مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمان؛

هزینه کرد ۱۲۰ میلیارد تومان برای اشتغال زایی مددجویان در سال ۹۷/مشارکت های مردمی در سال جاری ۵۰ درصد افزایش داشته است

شماره خبر: 2103 سرویس خبری : اخبار ویژه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمان گفت: در سال 97، 120 میلیارد تومان در بحث اشتغال هزینه شده است و حدود 4 هزار و 800 شغل ایجاد شده است که آمار واقعی آن بیش از این است و بیش از 90 درصد این شغل ها پایدار بوده اند.


به گزارش “ بوتیا نیوز ” یحیی صادقی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمان ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: خوشبختانه در سال ۹۷ با همه فراز و نشیب ها و سختی ها و مشکلاتی که در شرایط فعلی شدیدتر بود توانستیم ارامش خانواده های مددجو را حفظ کنیم.

 

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمان تصریح کرد: از ابتدای سال ۹۷، تمام مدیران استان با خانواده های مددجو ارتباط نزدیکی داشته و هر روز بازدید از منازل مددجوها را در برنامه داشتیم و این باعث شد تا مشکلاتی که یکباره در خانواده ها حادث شده بود را به آرامش نسبی برسانیم.

 

صادقی ایجاد اشتغال و توانمند سازی خانواده های مددجو را مهم ترین هدف این نهاد برشمرد و عنوان کرد:  عمده ترین موضوعی که در سال ۹۷ در حوزه امداد مد نظر بود بحث اشتغال و توانمندسازی خانواده ها بود که دستگاه های بیرونی که عملکرد اشتغال را رصد می کنند به اصالت طرح های اشتغال زایی کمیته امداد رسیدند و تایید کردند.

 

وی خاطر نشان کرد: دلیل موفقیت کمیته امداد امام خمینی(ره) در طرح های اشتغال زایی این بود که ما همیشه در کنار مدد جو بودیم تا فرد روی پای خود بایستد و سرمایه ها و حوایت ها را استمرار می دهیم.

 

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمان شفاف سازی عملکرد ها خصوصا در بحث مشارکت های مردمی را از دیگر برنامه های این ارگان در سال ۹۷ مطزح کرد و گفت: ما تلاش کردیم همه درآمدها و هزینه کردها را اعلام کنیم و این مسئله باعث شد تا مردم بدون هیچ ابهامی با ما همکاری بیشتری داشته باشند چرا که ما اعتماد سازی کردیم.

 

صادقی در ادامه بیان کرد: مشارکت های مردمی در ۱۱ ماه سال ۹۷ در همه سرفصل ها ۵۰ درصد رشد داشته است.

 

وی افزود: نزدیک به ۳۰ درصد کمک های مردمی در جشن نیکوکاری در سال ۹۷ نسبت به سال گذشته افزایش داشتیم یعنی از مبلغ ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در سال ۹۶ به مبلغ ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در سال ۹۷ در سطح استان افزایش داشتیم.

 

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمان تشریح کرد: ۱۰۲ هزار خانواده تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره)استان هستند که امیدواریم شرایطی به وجود بیاید که بخش عظیمی از این خانوارها به درآمدزایی برسند و از پوشش این نهاد خارج شوند.

 

صادقی تصریح کرد: در سال ۹۷، ۱۲۰ میلیارد تومان در بحث اشتغال هزینه شده است و حدود ۴ هزار و ۸۰۰ شغل ایجاد شده است که آمار واقعی آن بیش از این است و بیش از ۹۰ درصد این شغل ها پایدار بوده اند.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: توانمند سازی با قوت بیشتر و در قالب طرح های جدید در دستور کار برنامه‌های سال جدید اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمان است.

تنظیم: مهدی زاده

انتهای پیام/


    اخبار مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *