ضد و نقیض های یک طرح هنری؛

سینمادارانی که قانون بلیت نیم بهای سه شنبه را دور می زنند/به زودی پردیس های سینمایی در کرمان راه اندازی می شوند

شماره خبر: 2562 سرویس خبری : اخبار ویژه ۱۳ تیر ۱۳۹۸

علیرغم ابلاغ قانون کشوری بلیت نیم بهای سینما در روزهای سه شنبه متاسفانه هیچ کدام از سینما داران کرمانی این طرح را انجام نمی دهند و برخورد جدی نیز از سوی ارشاد با سینما داران متخلف صورت نگرفته است.


به گزارش ” بوتیا نیوز ” بلیت سینماهای کرمان روزهای سه شنبه نیم بهاست، این عنوان خبری است که وحید محمدی معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان چندی پیش مطرح کرد و گفت که این موضوع باید توسط سینما‌ها رعایت شود و فقط در صورت تعطیلی روز سه شنبه، نیم بها بودن بلیت حذف می شود.

اما متاسفانه سینما داران شهر کرمان به هیچ عنوان این قانون را رعایت نمی کنند و وقتی یکی از شهروندان صحبت های محمدی معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان را به مسئول فروش بلیت نشان می دهد می گوید این ها برای خودشان حرف می زنند و اصلا این چنین قانونی وجود ندارد.

خلاصه اینکه این شهروند کرمانی با ارائه مستندات هم نتوانست بلیت نیم بها بگیرد و سینما داران زیر بار این قضیه نرفتند، اما سوال اینجاست وقتی سال های زیادی است این قانون در سراسر کشور اجرا می شود چرا سینما داران کرمانی برای خود امپراطوری جداگانه دارند و هر کار که دلشان می خواهد می کنند، مگر نه اینکه باید با سینما داران متخلف برخورد شود؟ این ها سوالاتی بود که ما از مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان پرسیدیم.

محمدرضا علیزاده در گفت و گو با خبرنگار ” بوتیا نیوز ” گفت: در خصوص بلیت نیم بهای سینما در روزهای سه شنبه ما یک سری تخلفات داریم و بسیاری از سینما ها آن را اجرا نمی کنند و اخیرا با سازمان سینمایی کشور هماهنگی انجام دادیم تا از طریق راه های قانونی وارد شویم و با سینما داران متخلف برخورد کنیم.

وی تاکید کرد: این یک طرح کشوری است و طبق هماهنگی سازمان سینمایی کشور همه سینمادارن کشور باید این کار را انجام دهند و نمی توانند بگویند ما بلیت نیم بها نداریم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان تصریح کرد: یکی از مشکلات کرمان، انحصاری بودن سینما است و متاسفانه افرادی که مجتمع های تجاری می سازند کمتر به سمت سینما سازی ترغیب می شوند.

علیزاده در ادامه خاطر نشان کرد: ولی با پیگیری های صورت گرفته به دنبال این هستیم تا پردیس های سینمایی در کرمان راه اندازی شود و سینماهای جدیدتری داشته باشیم که بدون مشارکت بخش خصوصی ایجاد پردیس های سینمایی ممکن نیست.

وی در پایان مطرح کرد: به زودی با ایجاد پردیس های سینمایی، حالت انحصاری سینما در کرمان از بین می رود و با سینما داران متخلفی هم که در خصوص بلیت نیم بهای سه شنبه ها مقاومت می کنند برخورد سختی خواهد شد.

گزارش: مهدوی

انتهای پیام/


    اخبار مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *