عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در واکنش به استعفای ظریف؛

ظریف به دنبال این است که قهرمانانه میدان را ترک کند/قهرمان کسی است که جرات جبران اشتباهات گذشته را داشته باشد

شماره خبر: 1988 سرویس خبری : اخبار ویژه ۷ اسفند ۱۳۹۷

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: ظریف به دنبال این است که با استعفای خود در شرایط فعلی کشور،قهرمانانه میدان را ترک کند در حالی که قهرمان کسی است که جرات جبران اشتباهات گذشته را داشته باشد .


محمد اسماعیل سعیدی در گفت و گو با خبرنگار ” بوتیا نیوز ” در واکنش به استعفای ظریف؛ وزیر امور خارجه دولت دوازدهم گفت: استعفا در شرایط فعلی کشور که نیاز است تمامی مسئولین و دست اندرکاران خصوصا دستگاه دیپلماسی ما به صورت فعال، منطقی و حساب شده ماموریت خودشان را ادامه دهند درست نیست.

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه عنوان کرد: در شرایط امروز که جنگ اقتصادی است ماندن در سنگر خدمت یک اولویت اصلی است و آقای ظریف نبایستی استعفا دهند چرا که با مرور مختصری نسبت به گذشته نکاتی را متوجه می شویم که حائز اهمیت است.

 

سعیدی در ادامه با اشاره به وضعیت دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در ۶ سال گذشته، اظهار کرد: دستگاه دیپلماسی، حدود ۶ سال وقت دولت و کشور را صرف مذاکره با آمریکا و اروپا کردند و می توان گفت که نتیجه ای هم حاصل نشد  و در حال حاضر جبران اشتباهات گذشته برعهده کسانی است که این اشتباهات را مرتکب شدند.

 

وی با تاکید بر این مسئله که نبایستی فرار به جلو انجام بگیرد، خاطر نشان کرد: میدان نبرد اقتصادی و سیاسی با آمریکا و هم پیمانان او در منطقه نیازمند افرادی است که بتوانند در این عرصه با توجه تمامی به جوانب و شرایط مسئولیت خطیر و حساس خود را انجام دهند نه اینکه میدان را ترک کرده و شانه خالی کنند و اسم شان در تاریخ به عنوان قهرمان باقی بماند.

 

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد: ظریف به دنبال این است که با استعفای خود در شرایط فعلی کشور،قهرمانانه میدان را ترک کند در حالی که قهرمان کسی است که جرات جبران اشتباهات گذشته را داشته باشد و بتواند  راه صحیح و مسیر درست  را به خوبی تشخیص داده  و ادامه دهد.

 

سعیدی تصریح کرد: ماندن در مسیر خدمت تکلیفی بر دوش مسئولین در دولت جمهوری اسلامی است و همه باید دست به دست هم دهند و با وفاق و همدلی مسیر درست را تشخیص دهند و عمل کنند.

 

مصاحبه و تنظیم: مهدی زاده

انتهای پیام/


    اخبار مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *