عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت و گو با بوتیا:

افزایش ۲۲ درصدی بلیت قطار غیر منطقی است/دولت باید با ابزارهای مدیریتی خود اوضاع را به نفع مردم تغییر دهد

شماره خبر: 2423 سرویس خبری : اخبار ویژه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با چه منطقی باید این میزان افزایش را برای شبکه ریلی داشته باشیم،حاکمیت باید با استفاده از ابزاری که دارد اوضاع را به نفع مردم ساماندهی کند.


عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با چه منطقی باید این میزان افزایش را برای شبکه ریلی داشته باشیم،حاکمیت باید با استفاده از ابزاری که دارد اوضاع را به نفع مردم ساماندهی کند.

سید حسین افضلی در گفت و گو  با خبرنگار ” بوتیا نیوز ” در واکنش به افزایش ۲۲ درصدی بلیت قطار اظهار کرد: کمیسیون عمران مجلس ازهمان ابتدا با افزایش قیمت بلیت قطار آن هم با این نرخ مخالفت کرد و در جلساتی هم که برگزار شد کمیسیون به دنبال این بود که با چه منطقی باید این میزان افزایش را برای شبکه ریلی داشته باشیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: ما از ورود بخش خصوصی استقبال می کنیم اما آن چیزی که مهم است این است که حاکمیت باید ضمن نظارت، مراقبت کند تا انحصارگری صورت نگیرد و قرار نباشد این افزایش بی رویه قیمت را ایجاد کنند.

افضلی با تاکید بر لزوم ورود حاکمیت به این موضوع، عنوان کرد: حاکمیت باید با استفاده از ابزاری که دارد اوضاع را به نفع مردم ساماندهی کند و زمینه ای را ایجاد کند که بخش عمده ای از حمل و نقل چه باری و چه مسافری خود به خود به سمت سیستم ریلی سوق پیدا کند.

وی خاطر نشان کرد: اینکه بسیاری از کشور ها در ارائه کالاهای خود به کشورهای دیگر موفق هستند به دلیل استفاده از سیستم ریلی و کاهش چشم گیر هزینه حمل و نقل و در نتیجه ایجاد قدرت رقابت با کشورهای دیگر است.

عضو کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: اگر در بخش ریلی به گونه ای عمل کنیم که انگیزه و دلیل اقتصادی هم برای تولید کننده برای حمل کالا و هم برای مسافر به جهت امنیت بالایی که نسبت به دیگر وسایل نقلیه دارد افزایش پیدا کند، بهتر است.

افضلی در پایان مطرح کرد: کمیسیون عمران مجلس حتما این موضوع را پیگیری می کند چرا که اگر این افزایش قیمت به گونه ای باشد که در مقایسه با سیستم زمینی و سایر سیستم ها حمل و نقل، اختلاف چشمگیری داشته باشد اثر معکوسی خواهد داشت و اقتصاد و تولید را دچار خدشه می کند.

مصحابه و تنظیم: مهدوی

انتهای پیام/


    اخبار مرتبط

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *