رییس جمعیت هلال احمر کشور در کرمان مطرح کرد؛

ایران جزء ۱۰ کشور برتر جمعیت هلال احمر دنیا است/لزوم افزایش و استانداردسازی پایگاه های امداد و نجات استان کرمان

شماره خبر: 1713 سرویس خبری : اخبار کرمان ۴ دی ۱۳۹۷

رییس جمعیت هلال احمر کشور گفت:جمعیت هلال احمر استان کرمان جمعیت قابل قبول و قابل دفاعی است و توانمندی خوبی دارد اما پایگاه های امداد و نجات استان استاندارد نیست.


به گزارش ” بوتیا نیوز ” علی اصغر پیوندی شامگاه سه شنبه چهارم دی ماه در دیدار با استاندار کرمان با اشاره به تعامل نزدیک هلال احمر با سایر ارگان ها اظهار کرد: امداد و نجات پیشانی کار ماست و در راور و کوهبنان در زلزله های سال گذشته همکاران ما  خدمات شایسته ای انجام دادند.

وی افزود: جوانان عضو جمعیت هلال احمر بسیار فعال هستند و رویکرد ما ارتباط نزدیک و بهتر با جوانان است و ۴۰۰ هزار عضو جوان و ۲ میلیون نفر داوطلب هلال احمر در کشور داریم.

پیوندی تصریح کرد: بیشتر به علت جنبه مردمی هلال احمر، به شکل مستقل عمل می کنیم و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان جایگاه خوبی دارد و جزو ۱۰ کشور برتر جمعیت های هلال احمر دنیا هستیم.

رییس جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه ۱۸۹ کشور عضو هیئت حاکمه به ما رای داده اند و سابقه ۹۵ ساله جمعیت هلال احمر با توجه به زحمات زیادی که کشیده اند اعتبار خیلی خوبی ایجاد کرده است گفت: همه تلاش می کنیم ارتباط با مردم بسیار نزدیک شود و برای مردم کار می کنیم و کارگزار و سیاست گزار هستیم.

وی افزود: جمعیت هلال احمر استان کرمان جمعیت قابل قبول و قابل دفاعی است و توانمندی خوبی دارد اما پایگاه های امداد و نجات استان استاندارد نیست.

پیوندی با اشاره به اینکه در کشور ما ۵۷۰ پایگاه امداد و نجات داریم که باید ۱۲۰۰ جایگاه داشته باشیم، اظهار کرد: با توجه به گستردگی استان، موقعیت جغرافیایی و … خواستار کمک نماینده عالی دولت در استان برای افزایش تعداد پایگاه ها هستیم.

وی بیان کرد: انبارهای امدادی ما در برخی نقاط باید تعریف مشخص شود و در جاهای مختلف گسترش پیدا کند تا بتوانیم اقلام امدادی را به سرعت به مردم برسانیم.

انتهای پیام/


    اخبار مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *