مدیر شبکه دامپزشکی شهرستان کرمان؛

تب کریمه کنگو در کمین کرمانی ها/مردم مراکز غیرمجاز کشتار دام را به مسئولین اطلاع دهند

شماره خبر: 1217 سرویس خبری : اخبار کرمان ۱ خرداد ۱۳۹۷

مدیر شبکه دامپزشکی شهرستان کرمان گفت: مردم دقت کنند گوشتی که از قصابی های بیرون خرید می‌کنند برچسب دامپزشکی داشته باشد و در صورت مشاهده مراکز غیر مجاز کشتار دام مراتب را بلافاصله به شماره ۱۵۱۲ اطلاع دهند.


به گزارش ” بوتیا نیوز ” با آغاز فصل گرما، اخبار گوناگونی در رابطه با شیوع انواع بیماری ها منتشر می شوند که پیرو همین روند، امسال نیز «تب خونریزی دهنده کریمه کنگو» از بیماری های شایع در این فصل است که قربانیان خود را به دام می اندازد.

البته باید اشاره کنیم که این بیماری در کشور جدید نیست و در سال های اخیر در فصول گرم سال وجود داشته و استان کرمان به عنوان یکی از استان های گرم کشور هر ساله درگیر این بیماری شده  و تعدادی به آن مبتلا گشتند. در این میان نیز برخی به علت تاخیر در اقدام به درمان جان خود را از دست دادند.

و اما اینکه این بیماری چیست و چگونه می توانیم از ابتلا به آن پیشگیری کنیم نکته ای است که علیرضا رجایی مدیر شبکه دامپزشکی شهرستان کرمان در گفت و گو با بوتیا مطرح می کند.

 

مدیر شبکه دامپزشکی شهرستان کرمان اظهار کرد: بیماری از چند طریق منتقل می شود که یکی از آن ها انتقال از راه فرآورده‌های دام است که در همین رابطه گوشت ذبح شده به مدت ۲۴ ساعت در دمای یخچال در کشتارگاه کرمان نگهداری می‌شود و پس از آن برای توزیع در شهر اقدام می‌کنیم.

 

رجایی افزود: نگهداری گوشت به مدت ۲۴ ساعت در دمای یخچال ویروس را غیرفعال می کند، بنابراین توصیه می شود که دامداران شت ذبح شده را قبل از مصرف در یخچال نکهداری کنند.

 

وی به اقدامات دامپزشکی شهرستان کرمان برای جلوگیری از انتقال عامل بیماری تب کنگو از دام به انسان اشاره کرد و عنوان کرد: سمپاشی در مناطق مستعد رشد عامل بیماری و بازدید از مراکز غیرمجاز کشتار دام از دیگر اقداماتی است که دامپزشکی شهرستان کرمان انجام داده است.

 

مدیر شبکه دامپزشکی شهرستان کرمان از رشد مراکز غیر مجاز کشتار دام در شهرستان کرمان خبر داد و تاکید کرد: مردم توجه کنند که کشتار غیرمجاز انجام ندهند و دقت کنند گوشتی که از قصابی های بیرون خرید می‌کنندا  برچسب دامپزشکی داشته باشد و در صورت مشاهده مراکز غیر مجاز کشتار دام مراتب را بلافاصله به شماره ۱۵۱۲ اطلاع دهند.

 

رجایی بیان کرد: گزش کنه یکی دیگر از راههای انتقال بیماری به انسان است که  آموزش های لازم در این زمینه به دامداران داده شده است و آن ها با سمپاشی های مرتب می توانند جلوی انتشار این بیماری را بگیرند .

 

وی تصریح کرد: یکی از نکاتی که باید مورد توجه جدی دامداران قرار گیرد این است که به هیچ عنوان کنه ی دام را با دست نگیرند و آن را با دست له کنند چرا که همین له کردن می‌تواند باعث انتقال ویروس از طریق خراش های کوچک روی پوست و دهان به بدن انسان شود .

 

مدیر شبکه دامپزشکی شهرستان کرمان در پایان مطرح کرد: خوردن گوشت نیم پز یکی دیگر از راههای آلودگی است و مردم باید به این نکته توجه ویژه داشته باشند خصوصا کسانی که جگر را به صورت نیم پز یا خام می‌خورند بسیار خطرناک است چرا که عامل بیماری می‌تواند از طریق دهانی فرد را مبتلا کند.

تهیه و تنطیم: مهدی زاده

انتهای پیام/


    اخبار مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *