سالک کاشانی در گفت و گو با بوتیا؛

«CFT» می توانست اهرمی برای گرفتن امتیاز از اروپا باشد؛ولی از ترس مرگ خودکشی کردیم

شماره خبر: 1480 سرویس خبری : گفتگو ۲۲ مهر ۱۳۹۷

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت:مهم این بود که اگر لایحه CFT تأیید نمیشد اهرمی بود برای کسانی که با اروپا مذاکره می کنند؛ اما با کمال تأسف این اهرم را ما از دست دادیم و هم اکنون در مذاکرات چه پیش بیاید خدا می داند.


احمد سالک کاشانی در گفت و گو با خبرنگار بوتیا نیوز در خصوص تصویب قرارداد  FATF در مجلس اظهار کرد: این قرارداد مثل قرارداد IPC و ۲۰۳۰ برای کنترل جمهوری اسلامی ایران است که یکی در موضوع انرژی، یکی در موضوع تربیت و آموزش و دیگری در موضوع پول و نقل و انتقالات مالی است.

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود:  FATF از جمله لایحه های استعماری بود که مورد توجه قرار گرفت و این قرارداد با فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع صد هزار نفری بسیجیان که فرمودند عظمت، اقتدار و شکست ناپذیری ملت و جمهوری اسلامی ایران سه کلید واژه اساسی است که استکبار جهانی را به زانو در آورده است مغایرت دارد.

 

سالک کاشانی تصریح کرد: روز تصویب CFT در مجلس یکی از روزهای تلخ زندگی کاری برای بنده رقم خورد و آثار وجودی آن را ما در برجام امتحان کردم که قرار بود تمام مشکلات اقتصادی را حل کند که این اتفاق نیفتاد و تشدید شد.

 

وی تاکید کرد: اگر این لایحه به دست آمریکا بیفتد هیچ چیزی برای ایران عوض نمی شود، آن ها ما را تهدید کردند که ما را تحریم می کند در حالی که ما چهل سال است در لیست سیاه آمریکا اروپا و دیگرجاها هستیم.

 

این مقام مسئول عنوان کرد: مهم این بود که اگر لایحه CFT تأیید نمیشد اهرمی بود برای کسانی که با اروپا مذاکره می کنند؛ اما با کمال تأسف این اهرم را ما از دست دادیم و هم اکنون در مذاکرات چه پیش بیاید خدا می داند.

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ما نسبت به مذاکرات مأیوس هستیم چرا که خطوط قرمز در برجام رعایت نشده است و در اروپا هم مشخص است که سر اروپا و آمریکا در یک آخور است.

 

سالک کاشانی گفت: آمریکایی ها ما را از تحریم می ترسانند در حالی که ما در طول این چهل سال مقاومت کردیم، لذا از ترس مرگ نباید خود کشی کنیم ما مخالف این مسئله بودیم و رای مخالف دادیم.

مصاحبه از: مهدوی

انتهای پیام/


    اخبار مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *