رئیس بسیج رسانه کشور:

مردم در فضای مجازی به دنبال حرف های غلط ولی زیبا هستند/ حضور بدون آگاهی آفت فضای مجازی است

شماره خبر: 2789 سرویس خبری : اخبار کرمان ۱۶ مرداد ۱۳۹۸

رئیس بسیج رسانه کشور گفت: متاسفانه فضای مجازی ما را سطحی نگر کرده و دشمن قلب های ما را فتح کرده است و می توان گفت مردم در فضای مجازی به دنبال حرف های غلط و زیبا هستند.


به گزارش “بوتیا نیوز” مسعود بصیری در همایش گرامیداشت روز خبرنگار و گردهمایی فعالین فضای مجازی استان کرمان گفت: امروز همانطور که در تکنولوژی از چرخ به موشک های پیشرفته رسیدیم در حوزه علوم انسانی به دانش جامعه شناسی دست پیدا کردیم.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور تصریح کرد: گاهی در حوزه رسانه و ارتباط با دیگران از تکنیک های قدیمی استفاده می کنیم، متاسفانه امروزه در معرض حجم عظیمی از اخبار و اطلاعات قرار گرفته ایم همین امر سبب شده تا دچار توهم دانش شویم.

بصیری بیان کرد: در کشور ما افراد زیادی وجود دارند که در موارد متعدد نظر می دهند که این امر ناشی از توهم دانش اقتصادی در جامعه است.

وی خاطر نشان کرد:  تصور ما از غرب تصور کشوری پیشرفته با امکانات کامل است در حالی که میانگین درآمد در آمریکا ۲ هزار و ۵۰۰ دلار است و حدود ۶۰ درصد دانشجویان آمریکا برای هزینه تحصیل از وعده های غذایی خود کم می کنند.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور تاکید کرد: کشور ما در هیچ کدام از جرائم خانوادگی، درگیری های خیابانی، تجاوزها و… که سایر کشورها شاخص هستند سرآمد نیست و جزء ۱۲۰کشور اول قرار نداریم اما احساس بدبختی در کشور ما بیشتر است.

بصیری در ادامه عنوان کرد: آمریکا یک پیکر تنومند است که دچار پوکی استخوان شده است، این سخن سردارسلامی درست است و جامعه آمریکا دچار چنین وضعیتی است اما تصور ما این است که تمام مشکلات دنیا بر سر ما خراب شده است.

وی ادامه داد: مردم را به شدت نگران می کنند در حالی که در حوزه تجاوز به حقوق کودکان اولین کشور دنیا سوئد است و ما جزء ۱۵۰ کشور اول نیستیم.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور یادآور شد: در حالی که تصور می شود آمار طلاق در کشور ما نگران کننده است ولی در واقعیت ایران در دنیا کمترین آمار طلاق را دارد.

بصیری تشریح کرد: در همه دنیا خودروهای ارزان قیمت و گران قیمت وجود دارد دلیلی ندارد که قیاس به نفس کنیم چرا که نظرها باید مستدل باشد.

وی خاطر نشان کرد: در همه کشورها دریافت حقوق های نجومی وجود دارد و بیشترین حقوق نجومی توسط مسئولین کشور استرالیا دریافت می شود در حالی که کل اختلاس کشور ما ۳ درصد بودجه کشور است اما تصور این است که همه در کشور ما در حال دزدیدن هستند.

بصیری عنوان کرد: ما مشکلات زیادی داریم و ۴۰ سال است که در تحریم به سر می بریم بنابراین باید از چند جهت به موضوعات نگاه کنیم.

وی اظهار داشت: با وجود همه نداری ها ۷۰ درصد مردم ما دارای خانه هستند و ۷۰ درصد آن ها به رستوران می روند و در تهران تمایل مردم به خانه های ۸۰ متری افزایش یافته است.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور بیان کرد: بر اساس گفته ترامپ در کشور آمریکا ۵۰ درصد خانواده ها نگران وعده غذایی بعدی خود هستند، متاسفانه فضای مجازی ما را سطحی نگر کرده است خبری را خوب می دانیم که در باطن بد است.

بصیری یادآور شد: در کشور باید فاصله طبقاتی کاهش یابد اما جالب است بدانیم در این بحث نیز کشور ما جایگاه خوبی در دنیا دارد.

وی مطرح کرد: در مسئله حجاب دشمنان به دنبال قرار دادن ما در مقابل یک دیگر هستند ولی تبلور نمایش بی حجابان در کشور نمایان است.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور ادامه داد: غربی ها هیچ گاه از هزینه رسانه کم نمی کنند و جنگ امروز جنگ رسانه است و مردم امروز دچار ضعف رسانه هستند چراکه رسانه مانند مواد مخدر می باشد.

بصیری بیان داشت: تکنولوژی علوم انسانی همانند تکنولوژی فنی و فیزیکی پیشرفت کرده است و امروز دشمن قلب های ما را فتح کرده و ما بدون تحقیق سخنان آن ها را قبول می کنیم و به طور کلی مردم در فضای مجازی به دنبال حرف های غلط و زیبا هستند.

وی تاکید کرد: حوزه رسانه به قدمت بشریت باز می گردد و حضرت آدم (ع) از طریق همین رسانه فریب خورد.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور با اشاره به این که امروزه دیگر جنگ نظامی در نخواهد گرفت یادآورشد: اگر قراراست بمیریم باید ایستاده و در حال مقاومت بمیریم، همه ملت ها مشکل دارند و این مختص ایران نیست.

بصیری تصریح کرد: هیچ خبری را بدون کنترل کردن نخوانیم و برای حضور در فضای مجازی باید مطالعه ای عمیق داشته باشیم، سواد رسانه ای خودسازی دارد و ما در فضای آلوده حرکت می کنیم از این رو باید مراقب باشیم.

وی در خاتمه گفت: تغییر نظر و ایده یک شبه و آگاهانه رخ نمی دهد بلکه ۲۰ سال طول می کشد اگر مراقب نباشیم و مطالعه نکنیم شکست می خوریم، امروز احساس فلاکت با وجود همه مشکلات از فلاکت کیلومترها جلوتر است.

انتهای پیام/


    اخبار مرتبط

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *