به بهانه هفتم بهمن سالروز شهادت غلامرضا آتشی گوهری؛

فرار از نیروی هوایی رژیم شاه تا خبرنگاری در جبهه های نبرد حق علیه باطل

شماره خبر: 1811 سرویس خبری : فرهنگی و اجتماعی ۷ بهمن ۱۳۹۷

هفتم بهمن ماه برای ما خبرنگاران کرمانی روز بزرگی است چرا که در چنین روزی غلامرضا آتشی گوهری که از خبرنگاران برجسته کرمانی بوده است به مقام والای شهادت نائل می شود.


به گزارش “ بوتیا نیوز ” ۷ بهمن ماه برای ما خبرنگاران کرمانی روز بزرگی  است چرا که در چنین  روزی غلامرضا آتشی گوهری که از خبرنگاران برجسته کرمانی بوده است به مقام والای شهادت نائل می شود.البته روز شهادت ایشان در صفحه های اینترنتی به اشتباه ۱۷ بهمن ماه درج شده است که با تاریخ اصلی شهادت ایشان مغایرت دارد و نیاز است که اصلاح شود.

 

غلامرضا آتشی گوهری در سال هزار و سیصد و ۳۲ در شهر کرمان چشم به جهان گشود و شاید خودش هم آن زمان نمی دانست که قرار است شهید شود و الگویی باشد برای ما جوانان خبرنگار، اما متاسفانه آن گونه که باید شهدا معرفی نشده اند و تنها چیزی که از آن ها در محافل و یادوراه ها بیان می شود مربوط به دوران حضور در جبهه است در حالی که سیره زندگی شهدا سرشار از درس ها و پندهای بزرگی است که برای هر کدام از ما می تواند کارآمد باشد.

 

علی عبدالعلی زاده از همرزمان این شهید رسانه است، به قول خودش همرزمان شهیدش او را جا گذاشتند و رفتند، با اینکه سال هاست جنگ تمام شده است ولی او هنوز رسالت خود را کنار نگذاشته و در این هیاهوی شعارها و غفلت ها، کمر همت را بسته و در جای جای این شهر و استان با معرفی سیره زندگی شهدا سعی دارد مردانی را که اهل عمل بودند و مردانه و غیورانه از ناموس و وطن خود دفاع کردند به ما نسل سوم و چهارم انقلاب بشناساند.

 

این رزمنده دوران دفاع مقدس که روایت گری را کار بزرگی می داند معتقد است شهدا از همان بدو تولد خوی و منش شهادت را داشتند، البته گلایه مند است که از بصیرت و معرفت شهدا کمتر گفته شده است که باید این بصیرت به جوانان معرفی شود.

 

علی عبدالعلی زاده در گفت و گو با “ بوتیا نیوز ” گفت: شهید غلامرضا آتشی گوهری در دوران سربازی اپراتور و مسئول رادار بود و بعد از اتمام دوران خدمت سربازی به استخدام نیروی هوایی درآمد، مدتی آنجا شاغل بود اما وقتی دید که کار در نیروی هوایی رژیم شاه با عقاید او مغایرت دارد استعفا داد اما استعفایش را قبول نکردند و غلامرضا مجبور به فرار شد.

 

این رزمنده دوران دفاع مقدس ادامه داد: بعد از دو هفته فرار، رژیم شاه او را دستگیر و به مدت یک سال در قزل قلعه زندانی شد، سپس با پیروزی انقلاب آزاد گردید. بعد از آزادی به تشکیل کلاس های عقیدتی و علوم قرانی پرداخت.

این شهید بزرگ در حین تشکیل کلاس های قرانی در یکی از مناطق کرمان (سرآسیاب فرسنگی ) عاشق دختری می شود و همان جا ازدواج می کند که ثمره این ازدواج فرزندانی می شود که به گفته همرزم این شهید بزرگ ترین سرمایه و یادگار او محسوب می شوند.

 

طبق گفته عبدالعلی زاده، این شهید بزرگوار در سال ۵۹ به استخدام آموزش و پرورش در می آید و همزمان بعد از اتمام ساعت کاری خود با صدا و سیمای مرکز کرمان همکاری می کرد و با حضور در روستاها و انجام کارهای تبلیغاتی سعی در محرومیت زدایی داشت.

 

این رزمنده دوران دفاع مقدس اظهار کرد: غلامرضا آتشی گوهری در حین تصویر برداری و فیلمبرداری توجهی  به حرف و حدیث دیگران نداشت و کار خود را به بهترین نحو انجام می داد.

 

با شروع جنگ تحمیلی شهید غلامرضا اتشی گوهری به عنوان فیلمبردار و گزارشگر برای به تصویر کشیدن حماسه های جنگاوران و رزمندگان دوران دفاع مقدس  به سپاهیان الهی پیوست و کسوت خبرنگاری را برای خود یک افتخار می دانست و سرانجام در عملیات کربلای ۵ که در آن تن در مقابل تانک قرار گرفت به مقام والای شهادت نائل می شود.

 

رزمنده دوران دفاع مقدس این صحبت ها را تنها گوشه ای از رشادت های این شهید برشمرد و خاطر نشان کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه باید با الگو گرفتن از این شهید و سیره زندگی او با کسب اخلاص راه او را ادامه دهند و در این بین از افراط و تفریط دوری کنند و مسیر حق را طی کنند چرا که شهدا رهرو می خواهند.

گزارش از :مهدی زاده

 

انتهای پیام/


    اخبار مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *