سردار ابوحمزه؛

چهل سال است بسیج در همه عرصه ها حرف اول را می زند/دشمن به دنبال کمرنگ کردن نقش بسیج است

شماره خبر: 1580 سرویس خبری : اخبار ویژه ۶ آذر ۱۳۹۷

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: دشمنان به دنبال کمرنگ کردن نقش بسیج در عرصه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، نظامی، منطقه ای و فرامنطقه ای هستند.


به گزارش ” بوتیا نیوز ” سردار غلامعلی ابوحمزه امروز پنجم آذرماه در گردهمایی بسیجیان کرمان در حسینیه ثارالله این شهر با تبریک سالروز تشکیل بسیج در ۵ آذر سال ۵۸ و با اشاره به نقش بسیج در چهل سال عمر انقلاب اسلامی اشاره و اظهار کرد: دشمنان به دنبال کمرنگ کردن نقش بسیج در عرصه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، نظامی، منطقه ای و فرامنطقه ای هستند.

وی افزود: رهبر عظیم الشان انقلاب فرمودند«سپاه از دل بسیج شکل گرفته» و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ابتدا امام (ره) بسیج را شکل داد زیرا همه مردم را در قالب بسیج فراخوانی کرد و سپاه را از دل بسیج شکل داد.

ابوحمزه در ادامه با اشاره به دیدگاه دشمنان درباره بسیج تصریح کرد: ۶۰ اندیشکده امریکا در رشته های مختلف فراخوان شده که اعضای این اندیشکده ها افراد متفکر و نخبه هستند که مطالب مختلف را نسبت به بسیج مطرح می کنند و اعلام کرده اند «بسیج نیروی جایگزین ناپذیر پایداری و تداوم نظام جمهوری اسلامی است».

وی بیان کرد: این افراد اذعان دارند که بسیج آنقدر گسترده شده و در عمق جامعه ایران قرار گرفته که  در عرصه های علمی، ورزشی، هنری و ساختارهای مختلف نظام اسلامی به عنوان یک فرهنگ، اندیشه و ایده مورد قبول که برگرفته از دین و آرمان های انقلاب اسلامی است، جای خود را باز کرده که نظام جمهوری اسلامی نمی تواند هیچ مجموعه ای را جایگزین بسیج بکند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان اظهار کرد: این اندیشمندان اعلام کرده اند که «بسیج ستون اصلی امنیت داخلی و حافظ فرهنگ اسلامی در ایران است» و این اعترافات دشمن است.

وی افزود: دشمن اعلام کرده که بسیج در مقابل شبیخون فرهنگی و در مقابل فتنه سال های ۷۸، ۸۸ و ۹۶ ایستادگی کرده و از فرهنگ اسلام ناب دفاع کرده است.

ابوحمزه اظهار کرد: بسیج در عرصه سازندگی، محرومیت زدایی، انتقال فرهنگ جهاد و شهادت و همه عرصه ها نقش بسیار پررنگ، اثرگذار و تاریخ ساز داشته و کار به جایی رسیده که دشمنان قسم خورده بسیج در جلسات محرمانه خود اذعان می کنند که بسیج چنین توان و ابهتی را در نظام جمهوری اسلامی ایجاد کرده است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان اعلام کرده اند «بسیج خون در رگ های سپاه و سپر مقابله با فتنه های آینده است» بیان کرد: برای همین است که ما در سپاه افتخار می کنیم خادم بسیجیان هستیم زیرا نظام و سپاه هرچه دارند، از بسیج است و شهدای بسیج از همه مجموعه های دیگر بیشتر است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در ادامه گفت: امریکا و صهیونیسم و دنباله روهای آنها در منطقه حساس غرب آسیا توطئه کردند اما با فرهنگ، روحیه و انگیزه بسیج در لبنان، حزب الله شکل گرفت، در فلسطین و غزه حماس و جهاد اسلامی شکل گرفت، در سوریه جیش الوطنی، در عراق حشد الشعبی و در یمن انصارالله شکل گرفت.

وی با بیان اینکه دشمنان در بیان دیگر اعلام کرده اند که «بسیج رکن حیاتی راهبرد دفاع ملی ایران است» تصریح کرد: امام خمینی(ره) فرمودند «من به کمک بسیجیان سنگرهای کلیدی دنیا را فتح خواهم کرد و انقلاب اسلامی به دنبال آزادسازی کل بشریت از یوغ سلطه است» و مقام معظم رهبری فرمودند«ما به دنبال تمدن بزرگ اسلامی هستیم».

فرمانده سپاه استان کرمان با تاکید بر اینکه هر جا بیداری اسلامی محقق شد و ملت ها اسلام را مبنا قرارداده و مقاومت کردند، امریکا و اذناب او یکجا دچار شکست، یاس و نا امیدی شدند و این قدرت راهبردهای امام است اظهار کرد: فرهنگ بسیج مرز، جغرافیا، زمان، نژاد و قوم نمی شناسد و هر مظلومی در هر جای دنیا باشد، بسیج حضور دارد.

وی افزود: برخی نخواهند بسیج را در بحث مسائل نظامی و امنیتی محدود بکنند. فرهنگ بسیج فرهنگ علوی، نبوی و اسلام ناب محمدی است.

ابوحمزه با اشاره به اینکه بسیج حضور مستحکم تری در عرصه منطقه ای دارد، گفت: دیدیم بسیجی ها چه بلایی در سوریه بر سر داعش آوردند و حشد الشعبی با فرهنگ بسیجی چه بلایی بر سر گروه های التقاطی در عراق آورد و انصارالله یمن ۱۳۰۰ روز است که در برابر متجاوزان مقاومت می کند.

وی با اشاه به ذلت و حقارت حکام سعودی در برابر امریکا، تصریح کرد: این وضعیت به این دلیل است که به فرهنگ بسیج توجه ندارند و می بینیم امارات در کنار عربستان در یمن جنایت می کند و نخست وزیر رژیم غاصب صهیونیستی با برخی کشورهای حوزه خلیج فارس دیدار می کند، زیرا این ها با فرهنگ بسیج بیگانه هستند.

ابوحمزه بیان کرد: ملت ها روح و جان خود را با فرهنگ بسیج آمیخته کردند و در سوریه و عراق در ۸ سال گذشته تاکنون حدود ۳۰۰ هزار جوان بسیجی آموزش دیده، ساماندهی شده و آماده هستند در مقابل امریکا و هر دشمنی بایستند و آنها را زمین گیر کنند و این هنر جبهه مقاومت است.

وی با بیان اینکه برخی نگویند چرا به جبهه مقاومت رفته و شهید دادیم و کمک می کنیم؟ گفت: کل عراق از لوث وجود تکفیری ها پاکسازی شده در حالی که ۷۰ درصد عراق دست داعش بود و زمانی ۹۰ درصد سوریه دست داعش بود و اکنون تنها ۵ درصد در دست داعش است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: ۴۰ سال است که بسیج در همه عرصه ها حرف اول را می زند و این حرف مقام معظم رهبری است و ایشان فرمودند” ارتش و سپاه باید بسیجی بشوند و دستگاه های دولتی، مجلس، قوه قضائیه و دانشگاه ها و دستگاه دیپلماسی ما باید بسیجی شوند.

وی افزود: هر جا که فرهنگ بسیج باشد، مقاومت و مقابله با استکبار شکل می گیرد و فرهنگ بسیج فرهنگ برادری، کمک به محرومان و مستضعفان و یاری رساندن به ندای جمهوری اسلامی است.

ابوحمزه خطاب به مسوولان استان کرمان اعلام کرد: سپاه و بسیج این توان را دارد به همه دستگاه های استان کمک کند و هر دستگاهی از ما کمک بخواهد، کمک خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه بسیجیان مدال افتخار از امام راحل و رهبری معظم انقلاب دارند، بیان کرد: اگر می خواهیم بسیجی فکر کرده، زندگی کنیم و بسیجی از دنیا برویم باید هر کس در هر جا هست، مسوولیت و وظیفه خود را درست انجام بدهد و یکی از تکالیف همه ما این است که انقلابی فکرد کرده انقلابی عمل و حرکت کنیم.

انتهای پیام/


    اخبار مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *