم.

 

شیخی تاکید کرد: ان ها قصد دارند تا با فرستادن چند شرکت بی ارزش به ایران برای ما دام پهن ‌کنند و این طعمه کوچک مثل یک تله موش است که یک لقمه مسموم را روی نوک قلاب آن میگذارند تا ایران مشغول آن شود و ایران را درگیر یک برجام قلابی کنند و وقت ایران را بکُشند ولی متاسفانه دولت ما این مسئله را نمی‌فهمد.

 

وی با بیان اینکه ایران نباید از تحریم های شورای امنیت بترسد عنوان کرد: برای مقابله با تحریم ها از همان ابتدا باید برنامه‌هایی را پیاده می‌کردیم از جمله برای مشکل مراودات بانکی و ارز باید پیمان‌های پولی چندجانبه داشته باشیم و ‌بتوانیم با پول کشور خودمان با کشورهای دیگر مبادله کنیم.

 

این کارشناس مسائل اقتصادی در پایان مطرح کرد: در قبال فروش فرآورده‌های نفتی باید نیازمان را به ورود این فرآورده ها صفر کنیم و یک صادرکننده خالص شویم و اینجا دیگر نیازی به ارز نخواهیم داشت و اگر این کار را کردیم دیگران به ما نیاز خواهد داشت.

انتهای پیام/


    اخبار مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *