خوشی ها و ناخوشی های سال 97 در خاطرات مسئولین؛

تلخ مثل برخورد قطار با کودک سه ساله، شیرین مثل مسابقات بین المللی رباتیک

شماره خبر: 2113 سرویس خبری : پربازدید ۲۷ اسفند ۱۳۹۷

قطار سال 97 هم به ایستگاه پایانی خود نزدیک می شود و آخرین روزهای عمر خود را سپری می کند؛ اما چگونه گذشتن این سال برای هر کدام از ما متفاوت است، در این گزارش گذری بر تلخی ها و شیرینی ها سال 97 در خاطرات مسئولین استان کرمان داریم.


به گزارش ” بوتیا نیوز ”  قطار سال ۹۷ هم به ایستگاه پایانی خود نزدیک می شود و آخرین روزهای عمر خود را سپری می کند؛ چند روز دیگر امسال هم با همه اتفاقات تلخ و شیرین خود تنها برگی از دفتر خاطرات ما را اشغال می کند اما همین اتفاقات سرنوشت بسیاری از ما را عوض کرد.

در سالی که گذشت بارها گریه کردیم، خندیدیم، عزیزانی را از دست دادیم و برخی به جمع ما اضافه شدند،گرانی ها و مشکلات تحریم نیز که برای خود عالمی داشتند و به قولی پادشاهی می کردند، اما صبر و گذشت مردم سرزمین مان ایران اسلامی نشان داد ما ملت روزهای سختیم، همان ملتی که روزی خمینی کبیر با جرات گفت که ملت ایران و توده میلیونی آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله(ص) و مردم کوفه در عهد امیرالمومنین(ع) است.

آری؛ سالی که پشت سر گذاشتیم تنها قابی از خاطرات می شود در کوچه پس کوچه های دلمان؛ اما چگونه گذشتن این سال برای هر کدام از ما متفاوت است، در این گزارش گذری زدیم بر تلخی ها و شیرینی ها سال ۹۷ در خاطرات مسئولین استان کرمان چرا که همین مسئولین بخشی از خاطرات و سرنوشت ما را رقم زدند.

راه اندازی کارخانه اسید سرچشمه بهترین خاطره و دستاورد سال ۹۷

احمد انارکی  نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی است، از او بهترین و بدترین خاطره کاری سال ۹۷ را جویا شدیم که در پاسخ گفت: بهترین خاطره برای من راه اندازی کارخانه اسید سرچشمه بود که طی آن مردم از آلایندگی که سال های زیادی به دلیل کارخانه مس سرچشمه با آن درگیر بودند رهایی پیدا می کنند.

بدترین خاطره انارکی، سختی مردم ومشکلات تولید کنندگان به ویژه برای حوزه انتخابیه او است چرا که تک محصولی است و ۹۵ درصد پسته رفسنجان از بین رفت.

برخورد قطار با کودک ساله در محور اختیار آباد کرمان خاطره تلخ سال ۹۷

فیروز کوهی مدیر کل راه آهن استان کرمان نیز گفت: هر مسافری که به صحت و سلامت وارد ایستگاه ما می شود یک خاطره خوش برای ماست یعنی تمام لحظات خدمات رسانی ما به مسافرین بهترین خاطرات ما در سال ۹۷ هستند.

وی افزود:خاطره بد ما مربوط به ابتدای سال ۹۷ است که بحث برخورد قطار مسافری در محور اختیارآباد کرمان با یک کودک سه ساله بود که منجر به فوت او شد و کام ما را تلخ کرد.

و اما در ادامه از این مدیرکل خواستیم تا به عملکرد خود یک ساله خود از صفر تا ۲۰ نمره دهد، در ابتدا مقاومت می کرد و معتقد بود که دیگران و مردم باید این نمره را بدهند و می گفت درست نیست من خودم  این را کار را انجام دهم اما پس از کش و قوس های فراوان نمره این مقام مسئول را از خودش گرفتیم.

فیروزکوهی می گوید از آنجایی که موانع و مشکلات زیادی در بخش تامین منابع بود ما تمام تلاش خودمان را کردیم که کل اعتبارات را جذب کنیم و مشکلات سطح استان را مرتفع کنیم و من به خودم نمره ۱۸ می دهم.

نمره ای که مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان صادقانه به عملکرد خود داد

جهانگیری مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان نیز مسابقات بین المللی رباتیک را که به میزبانی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کرمان برگزار شد را بهترین خاطره خود می داند و اوضاع نامناسب مالی این اداره کل که در طول سال با آن دست و پنجه نرم می کرد بدترین خاطره سال ۹۷ این مدیر کل است.

و اما نمره ای که این مدیر کل صادقانه و متواضعانه به عملکرد خود داد جالب است، او نمره ۱۱ را به خود می دهد چرا که احساس می کند برای این مردم خیلی بیشتر می شد کار کرد.

حکایت تلخ و شیرین و پسته استان در سال ۹۷

محمدرضا قادر مدیر کل گمرکات استان کرمان نیز برایمان از بهترین ها و بدترین هایش گفت؛کمک به واحدهای تولیدی که به تبع آن درآمد استان افزایش یافت از جمله خاطرات خوب این مدیر کل است و اما بدترین خاطره به پسته برمی گردد، حکایت پسته کرمان حکایتی است طولانی، خلاصه اینکه مشکلاتی که برای پسته استان پیش آمد باعث شد صادرات استان در بحث پسته به شدت کاهش پیدا کند و این بدترین خاطره کاری قادر است.

این مدیر کل در ادامه صحبت هایش باید به عملکرد یکساله خود نمره دهد که از بین ۲۰ عدد، نمره ۱۸ را برای خود انتخاب می کند.

معجزه ای که زندگی مدیر کل مالیات استان کرمان را عوض کرد

محمد سلمانی را تقریبا همه می شناسند خصوصا بازاریان وشرکت های خصوصی؛ آری مدیر کل مالیات را می گویم،مسئولی که سالی سخت و پر از فراز ونشیب را پشت سر گذاشت؛ ۲۸ آبان بود که سحرگاه دچار سکته مغزی می شود و تلفنی که معاونش در همان لحظه به او می زند او را نجات می دهد؛ خودش این معجزه را مرهون خدمت هایی می داند که به مردم کرده است.

بهترین خاطره این مقام مسئول رضایت ارباب رجوع است و بدترین خاطره او مربوط به زمان هایی می شود که نتوانسته است برای ارباب رجوع کاری انجام دهد چون هیچ  راهکار قانونی برای حل مشکل ان ها وجود نداشت.

سلمانی نیز از جمله مدیرکل هایی بود که نمی خواست به خودش نمره بدهد و می گفت مردم باید قضاوت کنند ولی با اصرار ما این نمره را اعلام کرد و او نیز به عملکرد یکساله خود نمره ۱۸ را داد.

زلزله شمال استان کرمان تلخ ترین خاطره سال ۹۷ مدیرکل بنیاد مسکن

علی اکبر سلطانی نژاد مدیر کل بنیاد مسکن استان کرمان است، خاطرات تلخ وشیرینش به زلزله شمال استان کرمان خلاصه می شود؛ همراهی که با مردم زلزله زده شمال استان داشته و هم چنین رضایت مندی مردم که درپی بازسازی مسکن اتفاق افتاد بهترین خاطره برای اوست.

زلزله و مصیبت هایی که دربخش حوادث به مردم استان کرمان وارد شد نیز در بخش خاطرات تلخ این مدیر کل جا خوش کرده اند و اما هر چه خواستیم که به عملکرد خود نمره دهد زیر بار نرفت و گفت: ترجیح می دهم مردم که از ما خدمات می یگرند و یا اهل رسانه نمره بدهند ولی به طور کلی از تلاش خود راضی هستم و نمره ای برای این تلاشم نمی توانم بدهم.

تحویل مسکن به خانواده های مددجوی کمیته امداد جزو بهترین خاطرات سال ۹۷ است

محمد مهدی بلوردی مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمان نیز بیان کرد: تحویل مسکن برای چند نفر از خانواده کمیته امداد که هیچ توان مالی نداشتند و هم چنین تحویل واحد مسکونی به زوجی که عروسی خود را در همان منزل برگزار کردند جزو بهترین های خاطرات من است.

بلوردی بدترین خاطره خود رد سال ۹۷ را افزایش یک و نیم برابری تصادفات در محور بم کرمان مطرح کرد و گفت: از وقتی این محور دو بانده شده است انتظار نداشتیم که افزایش یک و نیم برابری تصادفات را داشته باشیم ولی متاسفانه هر روز شاهد تصادفات دردناکی هستیم.

مدیر کل راه وشهرسازی برای عملکرد یک ساله خود نمره ۱۷ را انتخاب کرد.

عدم تحویل به موقع کارت های ملی بدترین خاطره سال ۹۷

حسین زین الصالحین مدیر کل ثبت احوال استان کرمان بهترین خاطره خود را خدمت به مردم می داند و می گوید هر روز که توانستیم به مردم کمک کنیم لبخند رضایت بر لبان مان نشست مثلا همین اجرای پایش طرح هویتی و میز خدمت خانه به خانه بود که توانستیم خدمت را در این مدت به خانه های مردم ببریم.

بدترین خاطره زین الصالحین هم این است که در نیمه دوم سال به خاطر تحریم ها نتوانستیم کارت ملی افرادی که ثبت نام کرده بودند به آن ها تحویل بدهیم.

مدیر کل ثبت احوال هیچ نمره ای به عملکرد خود نداد  و می گوید در مقابل خوبی ها و وفاداری های مردم هر کاری هم بکنیم کم است بنابراین حد و مرزی نمی توان برای خدمت خود در نظر بگیریم.

گزارش از : مهدی زاده

انتهای پیام/


    اخبار مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *