سعیدی مطرح کرد؛

روز تصویب CFT روز سیاه مجلس دهم/لایحه ننگینی که اطلاعات اقتصادی ایران را در جنگ نابرابر اقتصادی در اختیار دشمن قرار می دهد

شماره خبر: 1463 سرویس خبری : اخبار ویژه ۱۵ مهر ۱۳۹۷

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: امروز آزمون بزرگی پیش روی مجلس بود و متاسفانه افرادی که به این قرارداد ننگین رای مثبت دادند در کارنامه مجلس یک نقطه سیاهی را ثبت کردند.


محمد اسماعیل سعیدی در گفت و گو با خبرنگار ” بوتیا نیوز ” در واکنش به تصویب لایحه CFT در مجلس گفت: این کنوانسیونی که به نام FATF مشهور شده بود از همان ابتدا مشخص بود که پخت و پز آن طبق فرموده مقام معظم رهبری در جاهایی انجام گرفته که نظام سلطه جهانی و آمریکا با هدف مشخصی آن را دنبال می کنند.

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: هدف واهی که از FATF استنباط می شود تجاوز طلبانه و سلطه گرانه است چرا که صاحبان آن به دنبال این هستند که اهداف خود را در قالب این کنوانسیون به کشورهای دیگر به ویژه ملت ایران که تنها کانون انقلابی جهان است تحمیل کنند.

 

سعیدی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران چهل سال است که بر علیه نظام سلطه جهانی حرکت کرده و پرچم دار مخالفت و مبارزه با سلطه گری آمریکا هم در جهان و هم در منطقه است و ملت های دیگر  از این کانون انقلابی، الهام گرفته اند.

 

وی خاطر نشان کرد: لذا نظام سلطه قصد دارد که کلیه تراکنش های مالی و اقتصادی کشور ما را در دست داشته باشد و این یعنی در یک جنگ نابرابر اقتصادی کلیه اطلاعات خود را در اختیار دشمن بگذاریم.

 

 

نماینده مردم تبریز،اسکو و آذرشهر در مجلس شورای بیان کرد: موضع اصلی اینجاست که ما باید بپذیریم که در یک جنگ اقتصادی هستیم و اگر این را قبول نداریم یک نوع حماقت است پس چرا اطلاعات مالی خود را در اختیار آمریکا،دشمنی که فرماندهی این جنگ را نیز به عهده دارد قرار دهیم.

 

سعیدی در ادامه اظهار کرد: لذا نظر من و برخی دیگر از نمایندگان این بود که نباید به لایحه CFT رای مثبت بدهیم و حداقل می بایست طبق فرمایش رهبری موضوعات و نگرانی هایی که کشورهای دنیا نسبت به بحث های پولشویی و تروریسم دارند ما با قوانین داخلی خودمان شفاف سازی کنیم.

 

 

وی عنوان کرد: برخی از آقایان وانمود می کردند که کسانی که با FATF مخالفت می کنند نگران شفاف سازی مالی و حساب های خودشان هستند؛ این آقایان بایستی لیستی رابنویسند که چه کسانی در این کشور مرتکب خیانت ها، اختلاس ها، ارتشا و این دزدی های با رقم نجومی شدند و چه کسانی تخت لوای این افراد خود را پنهان کردند.

 

 

این نماینده مجلس اذعان کرد: امروز آزمون بزرگی پیش روی مجلس بود و متاسفانه افرادی که به این قرارداد ننگین رای مثبت دادند در کارنامه مجلس یک نقطه سیاهی را ثبت کردند که نبایستی این اتفاق می افتاد ولی شد.

 

مصاحبه و تنظیم: مهدی زاده

 

انتهای پیام/

 

 


    اخبار مرتبط

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *