امام جمعه موقت کرمان ؛

رشد ۱۰ برابری تعداد بانوان نویسنده بعد از انقلاب/اهداف انقلاب اسلامی باید سر لوحه کار مسئولین باشد

شماره خبر: 1869 سرویس خبری : اخبار ویژه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷

امام جمعه موقت کرمان گفت: هر انقلاب ماندگار و موثری باید روی سه رکن و پایه استوار باشد اگر این اصول درست شد آن انقلاب پایدار می شود وگرنه دچار تزلزل خواهد شد که یکی از ان ها، اهداف آن انقلاب است که مسئولین باید این اهداف را مد نظر داشته باشند تا راه را گم نکنند.


به گزارش ” بوتیا نیوز ” حجت الاسلام عسکری صبح امروز در نشست دستاوردهای چهل ساله  انقلاب اسلامی و تبیین چشم انداز دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان در افق  ۱۴۰۰ گفت: دوران چهل سالگی انقلاب اسلامی دوران بلوغ انقلاب است، که راه را برای رسیدن به اهداف باز کرده و بسیاری از موانع را از سر راه خود برداشته است.

 

امام جمعه موقت کرمان تبیین دستاوردهای انقلاب را یکی از وظایف جدی و اساسی برای همه کسانی که در مسندهای مختلف کشور حضور دارند برشمرد و اذعان کرد: ما امروز در بسیاری از زمینه ها پیروزی هایی داشتیم که دشمنان علیرغم میل باطنی خود بارها به آن ها اعتراف کرده اند که باید بیان شود.

 

عسکری در ادامه تصریح کرد: در مسائل نظامی که ما آن زمان به سیم خاردار محتاج آن ها بودیم اما امروز به بیش از ۵۰ کشور دنیا سلاح می فروشیم و همین چند روز پیش از بیش از ۷۷۰ جنگ افزار نظامی برای جنگ های مختلف در نمایشگاه دستاوردهای نظامی رونمایی شد.

 

وی بیان کرد: قبل از انقلاب در مسائل پزشکی بیمارستان های ما کلکسیونی از پزشکان خارجی بودند ولی امروز با تلاش جوانان ایرانی و خودباوری، جزو صادر کنندگان پزشک و پذیرنده بیمار از سایر کشورها هستیم و در خصوص بیماری های کبد ما در منطقه حرف اول را می زنیم.

 

امام جمعه موقت کرمان تاکید کرد: علیرغم همه تحریم های شکننده آمریکایی ها ما در زمینه هسته ای کارهای زیادی انجام دادیم  گر چه برخی یکی سری امتیازهایی به دشمن دادند و محکم کاری نکردند و دشمن سوء استفاده می کند ولی به طور کلی روند علمی مملکت در حال رشد است.

 

عسکری در ادامه با بیان اینکه تعداد زنان نویسنده ما بعد از انقلاب ۱۰ برابر شده است است، عنوان کرد: قبل از انقلاب در مجموع نویسندگان اعم از مولف و مترجم فقط چهار درصد آن ها زن بودند و ۹۶ درصد مرد بودند ولی امروز ۴۰ درصد نویسندگان ما خانم هستند و این رشد بسیار چشمگیری است.

 

وی افزود: امروز اکثر کرسی های تحصیل در دانشگاه ها مربوط به بانوان است ولی عده ای می گویند جمهوری اسلامی می خواهد خانم ها را خانه نشین بار بیاورد ولی این دستاوردها خلاف صحبت های آن ها را نشان می دهد.

 

امام جمعه موقت کرمان خاطر نشان کرد: در موضوع خدمت رسانی به مردم بیش از ۹۸ درصد روستاهای ما بعد از انقلاب برق، آب، تلفن، جاده، بهداشت و … دارند البته مشکلاتی هم هست که یک سری از آن ها به خاطر ندانم کاری های برخی مسئولین وبخشی از آن به خاطر تحریم هاست.

 

عسکری تاکید کرد: دشمنان درها را از بیرون به  روی ما بستند ولی ملت ایران از درون درهای بسته را باز کرد، امروز دنیا تمام توان خود را به کار گرفته تا ملت ایران آنچه در توان دارد انجام ندهد،انقلاب اسلامی در زمینه های مختلف نظامی، سیاسی، فرهنگی، خدمت رسانی و …دستاوردهای افتخار آمیز دارد که ازمهم ترین آن ها عزت است.

 

وی در ادامه سه رکن اساسی را برای ماندگاری هر انقلابی ضروری برشمرد و گفت: هر انقلاب ماندگار و موثری باید روی سه رکن و پایه استوار باشد اگر این اصول و پایه ها درست شد آن انقلاب پایدار می شود وگرنه دچار تزلزل خواهد شد.

 

امام جمعه موقت کرمان اهداف انقلاب را اولین رکن ماندگاری یک انقلاب برشمرد و بیان کرد: یکی از این اصول اهداف آن انقلاب است که برای چه هدفی انقلاب کردیم و این ها را دائما مسئولین باید مد نظر داشته باشند تا راه را گم نکند.

 

عسکری ادامه داد: عامل دوم، امام انقلاب است که چه کسی می خواهد این انقلاب را راهبری کند که مردم به آن اهداف و آرمان ها برسند لذا نباید دنبال هر کسی راه افتاد که حضرت امام(ره) انقلاب را راهبری کردند و یک امام یک قدم جلوتر می ایستدو می گوید بیایید نه اینکه بروید.

 

وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه امروز امامت انقلاب را یک فقیه عادل جامع الشرایط عهده دار است که خیلی با ارزش است و روند حکومت را از سلطنت به امامت تبدیل کردند و سومین عامل مردم هستند اگر مردم در صحنه حضور نداشته باشند داستان خانه نشینی حضرت علی (ع) تکرار می شود.

 

تنظیم: مهدی زاده

انتهای پیام/


    اخبار مرتبط

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *