مدیر کل دفتر بحران استانداری کرمان:

خطر سیل در شهر کرمان وجود ندارد/اقدامات پیش گیرانه در خصوص هر گونه حادثه احتمالی در حال انجام است

شماره خبر: 2217 سرویس خبری : اخبار کرمان ۲۴ فروردین ۱۳۹۸

مدیر کل دفتر بحران استانداری کرمان گفت: خطر سیل در شهر کرمان وجود ندارد و اقدامات پیش گیرانه در خصوص هر گونه حادثه احتمالی در حال انجام است.


به گزارش ” بوتیا نیوز ” مجید سعیدی مدیر کل دفتر بحران استانداری کرمان در گفتگو با ” راه آرمان ” در رابطه با شایعات فضای مجازی در خصوص سیل در شهر کرمان اظهار داشت : طبق پیش بینی هواشناسی استان بارش تجمعی شهر کرمان در این سه روز بارندگی ۱۵ میلی متر است.

 

وی گفت : این که گفته می شود یک نقطه از شهر کرمان امن و نقطه دیگر ناامن است را تکذیب می کنیم ولی در هر صورت در کرمان نیز آبگرفتگی معابر را خواهیم داشت و از آن جایی که شهر کرمان شیب آن چنانی ندارد سیلاب ها همه به یک سمت نمی روند.

 

مدیر کل دفتر بحران استانداری کرمان در رابطه با ایجاد خاکریز در شهر کرمان خاطر نشان کرد : تمامی فرمانداری ها ، شهرداری ها و دهیاری ها و دستگاه های دیگر موظف شده اند تا اقدامات پیش گیرانه را در خصوص هر گونه حادثه احتمالی به عمل آورند؛ حال این موارد شامل لایروبی رودخانه ها ، اصلاح بندخاکی و ایجاد سیل بند می باشد.

 

سعیدی افزود: تمامی حوزه های آبی شهرها و روستاهای ما مورد تهدید قرار دارد پس بهتر است در این روزها اقداماتی را شروع کنیم و بعد از این هم ادامه دهیم تا به نوعی پیش گیری برای آینده هم باشد.

 

وی ادامه داد: آبگرفتگی معابر در همه شهرها در هنگام بارندگی وجود دارد بنابراین همه دستگاه های مرتبط از جمله شهرداری ها ، آتش نشانی ها و دهیاری ها به محض آبگرفتگی به تخلیه آب توسط پمپ ها می پردازند.

 

مدیر کل دفتر بحران استانداری کرمان با بیان این که این سامانه بارشی از جنوب کرمان شروع می شود و بعد به غرب استان می رود ؛ تشریح کرد : سپس به بخش شمالی استان می رود و در آخر نیز از بخش شرقی استان کرمان خارج می شود و پیش بینی می شود ظهر دوشنبه از استان خارج شود.

 

سعیدی با اشاره به این که خطر سیل در شهر کرمان وجود ندارد؛ یادآور شد : ولی در جنوب کرمان میزان تجمع بارش ها و سرازیر شدن آبراهها بیشتر است و اگر رودخانه ها ظرفیت لازم را داشته باشند آب را از خود عبور می دهند ولی اگر تصرفی صورت گرفته باشد طبیعت راه خود را باز می کند.

 

انتهای پیام/


    اخبار مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *