سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان؛

استقلال امروز ایران را مدیون انقلاب اسلامی هستیم/دانشگاه علمی کاربردی از دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی است

شماره خبر: 1866 سرویس خبری : اخبار ویژه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی از دستاوردهای انقلاب است که یک دانشگاه مهارتی است و هدف آن تربیت نیروهای مهارتی است که کارهای روز جامعه را انجام دهند.


به گزارش ” بوتیا نیوز ” محسن شمسی صبح امروز در نشست دستاوردهای چهل ساله  انقلاب اسلامی و تبیین چشم انداز دانشگاه جامع علمی کاربردی در افق ۱۴۰۰ اظهار کرد: همزمانی پیروزی انقلاب اسلامی و شهادت حضرت زهرا(س) قابل توجه است چرا که در اسلام همیشه پیروزی ها با شهادت ها همراه هستند و این شهادت ها مقدمه ای برای پیروزی در اسلام بوده اند.

 

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان افزود:  ملت ایران و روحانیون در طول تاریخ این کشور رسالت خود را در مقابل کج روی ها با رشادت های خود نشان دادند و حضرت امام(ره) بنیان گذار این انقلاب یکی از این مصلحین بزرگ اجتماعی بودند که کج روی هایی را که در زمان رژیم قبلی افتاق افتاده بود اصلاح کرده و آن را به سمت مسیرمطلوب هدایت کردند.

 

شمسی در ادامه به مشکلات زمان شاه اشاره کرد و گفت:  در زمان شاه فقط یک حزب وجود اشت و همه اجبارا در این حزب عضو می شدند و از طرفی هم شاه به کسی اعتماد نداشت و برای هر مسئولیت بارها فرد را عوض می کرد به طوری که در طول ده سال مجبور شد ۱۸ نخست وزیر را عوض کند ولی امروز زیر پرچم جمهوری اسلامی ایران همه احزاب آزادانه فعالیت می کنند.

 

وی خاطر نشلن کرد: در زمان انقلاب صنعتی که کشورهای حاضر در این انقلاب مزارع را بزرگ تر می کردند شاه ایران با اصلاحات ارضی زمین های ما را قطعه قطعه کرد و کشاورزی ما ضربه جبران ناپذیری از این تصمیم نابخردانه و ناعادلانه خورد.

 

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان صحبت کردن در زمینه های مختلف خیانت های شاه به ایران را به متخصصین واگذار کرد و اظهار داشت: امروز با همه کم و کاستی هایی که وجود دارد روی پای خودمان ایستاده ایم؛ یعنی اصل اول شعار جمهوری اسلامی که همان استقلال است را داریم و می توانیم به هر کسی که بخواهیم انتقاد کنیم و ایراد بگیریم و از آن ها بخواهیم پاسخگو باشند و این نعمت بزرگی است که باید قدر آن را بدانیم.

 

شمسی در ادامه به برخی از پیشرفت های که در طول چهل سال انقلاب اسلامی اتفاق افتاده است اشاره و تصریح کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی خود از دستاوردهای انقلاب است که یک دانشگاه مهارتی است و هدف آن تربیت نیروهای مهارتی است که کارهای روز جامعه را انجام دهند.

 

وی تشریح کرد: قبل از انقلاب اسلامی بیش از ۷۰ درصد بزرگسالان بی سواد بودند و تنها ۴۰ درصد از کودکان می توانستند به مدرسه بروند در حالی که امروز نزدیک به صد درد صدمردم باسواد هستند.

 

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان در ادامه مطرح کرد: قبل از انقلاب فقط چند دانشگاه در مراکز استان ها داشتیم که حدود  ۱۵۴ هزار دانشجو در حال تحصیل بودند ولی امروز ۱۱۹ دانشگاه، ۲۸ مرکز آموزش عالی، ۲۹۸ دانشگاه غیر انتفاعی و .. در کشور وجود دارد که بیش از ۴ میلیون نفر در این دانشگاه ها مشغول به تحصیل هستند.

 

شمسی بیان کرد: سرعت پیشرفت علمی در ایران بر اساس گزارش محافل بین المللی  ۱۱ برابر سرعت متوسط رشد علم در جهان است که موفقیت های مختلفی در زمینه های مختلف نانو، باشگاه فضایی، علومی مانند لیزر، میکرو، الکترونیک، ساخت ربات و دستاوردهای پزشکی داشته ایم که قابل توجه هستند.

 

وی ایران را اولین تولیدکننده داروی گیاهی برای درمان بیماری ایدز عنوان کرد و تاکید کرد: این دستاوردهای مبارک باید قدر دانسته شود و با رهبری بخردانه مقام معظم رهبری از پستی و بلندی هایی که رقبای ما و دشمنان ما بر سر راهمان گذاشتند به خوبی عبور کرده و در میدان دین و زندگی در ایران عزیز سرافراز زندگی کنیم.

تنظیم: مهدی زاده

 

انتهای پیام/

 


    اخبار مرتبط

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *