عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی؛

اسلام افراطی و خشن دستپخت عربستان و کشورهای وابسته به آمریکا است/جمهوری اسلامی ایران پرچمدار مبارزه با افراطی گری و خشونت است

شماره خبر: 1697 سرویس خبری : اخبار ویژه ۲۷ آذر ۱۳۹۷

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: اسلام افراطی و خشن دستپخت عربستان و کشورهای وابسته به آمریکا است ؛نه چیزی که جمهوری اسلامی و ایران بخواهد؛در واقع پیشنهاد روز جهان عاری از خشونت و افراطی گری از سوی ایران در سازمان ملل به تصویب رسید.


به گزارش “ بوتیا نیوز ” روز ۲۷ آذر ماه در تقویم جهانی به نام روز «جهان عاری از خشونت و افراطی گری» نامگذاری شده است؛ جالب است بدانید پیشنهاد ثبت چنین روزی را جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل مطرح کرد که مورد اجماع نظر همه قرار گرفت و به تصویب رسید.

 

حمید رضا ترقی کارشناس مسائل سیاسی در این رابطه در گفتگو با ” بوتیا نیوز ” گفت:این مسئله از ابتدا توسط CIA  و آمریکایی ها مطرح شد و زیر ساخت های آن در پاکستان و افغانستان پایه گذاری شده است و در این راستا گروه های افراطی مسلمان را به جان دیگر مسلمان ها انداختند.

 

وی ادامه داد:هدف آنها از این اقدام این بود که جلوی رشد اسلام ناب محمدی را که توسط جمهوری اسلامی شکل گرفته و در جهان مطرح شده بود بگیرند و از آن به عنوان یک گفتمان واقعی از اسلام به منظور نفوذ در بین ملت ها و دولت ها استفاده کنند.

 

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی عنوان کرد: برای اینکه جلوی این رشد که انقلاب اسلامی منادی آن است را بگیرند و به منظور اسلام هراسی افراطی مسلمان را وادار به یک سری اقدامات تروریستی و خشن کردند تا ذهن افکار عمومی جهان را نسبت به اسلام بدبین کنند تا این چهره از اسلام را جایگزین چهره صلح طلب،منطقی و همراه با مهرورزی اسلام را جایگزین کنند.

 

ترقی ابراز کرد: بر همین اساس اسلام هراسی به عنوان یک استراتژی توسط استکبار جهانی، انگلیس و اسرائیل در نقاط مختلف دنیا دنبال شد و به موازات آن افراطی های مذهبی صورت گرفت تا بودایی در میانمار و مسیحی های افراطی در نیجریه دست به خشونت های مذهبی زدند تا مجموعه این نوع حرکات، دید مردم جهان را نسبت به مذهب و دین به عنوان یک عامل خشونت بدبین کنند؛ تابه این طریق بتوانند مردم را از دین گرایی دور کنند و نسبت به دین در مردم جهان تنفر ایجاد کنند.

 

وی تصریح کرد:این عامل منجر به حرکت داعش در منطقه خاورمیانه شد و این گروه با کمک آمریکا، اسرائل و انگلیس شاهد فجایع و خشونت های کم نظیری را به نام پیامبر بزرگوار اسلام و پرچم منصوب به نام ایشان انجام دادند.

 

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه تبعات معرفی اسلام به عنوان یک دین خشن این بود که امنیت مسلمانان در سراسر جهان مورد تهدید قرار بگیرد، گفت:مسلمانانی که سال ها و قرن ها در کشورها به صورت مسالمت آمیز زندگی می کردند با دیگر طرفداران اقوام و ادیان دیگر، درمعرض تهدید افراطی های مذاهب دیگر قرار گیرند.

 

ترقی با اشاره به وضعیت مسلمانان میانمار بیان کرد: بعد از وقوع حادثه ۱۱ سپتامپر به بعد شاهد فجایع دردناکی همچون آتش زدن مردم و زنده به گور کردن مسلمانان توسط افراطی های بودایی علیه مردم مسلمان آنجا هستیم و در بقیه دنیا هم می بینیم که بقیه حملات به مسلمانان در سایر نقاط دنیا در حال افزایش است؛این آثار همان تبلیغ خشن توسط آمریکا و صهیونیسم و رسانه های استکبار جهانی است که تجلی آن را در حرکت های داعش و طالبان و امثال آن ها می بینیم.

 

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با تأکید بر اینکه هدف اصلی انها بد نام کردن اسلام بوده است، ابراز کرد:امروز نتیجه و محصول این اقدام دو نتیجه بدنام کردن مسلمان ها به عنوان یک دین خشن و  از بین بردن امنیت مسلمانان در کشورهای مختلف جهان شده است که همه  این ها در راستای اسلام هراسی است یعنی می خواهند کاری کنند که مردم از دین و اسلام بترسند.

 

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران با مقابله و مبارزه با افراطی گری و تروریست مذهبی در منطقه  انشقاقی را در بین جهان اسلام نسبت به مسئله تروریسم و افراطی گری پدید آورده است که این انشقاق موجب شد که تمام طرفداران جمهوری اسلامی با پرچمداری ایران علیه تروریست و مبارزه کنند و کشورهای مرتجع منطقه نیز مانند عربستان و کشورهای وابسته به آن از داعش و این جریان خشونت حمایت می کنند و این شکاف توطئه آمریکا را خنثی کرده است.

 

ترقی عنوان کرد: اسلام افراطی و خشن دستپخت عربستان و کشورهای وابسته به آمریکا است ؛نه چیزی که جمهوری اسلامی و ایران بخواهد؛در واقع پیشنهاد روز جهان عاری از خشونت و افراطی گری از سوی ایران در سازمان ملل به تصویب رسید.

 

این کارشناس مسائل سیاسی در پایان خاطر نشان کرد:مبارزه با افراطی گری و خشونت که پرچمدار آن جمهوری اسلامی ایران است موجب شده که اندیشه اسلامی و دیدگاه دین اسلام مورد نظر ما از  دین خشونت گری و افراطی گری عرب ها در افکار عمومی جهان جدا شود  و گرایش به سمت اسلام موردنظر جمهوری اسلامی روز به روز افزایش پیدا کند.

 

مصاحبه و تنظیم: مهدی زاده

انتهای پیام/


    اخبار مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *