به بهانه روز دختر؛

حال و هوای ششمین قهرمانی دختران شهر شش دروازه/تلخ ترین و شیرین ترین ها در خاطرات فوتبالیست های کویر

شماره خبر: 2548 سرویس خبری : پربازدید ۱۳ تیر ۱۳۹۸

دختران فوتبالیست کرمانی که الفبای قهرمانی را برای خود تعریف کردند اکنون در بهترین جایگاه فوتبالی ایران یعنی بر سکوی اول و دوم لیگ برتر ایستاده اند و این در حالی است که مردان فوتبال کرمان علیرغم هزینه های هنگفتی که برای آن ها می شود  همچنان در حسرت راه یابی به لیگ برتر مانده اند.


به گزارش ” بوتیا نیوز ” تو را دختر می نامند؛ مضمونی که جذابیتش نفس گیر است و صفای وجودش چلچراغ خانه، تو نه ضعیفی و نه ناتوان بلکه خداوند تو را عاری از خشونت آفرید تا لطافت وجودت، آرامشی باشد برای دنیای هزار توی پر از خشم و نفرت و چه زیباست که روز تو، منتسب به میلاد بانویی است که معصومیتش فلسفه شیدایی است و غزل ماندن و بودن.

آری، ای دختران پاک سرزمینم امروز روز شماست، و چه با شکوه است روزی که این فرشته های آسمانی دست در دست نسیم شمیم مهربانی را در کوچه پس کوچه های زندگی مان پراکنده می کنند.

امروز می خواهم برای شما از دخترانی بگویم که افتخار آفریدند آن هم در عرصه ای که شاید خیلی از مردها نتوانند همانند آن ها باشند چرا که برخی معتقدند زن را چه به این کارها، جای زن در آشپز خانه است و باید مدام بپزد و بشوید اما مدت هاست که بانوان با ورود به عرصه های مختلف شغلی و ورزشی گوی را از مردها ربوده اند و به جایی رسیده اند که دهان برخی از حیرت و تعجب باز مانده است.

گزارش امروز ما به  دختران فوتبالیست کرمانی مربوط است، دخترانی که الفبای قهرمانی را برای خود تعریف کردند و اکنون در بهترین جایگاه فوتبالی ایران یعنی بر سکوی اول و دوم لیگ برتر ایستاده اند و این در حالی است که مردان فوتبال کرمان علیرغم هزینه های هنگفتی که برای آن ها می شود  همچنان در حسرت راه یابی به لیگ برتر مانده اند.

دو تیم باشگاهی استان کرمان، یعنی شهرداری بم و شهرداری سیرجان در یازدهمین دوره لیگ برتر فوتبال بانوان توانستند به ترتیب قهرمانی و نائب قهرمانی را از آن خود کنند و در این بین تیم شهرداری بم، این قهرمانی را با رکورد بدون باخت برای خود و طرفداران شان شیرین تر و جذاب تر کرد.

نرگس کوهستانی دختر فوتبالیست عضو تیم شهرداری بم است که بازیکن مورد علاقه اش درایران امید ابراهیمی و در جهان مسی است، الگوی او در فوتبال هم راموس است چرا که خودش در پست دفاع بازی می کند و سعی می کند از راموس بازی کردن را یاد بگیرد.

کوهستانی در گفت و گو با خبرنگار ما در اظهار کرد: امسال موفق شدیم، ششمین قهرمانی لیگ برتر را به دست آوریم واین در حالی است که لیگ امسال نسبت به سال های قبل خیلی سخت و طولانی تر بود.

از او تلخ ترین و شیرین ترین خاطره فوتبالی اش را سوال کردیم که در پاسخ گفت: تلخ ترین خاطره من من مربوط به مساوی بود که در مقابل سیرجان داشتیم چون تلاش کردیم یک رکورد بدون هم باخت و هم مساوی داشته باشیم که با این مساوی نتوانستیم ولی خوشبختانه موفق شدیم بدون باخت قهرمان لیگ شویم.

شیرین تر خاطره او هم این است که دو هفته به پایان بازی ها قهرمانی آن ها مسجل شد و این قهرمانی برای آن ها بسیار شیرین بود.

این فوتبالیست کرمانی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگارما که از او خواسته بود با کلمه ” گل ”  یک ضرب المثل بگوید، اظهار کرد: از محبت خارها گل می شود.

عارفه سید کاظمی نیز بانوی فوتبالی کرمانی است که گلر تیم شهرداری سیرجان ؛ نائب قهرمان لیگ یازدهم برتر فوتبال بانوان ایران است، او از سن خیلی کم وارد میادین حرفه ای فوتبال شد و کاپیتانی تیم ملی نوجوانان ایران را در کارنامه دارد، بازیکن مورد علاقه او در سطح جهانی کریستانو رونالدو و در ایران هم علیرضا بیرانوند است، او بیرانوند را یک الگوی خوب برای  خود می داند .

سید کاظمی در گفت و گو با خبرنگار ” بوتیا نیوز ” از فراز و نشیب هایی که در طول یک سال طی کردند تا به مقام نائب قهرمانی برسند گفت و اظهار کرد: ما همان اول لیگ دو نفر از بازیکنان خود را به خاطر مصدومیت از دست دادیم و همان جا بود که تمام برنامه های تیم به هم ریخت.

وی افزود: ولی با این وجود تلاش کردیم و فراز و نشیب های زیادی را پشت سر گذاشتیم و نسبت به آن چیزی که فکر می کردیم شرایط بهتر شد و توانستیم رقبای سرسختی مثل سپاهان و ذوب اهن اصفهان را پشت سر بگذاریم و نائب قهرمانی را از آن خود کنیم.

از او در خصوص درگیری شهرداری سیرجان در بازی با ذوب آهن اصفهان، سوال کردیم که در پاسخ بیان کرد: گفت ما بازی خیلی سختی در مقابل ذوب آهن داشتیم چرا که ما در زمین حریف بازی می کردیم و آن ها به این سه امتیاز احتیاج داشتند و با تمام توان می جنگیدند.

سیدکاظمی در ادامه مطرح کرد: اما ما با تمام وجود تلاش کردیم که بازی به نفع ما تمام شود و حدود دقیقه ۸۲ بود که بعد از گل دومی که ذوب آهن خورد تیم شان به هم ریخت و کار به  نزاع و درگیری رسید و من ترجیح می دهم بیشتر از این در این خصوص توضیح ندهم چرا که بازی تمام شده و هر دو تیم رای کمیته انظباطی را دریافت کردند.

تلخ ترین خاطره سید کاظمی مربوط به بازی با انزلی است که با اشتباه او بازی را که برده بودند مساوی کردند و او از این اتفاق بسیار نارحت است.

شیرین ترین خاطره هم مربوط به بازی سپاهان-سیرجان بود که در سیرجان برگزار شد و او در ۱۶ دقیقه اول موثر عمل کرد و توانستم تیم خود را از سه گل حتمی نجات دهد که همین مسئله باعث برد آن ها شد.

عارفه سیدکاظمی با واژه “گل ” برای ما یک ضرب المثل گفت: گلری که گل نخوره گلر نمی شود.

برای این دو تیم کرمانی آرزوی موفقیت روز افزون را داریم و امیدواریم بتوانند هم چنان بر سکوهای قهرمانی لیگ برتر همچون نگینی برآمده از دل کویر بدرخشند و نام کرمان و کرمانی را در ایران و جهان پرآوازه تر از قبل کنند.

گزارش از : مهدی زاده

انتهای پیام/


    اخبار مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *