قصه پرغصه جاده راور دیهوک

رخ به رخ با مرگ/زائرانی که در آرزوی مشهدالرضا غریبانه جان می دهند

شماره خبر: 2476 سرویس خبری : اخبار ویژه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

به گزارش خبرنگار بوتیا نیوز:صدای آژیر امبولانس 115روایتگر یک حادثه است، گوشمان عادت کرده به این صدا در سطح شهر به آمبولانسی که ازسمت جاده مشهد در حال رسیدن به بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) است.
نفسها در سینه حبس میشود دوباره خودروی کدام زائر دچار حادثه شده یه عده سراسیمه به دنبال امبولانس راهی بیمارستان میشوند تا از جزئیات حادثه مطلع شوند.
چه لحظه دردناکی است دیدن مجروحانی که درآرزوی مشهد الرضا مصدوم یا جان میدهند.
محور راور به دیهوک به عنوان دومین محور پرتردد و مرگبار استان یکی از ۱۰ کریدور اصلی کشور است که بندرعباس را به مشهد متصل می‌کند از همین رو سالانه هزار نفر از زائران مشهد الرضا (ع) از استان های هرمزگان، کرمان سیستان و بلوچستان و یزد از این محور عبور می‌کنند که متاسفانه تعدادی زیادی از آن‌ها یا به مقصد نمی‌رسند و یا اینکه داغ چندتن از عزیزانشان را بر سینه دارند.روزانه اتوبوس های زیادی از مسافران مشهد و وسایل نقلیه سنگین ترانزیت کالا از این محور عبور می‌کنند که هیمن امر خطر افزایش تصادف در این جاده را افزایش می‌دهد.به طور متوسط هفته ای سه حادثه رانندگی در این محور را شاهد هستیم و این محور به جاده مرگ مشهور شده است که نیاز مند توجه ویژه مسئولان است.موضوع تلفات جاده ای در كشور به مرحله ای رسید كه مقام معظم رهبری در مراسم دانش آموختگی دانشجویان علوم انتظامی با اشاره به این امر مهم فرمودند: « در قضییه جاده ها و تصادف هایی كه در جاده ها پیش می آید سهم نیروی انتظامی در جلوگیری از حوادث جاده ای چقدر است؟ این را باید بررسی كرد، البته عوامل گوناگونی و دستگاه های مختلفی در این زمینه سهم دارند، سهم نیروی انتظامی، سهم وزارت راه، سهم دستگاه های گوناگون صنعتی دیگر در این حادثه چه اندازه است؟ كاری كنیم كه مردم عزیز ما این بخش حادثه خیز و تلخ و دردناك را در زندگی خود نداشته باشند.» جاده نا ایمن راور دیهوک همچون فرشته مرگ، در انتظار گرفتن جان كسانی هستند كه هیچ نقشی در اتفاقات ناگوار جاده ای ندارند یا با داشتن حداقل تقصیر، بزرگترین تقاص را پس می دهند. باید مقصران اصلی به خود آمده و بدانند تا چه میزان در گرفتن جان انسان ها همراهی كرده اند و مقصر هستند. آیا باتعداد زیاد کشته ومصدوم در این محور زمان آن فرا نرسیده که کسی پاسخگو باشدو آیا زنگ خطر برای مسئولان به صدا در نیامده است.نمایندگان محترم مردم راور درمجلس پیگیری بفرمایید که یکی از مطالبات مردم راور در دو دوره که درمجلس حضور داشته اید وقول پیگیری ورفع این مشکل را داده اید.    اخبار مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *