قناد باشی در گفت و گو با بوتیا؛

حماسه ۹ دی، مردمی بودن نظام جمهوری اسلامی را به نمایش گذاشت/دولتمردان در خدمت به این مردم نباید از هیچ کوششی دریغ کنند

شماره خبر: 1723 سرویس خبری : اخبار ویژه ۹ دی ۱۳۹۷

کارشناس مسائل سیاسی گفت: مردم در 9 دی سال 88؛ بدون اینکه از طرف نهاد یا حزبی فراخوان شوند ضرورت حضور خود را هوشیارانه درک کردند و در تمام شهرهای ایران یکی از بی نظیر ترین اجتماعات را علیه جریاناتی که مقدسات اسلامی را نشانه رفته بود فراهم کردند.


سید جعفر قناد باشی در گفت و گو با خبرنگار ” بوتیا نیوز ” با بازخوانی وقایع فتنه ۸۸ اظهار کرد: متاسفانه در سال ۸۸؛ برخی از سیاسیون به تصور اینکه می توانند از طریق صحنه های تبلیغاتی و سوء استفاده از شرایط انتخاباتی به نفع خودشان اقداماتی را انجام دهند راه اجرای سیاستهای غرب را هموار کردند.

 

کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: این مردم بودند که با حضور خود فتنه را خنثی کرده و راه اجرای سیاست های غرب را که بسیار پیچیده بود بستند و در واقع می توان گفت اگر این اتفاق نمی افتاد جریانات سیاسی مبتنی بر نقشه های علنی و پنهانی دنیای غرب می توانست همه دستاوردهای چند ده ساله مردم ایران را بر باد دهد.

 

 

قناد باشی حماسه ۹ دی را حرکتی مهم و سرنوشت ساز در تاریخ معاصر ایران عنوان کرد و گفت: ۹ دی ماه روزی است که ملت ایران رشد و آگاهی سیاسی خود را در یکی از حساس ترین زمان ها و در شرایطی که پیچیده ترین مسائل سیاسی را دشمنان ایران به وجود آورده بودند به صحنه امده و روند انقلاب و حیات نظام را تضمین کردند.

 

وی با بیان اینکه حماسه ۹ دی، مردمی بودن نظام انقلاب اسلامی را به نمایش گذاشت، تصریح کرد: مردم در ۹ دی سال ۸۸؛ بدون اینکه از طرف سازمان؛ نهاد یا حزبی فراخوان شوند ضرورت حضور خود را هوشیارانه درک کردند و در تمام شهرهای ایران یکی از بی نظیر ترین اجتماعات را علیه جریاناتی که مقدسات اسلامی را نشانه رفته بود و به نمایندگی  از غرب کوشش می کرد تا زمینه براندازی نظام جمهوری اسلامی را فراهم کند،پاسخ جانانه ای به دشمنان دادند.

 

 

این کارشناس برحسته مسائل بین الملل بیان کرد: روز ۹ دی روز مبارکی در تاریخ ایران است چرا که روز ملی به معنای واقعی آن و روز نمایش پاسداری مردم از انقلاب آن ها و نمایش شگفت انگیز و تحسین برانگیزشان در دفاع از مقدسات دینی است.

 

 

قناد باشی خاطر نشان کرد: متاسفانه جریاناتی در مراسم عاشورای سال ۸۸، کوشیدند تا مظاهر اسلامی و عاشورایی را به آتش بکشند و بستر اصلی را که انقلاب از آن برخواسته و به انقلاب حسینی مشهور شده است از میان برده  و از شهدای عاشورا تقدس زدایی کنند ولی موفق نشدند و با حماسه حضور مردم این اتفاق نیفتاد.

 

 

وی ۹ دی هر سال را فرصت گرانبهایی برای ملت ایران خواند و اظهار کرد: ۹ دی فرصتی است که در این روز می توانند اتفاق سال ۸۸ را مرور کنند و بار دیگر دشمنانی که هم چنان با پوشش ها و نام های مختلف در صدد براندازی هستند آن ها را بشناسند.

 

 

کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: روز ۹ دی روزی است که مردم ایران به توانمندی و قدرت تاثیر گذار خودشان فکر می کنند و این قدرتی است که می تواند درآینده هم در صحنه های مختلف ما را نجات دهد.

 

 

قناد باشی تشریح کرد: اگر امروز دشمنان ما جرات حمله به ایران را ندارند و ما به عرصه بازدارندگی نظامی رسیدیم به پشتوانه همین مردم است چرا که نیروهای مسلح ما از بستر مردمی به وجود آمده و حیات آن هم به همین پشتیانی مردمی بسته است.

 

 

وی با بیان اینکه اگر پشتیبانی مردم نباشد، ایران امنیت ندارد؛ عنوان کرد: بنابراین هر ساله باید این حماسه گرامی داشته شود تا به دستاوردها و ارزش های خود بیاندیشیم و به فرمایش امام (ره) مردمی را که به صحنه آمدند بشناسیم و ببینیم چه کسانی به صحنه آمدند آیا کسانی که آمدند از صنف خاص یا طبقه اشراف و خوشگذران ها بودند و یا افراد غربزده و بی تفاوت به سرنوشت کشور بودند ؟

 

 

کارشناس مسائل اقتصادی در ادامه مطرح کرد: در ۹ دی مردم عادی که از نظر فهم و شعور در مراتب بسیار بالایی به سر می برند حضور پیدا کردند و ما باید به این مردم فکر و به آن ها خدمت کنیم.

 

 

قنادباشی در پایان خاطر نشان کرد: دولتمردان ما باید به فکر خدمت به ملتی باشند که این انقلاب  و ۹ دی را به وجود آوردند چرا که مردم وظیفه خود را انجام دادند لذا مجلس، دولت و قوه قضائیه همه باید در خدمت به مردم که به فرمایش امام ولی نعمت آن ها هستند از هیچ کوششی دریغ نکنند.

 

مصاحبه و تنظیم: مهدی زاده

انتهای پیام/

 


    اخبار مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *