مسئول امور تاکسی رانی سازمان مدیریت حمل و نقل و بار مسافر کرمان؛

افزایش غیر قانونی کرایه تاکسی در برخی مسیرهای شهر کرمان/ تا اعلام رسمی مصوبه شورای تطبیق هیچ گونه افزایش نرخی را نداریم

شماره خبر: 2256 سرویس خبری : اخبار کرمان ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

مسئول امور تاکسی رانی سازمان مدیریت حمل و نقل و بار مسافر کرمان گفت:تا اعلام رسمی نرخ مصوبه شورای تطبیق هیچ گونه افزایش نرخی را نداریم و حتی رانندگان به عدد و رقم هم نمی توانند اشاره کنند و تا اطلاع ثانوی همان نرخ قبلی که شهروندان پرداخت می کردند به قوت خود باقی است.


نظری در گفت و گو با خبرنگار ” بوتیا نیوز ” در خصوص افزایش نرخ کرایه تاکسی در سال ۹۸ اظهار کرد: شورای هیات مدیره سازمان مدیریت حمل و نقل و بار مسافر، مصوبه ای را بر اساس شاخص های افزایش نرخ از جمله سوخت و استهلاک خودرو تنظیم و از طریق شهردار به شورای شهر پیشنهاد شده است.

 

مسئول امور تاکسی رانی سازمان مدیریت حمل و نقل و بار مسافر استان کرمان افزود: امسال افزایش نرخ ۱۸ درصدی به صورت میانگین برای تاکسی ها در نظر گرفته شده است که در حال حاضر در مرحله تاییدیه فرمانداری قرار دارد.

 

نظری بیان کرد: از زمانی که این نامه به کمیسیون تطبیق فرمانداری ارسال می شود یک بازه دو هفته ای زمان دارد تا آن را بررسی و بر اساس مقرراتی که وزارت کشور اعلام می کند آن را تصویب کن که در حال حاضر ۶ روز دیگر از این بازه زمان باقی مانده است.

 

وی در ادامه با اشاره به افزایش نرخ غیر قانونی برخی مسیرها در کرمان، خاطر نشان کرد: در بازه جدید متاسفانه در برخی مسیرها  شاهد افزایش نرخ غیر قانونی کرایه تاکسی بودیم که با آن ها برخورد لازم صورت گرفته است.

 

مسئول امور تاکسی رانی سازمان مدیریت حمل و نقل و بار استان کرمان تاکید کرد: بنابراین تا اعلام رسمی نرخ مصوبه شورای تطبیق هیچ گونه افزایش نرخی را نداریم و حتی رانندگان به عدد و رقم هم نمی توانند اشاره کنند و تا اطلاع ثانوی همان نرخ قبلی که شهروندان پرداخت می کردند به قوت خود باقی است.

 

نظری تصریح کرد: وقتی مصوبه ای اعلام شود میانگین افزایش نرخ محاسبه شده برای هر مسیر با توجه به طولانی بودن مسیر و فاصله نقطه مبدا با مقصد بین ۱۴ تا ۲۰ درصد اعلام می شود و همه نمی توانند در همه مسیرها نرخ یکسانی را داشته باشند.

 

وی عنوان کرد: مردم در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی رانندگان در خصوص افزایش نرخ می توانند با تلفن ثبت شکایات به شماره ۳۳۳۴۲۲۱۴، سامانه پیام کوتاه ۱۰۰۰۱۷۹۸ و هم چنین سامانه ۱۳۷ نظارت و بازرسی شهرداری موارد را گزارش دهند.

 

مصاحبه و تنظیم: مهدوی

 

انتهای پیام/


    اخبار مرتبط

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *