عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت و گو با بوتیا:

اختیارات حسن روحانی را هیچ رئیس جمهوری در طول این چهل سال نداشته /پیشنهاد افزایش اختیارات، بهانه ای برای سرپوش گذاشتن بر ناکارآمدی دولت است

شماره خبر: 2356 سرویس خبری : گفتگو ۹ خرداد ۱۳۹۸

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: اختیاراتی که حسن روحانی دارد هیچ رئیس جمهوری در طول این چهل سال نداشته است و این صحبت ها بهانه ای برای سرپوش گذاشتن روی ناکارآمدی دولت و خود ایشان است.


احمد سالک کاشانی در گفت و گو با خبرنگار “ بوتیا نیوز ” در واکنش به پیشنهاد افزایش اختیارات رئیس جمهوراظهار کرد: اختیارات رئیس جمهور را قانون اساسی تعیین کرده است لذا رئیس جمهور باید مطابق قانون رفتار کند.

 

عضوکمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه تاکید کرد: رئیس جمهور در حال حاضر اختیارات فوق العاده ای دارد و مقام معظم رهبری در صحنه های مختلف به ایشان اختیارات ویژه ای دادند ولی ایشان دنبال چیز دیگری است.

 

سالک کاشانی با اشاره به مطرح شدن این پیشنهاد در دولت های قبلی، گفت: آقای روحانی حرفی را که دیگران و گذشته گان در دوران ریاست جمهوری زدند می زنند و می گویند کشور باید یک قدرت داشته باشد در حالی که این خلاف قانون اساسی است و طبق قانون رهبری و ریاست جمهوری جایگاه خاص خود را دارند.

 

وی تصریح کرد: اگر آقای روحانی به دنبال اختیارات بیشتری است باید طی لایحه این موضوع را در مجلس مطرح کند و قانون اگر اجازه داد این اتفاق می افتد و گرنه اختیاراتی که حسن روحانی دارد هیچ رئیس جمهوری در طول این چهل سال نداشته است.

 

این نماینده مجلس در پایان مطرح کرد: این صحبت ها بهانه است و صدور این بیانیه از طرف رئیس جمهور مبنی بر نداشتن اختیارات در واقع سرپوش گذاشتن روی ناکارآمدی دولت و خود ایشان است.

مصاحبه و تنظیم: مهدی زاده

انتهای پیام/

 


    اخبار مرتبط

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *