مدیر کل بنیاد شهید استان کرمان مطرح کرد؛

بازگشت دو فرمانده مفقود الاثر بعد از ۳۳ سال به استان کرمان/مراسم استقبال فردا برگزار می شود

شماره خبر: 2771 سرویس خبری : اخبار کرمان ۱۵ مرداد ۱۳۹۸

مدیر کل بنیاد شهید استان کرمان گفت: پیکر مطهر این دو شهید که در منطقه عملیاتی سومار در عملیات کربلای 6 مفقود الاثر شدند، فردا بعد از گذشت 33 سال به آغوش میهن مان باز می گردد و وارد استان کرمان می شوند.


احمد گروهی در گفت و گو با خبرنگار” بوتیا نیوز ” از بازگشت پیکر دو شهید مفقود الاثر تازه تفحص شده به استان کرمان خبر داد و گفت: این دو شهید که در منطقه عملیاتی سومار در عملیات کربلای ۶ مفقود الاثر شدند، فردا بعد از گذشت ۳۳ سال پیکر مطهر آن ها به آغوش میهن مان باز می گردد و وارد استان کرمان می شوند.

 

مدیر کل بنیاد شهید استان کرمان تصریح کرد: این دو شهید به نام های علی قربانعلی پور فرزند امید علی که فرماندهی گروهان یک و حمدالله قربانعلی پور فرزند امیرعلی فرمانده گروهان دوم ازگردان ۱۹۷ پیاده مکانیزه تیپ سه لشکر ۸۸ زرهی زاهدان را به عهده داشتند، از شهدای نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی هستند که در سال ۶۵ به شهادت رسیده و مفقودالاثر شدند.

 

گروهی در ادامه با تشریح برنامه های مراسم استقبال از این دو شهید والا مقام عنوان کرد: مراسم استقبال از این دو شهید که پسر عمه و پسر دایی هستند، فردا چهارشنبه ۱۶ مرداد ماه ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح از فرودگاه کرمان به سمت معراج شهدا برگزار می شود.

 

وی افزود: مراسم وداع نیزعصر چهارشنبه بعد از نماز مغرب وعشاء در کنار حرم مطهر شهید گمنامِ شهرک هوانیروز کرمان برگزار می شود.

 

مدیر کل بنیاد شهید استان کرمان در پایان خاطر نشان کرد: مراسم تشییع و تدفین این دو شهید نیز روز جمعه ۱۸ مرداد ماه، ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه صبح از کرمان به سمت روستای هراران شهرستان بردسیر آغاز می شود و ساعت ۹ صبح در همین مکان مراسم تشییع برگزار می شود.

مصاحبه و تنظیم: مهدی زاده

انتهای پیام/


    اخبار مرتبط

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *