سعیدی در گفت و گو با بوتیا؛

استانی شدن انتخابات کاهش مشارکت مردمی را به دنبال دارد

شماره خبر: 1773 سرویس خبری : اخبار ویژه ۲۶ دی ۱۳۹۷

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: با استانی شدن انتخابات، نگرانی برای کاهش مشارکت مردم در روستاها و شهرها وجود دارد و هم چنین ممکن است برخی مسائل قومی و قبیله ای به وجود بیاید که بیاد به این مسائل نیز توجه کرد.


محمد اسماعیل سعیدی در گفت و گو با خبرنگار ” بوتیا نیوز ” در خصوص معایب استانی شدن انتخابات اظهار کرد: با استانی شدن انتخابات، نگرانی برای کاهش مشارکت مردم در روستاها و شهرها وجود دارد و لذا باید فکر کرد که چه کار کنیم که این مشارکت تغییری نکند و هم چنین ممکن است برخی مسائل قومی و قبیله ای به وجود بیاید.

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: در بحث انتخابات مشکلات زیادی وجود دارد که همه این مشکلات به هزینه ها و تخلفاتی که در حین انتخابات انجام می گیرد بر می گردد.

 

سعیدی تصریح کرد: از طرفی عدم توجه به بعضی از شاخص های مهمی که در نوع انتخاب و شخصیت افراد انتخابی باید باشد و هم چنین تعهدات بعد از انتخابات که باعث بروز تفکرات بخشی و منطقه ای می شود بخش قابل توجهی از وقت نمایندگان صرف این مسئله می شودکه به سمت پروژه های محلی و منطقه ای بروند.

 

وی عنوان کرد: پرداختن به مسائل منطقه ای هم انرژی نمایندگان را می گیرد و هم اینکه از پروژه های ملی غفلت میشود لذا استانی شدن انتخابات گامی برای برطرف کردن بخشی از مشکلات است.

 

این نماینده مجلس در پایان با برشمردن مزایای استانی شدن انتخابات، خاطر نشان کرد: نمایندگان با استانی شدن انتخابات به سمت ملی فکر کردن سوق خواهند یافت و از طرفی در حال حاضر وقت زیادی از نمایندگان به جای قانون گذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون گرفتار مشکلات حوزه اجرایی کشور شده و باید به جای استاندار، شهردار و بخشدار مسائل را پیگیری کنند که با این اتفاق این مشکلات حل می شود.

 

 

مصاحبه و تنظیم: مهدی زاده

 

انتهای پیام/

 

 


    اخبار مرتبط

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *