دبیر هیات عالی گزینش کشور؛

مشکل اصلی کشور عدم همدردی مسئولان ارشد با مردم است/خدمات رسانی در ادارات باید اصلاح شود

شماره خبر: 2281 سرویس خبری : اخبار ویژه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

دبیر هیات عالی گزینش کشور گفت: مشکل اصلی این است که مسئولان ارشد ما با مردم همدرد نیستند و بر خلاف سایر کشورها، بسیاری از این کارها در کشور ما زجرآور و مستهلک کننده است و مدت زمان زیادی به طول می‌انجامد.


به گزارش ” بوتیا نیوز ” حجت‌الاسلام ناصر نقویان پیش از ظهر امروز در همایش مدیران هسته‌های گزینش کشور اظهار داشت: هر سیستمی یک محصولی را دنبال می‌کند و اگر این سیستم به محصول و ثمره نرسید کارهای آن جانبی است.

 

نقویان افزود: اگر محصول و میوه گزینش با همه شرایط، آیین‌نامه‌ها، قوانین اجرایی و دستوالعمل‌ها موجب رضایتمندی مردم نشود، در حقیقت به تتیجه اصلی نرسیده‌ است.

 

دبیر هیات عالی گزینش کشور با بیان اینکه مشکل اصلی این است که مسئولان ارشد ما با مردم همدرد نیستند، تصریح کرد: بسیاری از کارها در سیستم‌های اداری سایر کشورها در فرصت‌های بسیار کوتاه انجام می‌شود و این در حالی است که بسیاری از این کارها در کشور  ما زجرآور و مستهلک کننده است و مدت زمان زیادی به طول می‌انجامد.

 

وی تصریح کرد: اگر بتوانیم در کنار آیتم‌های گزینش از جمله آیتم‌های اعتقادی را بگذاریم بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

 

نقویان با اشاره به اینکه گزینش‌گر ما باید تعلیم ببیند، گفت: مبانی ما مبانی مشخصی هستند و عقل نشانه مسلمانی و نقل احادیث دست ما را پر کرده و گاهی یک حدیث سه حرفی با یک موضوع ۵۰ صفحه‌ای غرب برابری می‌کند.

 

دبیر هیات عالی گزینش کشور با اشاره به اینکه مردم از سیستم اداری ما خسته هستند، گفت: من با توسعه گزینش هیچ روی خوشی ندارم و اگر جمهوری اسلامی می‌خواهد کامیاب باشد باید روزی که مسئولان، مسئولیت از روی دوششان برداشته شد جشن بگیرند نه روزی که مسئولیت می‌پذیرند.

 

وی با اشاره به اینکه ما باید روزآمدی را سرلوحه کار خود قرار دهیم، تاکید کرد: باید در عین اینکه بتوانیم اصول و ارزش‌های خود را حفظ کنیم روزآمدسازی را انجام دهیم.

 

 این مقام مسئول در پایان مطرح کرد: اگر می‌خواهیم مردم را به این نظام خوش‌بین کنیم باید محصول این نظام در ادارات سرویس‌دهی به مردم باشد و اگر مردم از ادارات و سازمان‌ها ناراضی بیرون رفتند به ناکارآمدی نظام معتقد می‌شوند.

انتهای پیام/


    اخبار مرتبط

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *