مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان کرمان؛

۴۵ درصد جمعیت استان کرمان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند/ رشد چند برابری خدمات تامین اجتماعی در دوران چهل ساله انقلاب اسلامی

شماره خبر: 1836 سرویس خبری : اخبار کرمان ۱۳ بهمن ۱۳۹۷

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان کرمان گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی بیش از نیمی از جمعیت کشور و حدود ۴۵ درصد جمعیت استان کرمان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند و خدمات دریافت می کنند.


به گزارش “ بوتیا نیوز ” علی حسینی ظهر امروز در نشست خبری مشترک مدیران تامین اجتماعی استان کرمان و مدیرکل امور بانوان استانداری با اصحاب رسانه بهکه مناسبت چهل سالگی انقلاب که در اداره کل این سازمان برگزار شد، اظهار کرد: در آغاز چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم و به برکت این انقلاب اتفاقات خوبی در این سازمان افتاده است.

 

مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمان در ادامه مطرح کرد: امروز بیش از نیمی از جمعیت کشور و حدود ۴۵ درصد جمعیت استان کرمان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند و خدمات دریافت می کنند.

 

حسینی با مقایسه آمارهای قبل و بعد از انقلاب، مطرح کرد: تعداد بیمه شدگان اصلی در سال ۵۷، ۵۱ هزار نفر بوده که امروز به ۴۶۵ هزار بیمه شده در استان کرمان افزایش افزایش یافته است.

 

وی خاطر نشان کرد: تعداد مستمری بگیران در سال ۵۷، هزار و ۷۰۰ پرونده بوده که امروز به ۸۲ هزار و دویست پرونده رشد پیدا کرده است و هم چنین تعداد واحدهای ارائه خدمات از ۵ واحد در سال ۵۷،به بیش از ۵۳ واحد اجرایی در حال ارائه خدمات ارتقاء پیدا کرده است.

 

مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمان از رشد جمعیت تحت پوشش بیمه این سازمان در دوران بعد از پیروزی انقلاب خبر داد و عنوان کرد: جمعیت تحت پوشش در سال ۵۷، ۱۵۸ هزار نفر و تقریبا ۱۳ درصد جمعیت استان بوده است ولی امروز این جمعیت به یک میلیون و چهارصد و چهل هزار نفر رسیده است.

 

وی افزود: تعداد کارگاه های بیمه از سه هزار و ۷۰۰ کارگاه در سال ۵۷ به ۴۶ هزار و ۲۰۰ کارگاه درسال جاری رسیده است و حداقل هزینه مستمری از ۶۲۰ تومان نیز به یک میلیون و ۱۱۱ هزار تومان افزایش یافته است.

حسینی مهم ترین خدمات بلند مدت این سازمان را در حوزه بازنشستگی و فوت عنوان کرد و گفت: برای این خدمات برای هر مستمری بگیر بالغ بر ۱۶۰ میلیارد تومان پرداخت می شود و ۵۵ هزار و ۱۲۴ نفر مستمری بگیران فوتی در استان کرمان هستند.

 

مدیر کل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به بیمه زنان خانه دار مطرح کرد: در حال حاضر ۲۰درصد بیمه شدگان استان خانم هستند و تا کنون حدود هزار و ۸۰۰ نفر در استان به عنوان زنان خانه دار تحت پوشش این بیمه قرار گرفتند.

 

وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی بر اساس مشارکت مردم تعهدات خود را انجام می دهد، یادآور شد: همه افراد خانه دار می توانند از این بیمه استفاده کنند و اگر تملک مالی برای پرداخت حق بیمه ندارند با استفاده از خیرین می توانند کمک بگیرند به عنوان مثال معین اقتصادی شهرستان منوجان ۴۰۰ خانوار را به مدت دو سال بیمه کرده است تا شرایط مالی آن ها مساعد شود و خودشان بتوانند حق بیمه را بعد از این مدت پرداخت کنند.

 

حسینی در زمینه بیمه خبرنگاری نیز گفت: بیمه فعالین رسانه اگر تمام وقت باشند تا سقف ۵ نفر از قانون معافیت سهم کارفرما می توانند استفاده کنند و خبرنگاران آزاد نیز می توانند با پرداخت حق بیمه از مزایای آن استفاده کنند.

 

مدیر کل سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: بیمه شدگان برای آگاهی از بیمه و میزان دستمزدی که توسط کارفرمایان برای بیمه ارسال می شود می توانند با شماره گیری کد *۱۴۲# به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند.

 

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص بیمه های عمر و تکمیلی گفت: بیمه های عمر و تکمیلی ارتباطی به سازمان تامین اجتماعی ندارد و مربوط به بیمه های تجاری است و سازمان تامین اجتماعی صرفا بیمه های اجتماعی را پوشش می دهد.

 

وی در پایان خاطر نشام کرد: یکی دیگر از بیمه هایی که در حال ارائه خدمات است بیمه های دانشجویی است که دانشجویان با ارائه کارت معتبر دانشجویی می توانند از خدمات این بیمه بهره مند شوند.

تنظیم: مهدی زاده

انتهای پیام/


    اخبار مرتبط

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *