مدیر کل کتابخانه های استان کرمان در گفت و گو با بوتیا؛

بی مهری نسبت به کارت عضویت سراسری کتابخانه ها / ترک برداشتن سر در کتابخانه مرکزی کرمان شایعه است

شماره خبر: 1745 سرویس خبری : فرهنگی و اجتماعی ۱۵ دی ۱۳۹۷

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان کرمان گفت: اینکه قرار است ورودی کتابخانه به درب مجاور فرهنگسرای کوثر انتقال داده شود شایعه‌ای بیش نیست و به دلیل مجاورت پارک با کتابخانه و ورودی های مختلف پارک مشکلی برای رفت و آمد به کتابخانه مرکزی وجود ندارد.


محمدجواد حسین زاده در گفت و گو با خبرنگار “ بوتیا نیوز ” اظهار کرد: کارت عضویت سراسری کتابخانه ها مدت هاست در کتابخانه های استان اجرا می شود و با این کارت می‌توان از همه کتابخانه های کشور استفاده کرد.

 

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان کرمان افزود: افراد می توانند با مراجعه به یکی از کتابخانه های کرمان با ارائه کد ملی عضو کتابخانه شوند و با همان یک کارت از همه کتابخانه ها استفاده کنند ولی متاسفانه برخی دوست دارند تا کارت هر کتابخانه را به صورت مجزا داشته باشند در حالی که با همان یک کارت می‌تواند از همه کتابخانه ها استفاده کنند.

 

حسین زاده در پاسخ به این صحبت که با ساخت پل ولیعصر، سر در کتابخانه مرکزی کرمان جا به جا خواهد شد، عنوان کرد: این کتاب خانه بسیار قدیمی است وثبت آثار ملی کشور شده است و قرار نیست ما به اثر تاریخی استان دست بزنیم.

 

وی خاطر نشان کرد: برای رفع مشکل راه عبوری برای مراجعین کتابخانه نیز اخیراً یک راه عبوری توسط شهرداری برای اعضای کتابخانه و حتی عابرین پیاده که برای عبور از این خیابان دچار مشکل بودند ایجاد شده است.

 

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان کرمان ترک برداشتن سر در کتابخانه مرکزی کرمان را شایعه عنوان کرد و گفت: از آنجایی که کتابخانه مرکزی کرمان ثبت آثار ملی کشور است کسی نمی تواند حتی به سر در دست بزند چه برسد بخواهد آن را جابجا کند.

 

حسین زاده در ادامه مطرح کرد: اینکه قرار است ورودی کتابخانه به درب مجاور فرهنگسرای کوثر انتقال داده شود شایعه‌ای بیش نیست و به دلیل مجاورت پارک با کتابخانه و ورودی های مختلف پارک، مشکلی برای رفت و آمد به کتابخانه مرکزی وجود ندارد و مردم می توانند از این ورودی ها استفاده کنند و وجود پل مشکلی را از این لحاظ برای ما ایجاد نمی‌کند.

 

مصاحبه و تنظیم: مهدی زاده

 

انتهای پیام/


    اخبار مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *