معاون محتوایی مرکز ملی فضای مجازی کشور در گفت و گو با بوتیا؛

بزرگ ترین دغدغه فضای مجازی کشور ایجاد سرویس ها و پلت فرم های ملی است/ به زودی سند آموزش عمومی و فرهنگ سازی استفاده از فضای مجازی تصویب می شود

شماره خبر: 2304 سرویس خبری : پربازدید ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

معاون محتوایی مرکز ملی فضای مجازی کشور گفت: مهم ترین مسئله حال حاضر فضای مجازی کشور استقلال سرویس های اصلی،پایه و پلت فرم ها و بسترهای اصلی فضای مجازی است.


امیر خوراکیان در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار” بوتیا نیوز ” گفت:  مهم ترین مسئله حال حاضر فضای مجازی کشور استقلال سرویس های اصلی،پایه و پلت فرم ها و بسترهای اصلی فضای مجازی کشورمانند پیام رسان؛ موتور جستجو و بسیاری از خدمات دیگری که روی این بسترها و سکوهای پایه ارائه می شود، است.

 

معاون محتوایی مرکز ملی فضای مجازی کشور در ادامه تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران نیازمند این سکوها و خدمات پایه ملی است چرا که اگر خدمات ملی داشته باشیم می توانیم با حفظ استقلال کشور و حفظ حداقل ها و ضرورت های داخلی و در عین حال ارتباط با سرورهای جهانی پیشرفت قابل توجهی را داشته باشیم.

 

خوارکیان خاطر نشان کرد: برخی فکر می کنند وقتی صحبت از جویش گر ملی می شود به معنی عدم استفاده از سرویس های جویش گر جهانی است در حالی که منظور ما این است که ما باید سرویس های ملی خود را داشته باشیم و در کنار آن از سرویس های جهانی با رعایت اصول، قوانین و حفظ استقلال خود استفاده کنیم.

 

وی بیان کرد: در جایی که استفاده از سرویس های خارجی، مرزهای اصلی ما را جا به جا می کند، اختیار خود را به دست
آن ها نمی دهیم و از سرویس داخلی خودمان استفاده می کنیم.

 

معاون محتوایی مرکز ملی فضای مجازی کشور در خصوص فرهنگ سازی  و آموزش استفاده از فضای مجازی، عنوان کرد: در این زمینه سندی را تحت عنوان سند آموزش عمومی و فرهنگ سازی استفاده از فضای مجازی تهیه کردیم که یک جلسه در شورای عالی مطرح شده است و به زودی تصویب خواهد شد.

 

 

خوراکیان با بیان اینکه سند آموزش عمومی و فرهنگ سازی استفاده از فضای مجازی، ماموریت دستگاه ها در این حوزه تعیین می کند، مطرح کرد: در نقشه آموزش؛ همه دستگاه ها وحدت رویه خواهند داشت ولی در اجرای آموزش همه موظف هستند کار کنند به عنوان مثال آموزش و پرورش،وزارت ارشاد، بسیج، صدا و سیما همه باید کمک کنند مسئله آموزش عمومی و فرهنگ سازی برای رشد سطح سواد رسانه ای عموم کاربران و مردم اتفاق بیفتد.

 

مصاحبه و تنظیم: مهدی زاده

 

انتهای پیام/


    اخبار مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *