گفت و گوی فرماندار کرمان در خصوص وضعیت سیلاب در شهرستان کرمان؛

جاده های چترود و سیرچ بازگشایی شدند/آبگرفتگی چند روستای کوهپایه در اثر سیلاب/تمهیدات لازم برای کنترل سیلاب در نظر گرفته شده است

شماره خبر: 2220 سرویس خبری : اخبار ویژه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸

فرماندار کرمان گفت: در کوهپایه چند روستا دچار آب گرفتگی شده است که لودر راهداری به محل اعزام شده است و قسمتی که مشکل داشته مسدود شده است و با توجه به پیش بینی های قبلی تمهیدات لازم برای جاری شدن سیلاب در شهر کرمان در نظر گرفته شده است.


علی بابایی در گفت و گو با خبرنگار “ بوتیا نیوز ” در خصوص بارش های اخیر استان کرمان وآخرین وضعیت بخش های کرمان گفت: طی جلساتی که چند روز گذشته داشتیم بر اساس پیش بینی های هواشناسی آمادگی لازم برای هر گونه مشکلی را داشتیم.

 

فرماندار کرمان به آخرین وضعیت بارندگی در شش بخش  شهرستان کرمان اشاره و اظهار کرد: در شهرستان چترود با توجه به بارندگی خوبی که صورت گرفت سیلاب در مسیل ها جاری شد و بخشی از مسیر جاده این شهرستان تحت تاثیر سیلاب قرار گرفته بود که با تلاش همکاران بازگشایی شد.

 

بابایی در ادامه از وضعیت بخش ماهان گفت و بیان کرد: بخش ماهان با توجه به بارندگی های چند روز پیش و آسیب هایی که به خانه های روستای قناقستان وارد شده بود تمهیدات لازم برای امروز انجام شده بود وخوشبختانه امروز مشکل خاصی در شهرستان ماهان نداشتیم.

 

وی خاطر نشان کرد: در بخش شهداد نیز مشکلاتی در اثر بارندگی به وجود آمده است که بعد از تونل سیرچ، سیلاب مسیر جاده را مسدود کرده بود و خوشبختانه مشکل این منطقه حل شد و در کدروت و اندوهجرد و گهر چند خانه دچار آبگرفتگی شده بود که توسط بخشداری و شهرداری های محل در حال پیگیری است.

 

فرماندار کرمان ادامه داد: درعلی آباد تکاب هم یک مورد آبگرفتگی گزارش شده است که نیرو و امکانات به این منطقه اعزام شده است، در بخش راین هم مشکل خاصی نداشتیم و علیرغم اینکه سد خاتم النبیا هم لبریز شده بود و دریچه های آن باز کرده بودند فعلا مشکل خاصی گزارش نشده است.

 

بابایی در خصوص آخرین وضعیت شهر کرمان اظهار کرد: در شهر کرمان نقاطی که آبگرفتگی زیادی دارند توسط مجموعه شهرداری، منابع طبیعی و آب و فاضلاب روستایی و شهری در حال جمع آوری است.

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر زیر پل سیدی محلی که وروردی جاده کوهپایه است آب زیادی جمع شده که دوستان دهیاری و شهرداری در حال پیگیری این مشکل هستند و در کوهپایه چند روستا دچار آب گرفتگی شده است که  لودر راهداری به محل اعزام شده است و قسمتی که مشکل داشته است مسدود شده و آبی هم که از کوهپایه به سمت شهداد می رود به نقطه ای در شهداد رسیده  که طبق پیش بینی های قبلی تحت کنترل است.

 

فرماندار کرمان در پایان مطرح کرد: با توجه به پیش بینی های قبلی تمهیدات لازم برای جاری شدن سیلاب در شهر کرمان در نظر گرفته شده است و امیدواریم که مشکل خاصی پیش نیاید.

 

مصاحبه و تنظیم : مهدوی

 

انتهای پیام/


    اخبار مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *