عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی؛

بازخوانی وقایع و ریشه های فتنه ۸۸،جلوگیری از تکرار تاریخ است/۹ دی بصیرت ملت ایران را به رخ جهانیان کشاند

شماره خبر: 1719 سرویس خبری : اخبار ویژه ۶ دی ۱۳۹۷

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: حضور آگاهانه، غیرتمندانه و مقتدرانه مردم در 9 دی خنثی‌کننده همه توطئه‌های داخلی و خارجی بود و مردم نشان دادند تا پای جان دست از حمایت از ولایت فقیه نمی‌کشند.


احمدعلی مقدم در گفت و گو با خبرنگار “ بوتیا نیوز ”  با اشاره به حماسه ۹ دی سال ۸۸، اظهار داشت: تاریخ آئینه عبرت است و مرور و بازخوانی وقایع، بازیگران و ریشه‌های جریانات آن می‌تواند کمک بزرگی برای جلوگیری از تکرار حوادث تلخ کند از این رو با بازخوانی فتنه سال ۸۸ ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

 

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی افزود: فتنه‌گران در آن سال طی ۸ ماه با به آشوب کشیدن کشور هزینه‌های زیادی را به نظام تحمیل کردند و به جای اعتراض از مجرای قانونی با اردوکشی اعتراض خود را به کف خیابان کشاندند.

 

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان کرمان گفت: با مطالعه تاریخ انقلاب‌های رنگین درمی‌یابیم که سران آن ها؛ کلمه رمزی برای شورش خود بر می‌گزینند که در اینجا تقلب کلمه رمز برای تغییر نظام بود و با تأسف بسیاری از خواص بی‌بصیرت در این آزمون سنجش میزان تعلق خاطر به ارزش‌های نظام مردود شدند.

 

دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری استان کرمان تصریح کرد: عاملان فتنه که به تعبیر مقام معظم رهبری از روی دنیاطلبی دندان‌های از کینه از نظام را به هم فشرده و با زیر سؤال بردن اصل ولایت فقیه، اقدام به این عمل شنیع کردند، تا اینکه بی‌پروایی و اباحه‌گری فتنه‌گران در روز عاشورای سال ۸۸ به اوج خود رسید و با هتک حرمت و وهن به اهل بیت با پرپایی جشن در این روز، احساسات مذهبی مردم را جریحه‌دار و کاسه صبر مردم را لبریز کردند.

 

این فعال سیاسی تأکید کرد: فتنه گران نشان دادند هیچ پیوندی با ارزش‌های مذهبی مردم و علاقه‌ای به امام حسین(ع) و عزاداری ایشان ندارند، قیام مردم در برابر این جماعت هتاک، واکنشی به جا به این هتک حرمت‌ها بود و در روز ۹ دی مردم با میثاقی دوباره با ولایت فقیه، طی وحدتی مثال زدنی، با مشت‌های گره کرده و در صفوفی پیوسته عزم خود را در پایبندی و دفاع از حریم ولایت به نمایش گذاشتند.

 

کارشناس سیاسی بیان داشت: حضور آگاهانه، با بصیرت، غیرتمندانه و مقتدرانه مردم در ۹ دی خنثی‌کننده همه توطئه‌های داخلی و خارجی بود، مردم با تبعیت از فرامین امامین انقلاب عهدی دوباره بستند و نشان دادند تا پای جان دست از حمایت از ولایت فقیه نمی‌کشند.

 

مقدم خاطر نشان کرد: ۹ دی در تاریخ این ملت و کشور برای همیشه تصویری به یادماندنی ثبت کرد و به رخ کشیدن بصیرت و هوشیاری مردم به کشورهای منطقه و حتی جهان بود و این روز به‌عنوان تاریخ عطفی در حرکت‌های انقلابی مردم برای همیشه ثبت و ضبط شد.

 

وی ادامه داد: قیام ۹ دی مردم؛ حرکتی ابتکاری، مردمی و میلیونی بود، به شکلی که در برخی استان‌ها این مراسم در ۸ دی برگزار شد و درست بعد از این حرکت بود که دشمن از روی کینه و نفرت خود، برای کم رنگ کردن این حرکت میلیونی آن را چند صد نفری اعلام کرد، اما در نهان این قیام توطئه‌ها و محاسبات آن‌ها را به هم ریخت و از امید واهی همراهی مردم با آنان کاملاً مأیوس شدند.

 

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی مطرح کرد: به همه این دلایل در تقویم کشور عزیزمان، روز ۹ دی به‌عنوان روز بصیرت و میثاق با ولایت ثبت شد، تا هیچ زمانی این حرکت میلیونی و تاریخی مردم به دست فراموشی سپرده نشود و در تحسین این حرکت الهی مردم، مقام معظم رهبری فرمودند که اگر صدها بار هم برای نعمت هوشیاری این ملت سجده شکر به جای آورده شود، باز هم کم است.

 

وی در ادامه به صورت تیتروار به دست آوردهای قیام ۹ دی اشاره و عنوان کرد: مردم در این روز اعلام کردند حاضر به حمایت از ولایت فقیه تا پای جان هستند، خشم و انزجار خود را از فتنه گران و هتاکان به مقام اهل بیت علیهم السلام و ارزش‌های انقلابی و دینی اعلام و با آرمان‌های انقلاب و ولایت فقیه تجدید میثاقی دوباره کردند.

 

این فعال سیاسی افزود: همچنین در آن روز جانفشانی خود را برای حفظ نظام و ارزش‌های اسلامی فریاد زدند و جریان فتنه و دوستان داخلی و خارجی آنان و دشمنان قسم خورده نظام ،شکست خورده،عقب‌نشینی کردند و ناکام شدند.

 

مقدم در پایان با طرح پیشنهادی برای ماندگاری این قیام گفت: این حماسه عظیم مردمی باید مرتب در اذهان و افکار برای جوانان بازگو شود و ادبیات حماسه ۹ دی نباید صرفاً جنبه شعاری پیدا کند، بلکه باید جنبه بصیرت‌دهی و آگاهی‌بخشی داشته باشد.

 

مصاحبه و تنظیم: مهدی زاده

 

انتهای پیام/


    اخبار مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *