فرمانده سپاه ارزوئیه در گفت و گوی روز پاسدار با بوتیا؛

پاسداری به لباس نیست به تفکر پاسداری است/دشمنی استکبار با سپاه نشان از حقانیت این نهاد است

شماره خبر: 2202 سرویس خبری : اخبار کرمان ۲۰ فروردین ۱۳۹۸

فرمانده سپاه ارزوئیه گفت: طب گفته امام راحل هر جا دشمن برای شما دست زد بدانید که راه را اشتباه می ورید لذا اینکه دشمنان علیه ما اقدام می کنند نشان می دهد که راه ما حق است و ما درست می رویم؛ وظیفه ما جنگیدن در راه حق است و این نشان می دهد سپاه تا اینجا خوب عمل کرده است.


به گزارش ” بوتیا نیوز ” سوم شعبان روز میلاد امام حسین (ع) در تقویم جمهوری اسلامی ایران به نام روز پاسدار نامگذاری شده است، پاسداران سبز پوش این مرز و بوم که خالصانه تمام تلاش خود را در حفظ آرمان ها و ارزش های انقلاب به کار گرفته و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند.

 

همان ها که قامت شان به بلندای سرو و بازوی همت شان همچون کوه ستبر و محکم است؛ آری همان ها که خاری شده اند در چشم دشمنان این مرز و بوم و اجازه ندادند آب خوشی از گلوی آن ها پایین رود.

 

به همین مناسبت گفت وگویی داشته ایم با یکی از پاسداران حریم ولایت در شهرستان ارزوئیه؛ از ۱۷ سالگی وارد مجموعه سپاه شده است؛ عمو و دایی ایشان نیز از پاسداران بودند که به مقام والای شهادت نائل شدند و می توان گفت علاقه به کار در سپاه در این خانواده ارثی است؛ سال ۸۲ لباس سبز پاسداری را بر تن می کند و اکنون به عنوان فرمانده سپاه ارزوئیه مشغول خدمت به مردم است.

 

رضا اسماعیل کاخ در گفت و گو با خبرنگار ” بوتیا نیوز ”  پاسداری را دفاع از ارزش های نظام و انقلاب برشمرد و اظهار کرد: پاسداری به لباس پاسداری نیست به تفکر پاسداری است لذا اگر کسی لباس پاسداری بر تن نداشته باشد ولی تفکر آن را داشته باشد به نظر من یک پاسدار است.

 

فرمانده سپاه ارزوئیه تصریح کرد: به نظر من یکی از مسیرهای اصلی برای عاقبت به خیری مجموعه سپاه است و بستر خدمت رسانی به مردم خیلی بیشتر از جاهای دیگر مهیاست لذا افتخار می کنم که فرزندم در آینده این مسیر گام بردارد.

 

اسماعیل کاخ در پاسخ به این سوال که چرا روز میلاد امام حسین به عنوان روز پاسدار انتخاب شده است گفت: امام حسین(ع) دارای ویژگی های منحصر به فردی است و آنچه که امام حسین برای مسلمانان رقم زدند نشان از تفکر والای ایشان است لذا به نظر من پاسداران بهترین کسانی هستند که در میدان عمل می توانند راه امام حسین را به جهانیان نشان دهند.

 

وی یکی از مهم ترین وظایف سپاه را پاسداری از انقلاب و دستاوردهای آن مطرح و عنوان کرد: نقش سپاه در طول زمان با توجه به  تهدیداتی که برای انقلاب تعریف می شود در برهه های مختلف زمان و مکان متفاوت است.

 

فرمانده سپاه ارزوئیه خاطر نشان کرد: امروز سپاه توانسته است در هر عرصه ای که تهدید که شکل گرفته است ساز و کار خود را انجام دهد و از آرمان های انقلاب دفاع کند.

 

اسماعیل کاخ در ادامه به اهداف انقلاب اسلامی در کلام رهبری اشاره و بیان کرد: طبق گفته مقام معظم رهبری ما ۵ گام تا تمدن اسلامی داریم و در حال حاضر در مرحله دولت اسلامی مانده ایم لذا سپاه باید در این مقوله ورود پیدا کند تا ازمرحله دولت سازی عبور کنیم.

 

وی در ادامه به دلیل دشمنی استکبار با سپاه پاسدران اشاره کرد و گفت: امام راحل گفتند که هر جا دشمن برای شما دست زد بدانید که راه را اشتباه می ورید لذا اینکه دشمنان علیه ما اقدام می کنند نشان می دهد که راه ما حق است و ما درست می رویم؛ وظیفه ما جنگیدن در راه حق است و این نشان می دهد سپاه تا اینجا خوب عمل کرده است.

 

 

این فرمانده سپاه در پایان از اقدامات سپاه در شهرستان اروزئیه گفت و بیان کرد: محرومیت زدایی در شهرستان یکی از کارهایی است که در شهرستان اروزئیه با کمک نیروهای جهادی انجام دادیم و امیدواریم باز هم بتوانیم به مردم عزیز خدمت کنیم.

 

مصاحبه و تنظیم: مهدی زاده

 

انتهای پیام/

 


    اخبار مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *