همزمان با دهه کرامت:

برگزاری عصر شعر کرامت در شهرستان کوهبنان

شماره خبر: 2598 سرویس خبری : اخبار کرمان ۱۸ تیر ۱۳۹۸

همزمان با دهه کرامت ویژه برنامه " عصر شعر کرامت" با حضور جنعی از مسئولان و شاعران و ادیبان شهرستان کوهبنان برگزار شد.


به گزارش ” بوتیا نیوز ” همزمان با دهه کرامت عصر شعر کرامت با حضور امام جمعه و جمعی از مسئولان و شاعران کوهبنان در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان برگزار گردید.

در این مراسم حجت الاسلام عباس جعفری امام جمعه کوهبنان با استناد به کلام نورانی قران کریم گفت: خداوند به وسیله قران انسان را تجلیل کرد در حالی که در قران تمام هنرها مورد تکریم و تجلیل قرار گرفته از خط و شیوه نوشتن همچنین‌ عظمت خوب نوشتن به نیکی تجلیل شده است.

وی تاکید کرد: در قران سوره ای به نام شعرا وجود دارد که ارزش و مقام شعر را می رساند شاعران با عقل و شعور خود کار فکر و درون را عظمت می بخشند .

امام جمعه کوهبنان خاطر نشان کرد: با اندیشه شعر خلق می شود لذا برخی از هنرها اگر مورد توجه و حساسیت قرار نگیرد مورد سو استفاده واقع می شوند.

وی بیان داشت: اگر مراقبت نشود شعر مورد سو استفاده واقع می شود لذا باید حواسمان جمع باشد چرا که شخصیتی همانند پیامبر اعظم (ص)هیچ گاه شعر نگفتند و شعر دیگران را نخواندند .

حجت الاسلام جعفری تصریح نمود : امیر المومنین شعر می گفتند و شعر می خواندند حضرت امام‌ (ره)و مقام معظم رهبری به شعر و شاعری عنایت ویژه ای دارند لذا همه ساله به مناسبت های مختلف شاعران به محضر مقام معظم رهبری می رسند .

وی ادامه داد: شعر هنر زیبایی است و شعرا امتیاز بین انسان و سایر موجودات را احیا می کنند چون انسان ها خلیفه خداوند هستند و با عقل و درایت مطالب را بیان می نمایند .

امام جمعه کوهبنان بیان داشت : شعرا به نظام‌ مقدس جمهوری اسلامی خصوصا در دوران دفاع مقدس خدمات ارزنده ای داشتند باید تلاش شود تا ارزش های اسلام و انقلاب با شعر و شاعری گسترش پیدا کنند .

زمینه استعدادیابی شاعران کوهبنانی فراهم شود

در ادامه رحیم سیف الدینی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کوهبنان با تبریک دهه‌کرامت گفت: امام رضا(ع) و فاطمه معصومه(س) آموزگاران تقوا، علم و معرفت هستند که در حقیقت ولی نعمت کشور ایران اسلامی محسوب می شوند.

وی خاطر نشان کرد: در شهرستان کوهبنان انجمن شعر اشک را داریم که در ماه دو جلسه به صورت منظم برگزار می کند تا زمینه برای شناسایی استعدادها فراهم شود.

ایشان تصریح نمود: همه ساله جشنواره غزل شهرستان کوهبنان را داریم که با حضور شاعران شهرستان های کوهبنان ، زرند ، راور ،بافق و بهاباد برگزار می شود .

لزوم بازگشت جایگاه واقعی شعر کوهبنان

در ادامه محمود نیکخواه دبیر انجمن آزاد شعر اشک کوهبنان گفت: استعدادهای فراوان شعر و شاعری در کوهبنان وجود دارد که کسب رتبه های برتر نشان این مهم است .

وی تاکید کرد: باید تلاش شود تا شعر و شاعری کوهبنان به جایگاه واقعی خود برگردد در حالی که در گذشته کوهبنان مهد شعرا و ادیبان بزرگ بوده است و امروز هم استعدادهای بسیار خوبی در این عرصه در شهرستان داریم .

برای خلق آثار ارزشمند و فاخر باید تلاش کرد

در ادامه مطهره طهمورسی دبیر انجمن شعر خوبان کرمان گفت: شهرکوهبنان به انسان‌انرژی مثبت می دهد همین امر باعث شده که شاعران و ادیبان به این خطه روی بیاورند.

وی تاکید‌کرد: برای شعر گفتن باید با خدا و آفریدهای خدا ارتباط خوبی برقرار کنیم تا بتوانیم آثار ارزشمندی را خلق کنیم .
نامجو کوهبنانی
انتهای پیام‌/


    اخبار مرتبط

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *