دادستان کرمان:

توقف پروژه هتل بام به دستور دادستانی نبوده است/ضعف نهادهای فرهنگی و مسئولین استان در خصوص توهین یک تهیه کننده به کرمانی ها

شماره خبر: 2819 سرویس خبری : اخبار ویژه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸

دادستان کرمان گفت: پروژه هتل بام، به دلیل کمبود بودجه متوقف شده است و دادسرا در این راستا ورود نداشته است ولی اگر تخریب زیست محیطی صورت گیرد به طور حتم دادسرا در این زمینه ورود جدی پیدا خواهد کرد.


به گزارش “بوتیا نیوز” دادخدا سالاری صبح امروز در نشست با اصحاب رسانه اظهار کرد: پرونده‌ای درخصوص پروژه انتقال آب به شهرستان رابر تشکیل شده است که منجر به توقف این پروژه شد.

دادستان کرمان افزود: ماجرای این پرونده این است که هزینه گزافی از بیت المال را صرف پروژه ای کردند که اصلا آبی برای انتقال دادن ندارد و رودخانه ای که برای انتقال در نظر گرفتند خشک است.

سالاری با بیان اینکه ۵۵ روستای شهر رابر آب آشامیدنی ندارند ک با تانکر آب رسانی می شوند، تصریح کرد: لذا در خصوص این پروژه با توجه به تخریب محیط زیست و تضییع اموال بیت المال پرونده تشکیل و کیفر خواست مربوطه صادر گردیده است.

وی در ادامه به وضعیت تالاب جازموریان اشاره کرد و گفت: این تالاب در وقوع ریزگردها تأثیر گذار است و رسانه ها باید پیگیری کنند که چرا حقابه جازموریان از سد جیرفت رها سازی نمی شود؛ چرا که آب در پشت سد هلیل انباشته و تبخیر می گردد اما وزارت نیرو سهمی را در این راستا به جازموریان اختصاص نمی دهد.

دادستان کرمان به ضرورت نصب کارتخوان در مطب پزشکان تاکید و بیان کرد: دستور برای قرار دادن دستگاه کارت‌خوان در مطب پزشکان کرمان از طریق دادسرا صادر شده است و در این زمینه نظارت صورت می‌گیرد تا از فرار مالیاتی جلوگیری کنیم.

سالاری در خصوص توقف پروژه هتل بام نیز عنوان کرد: این پروژه به دلیل کمبود بودجه متوقف شده است و دادسرا در این راستا ورود نداشته است ولی اگر تخریب زیست محیطی صورت گیرد به طور حتم دادسرا در این زمینه ورود جدی پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به  بحران بی آبی در استان کرمان، خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۱۳ شهرستان استان کرمان مشکل آب دارند که با جلساتی  که با استانداری داشتیم اعلام کردیم که برای حل این‌معضل باید سند جامع آب برای کل استان تدوین شود.

دادستان استان کرمان در پاسخ به آخرین وضعیت پرونده فیلم ” ماه همه با هم هستیم” اظهار داشت: از آنجایی که در این فیلم کرمانی ها را افراد قاچاقچی و شیره ای معرفی می کرد به عنوان مدعی العموم وارد شدیم و پرونده ای تشکیل شد که نتیجه اولیه این طرح شکایت، توقف اکران این فیلم در کرمان بود.

سالاری با انتقاد از نهادهای فرهنگی و مردم کرمان که نسبت به این‌موضوع هیچ واکنشی نشان ندادند، عنوان کرد: نشان دادن جلوه قاچاقچی از کرمان و کرمانی صحیح نیست چرا که واقعیت این است ۹۵ درصد قاچاقچیان مواد مخدر غیر بومی کرمان هستند ولی اقدامات آنان به نام استان تمام می شود.

وی با بیان اینکه کمتر از یک درصد پرونده های استان کرمان مربوط به خرید و فروش مواد مخدر است، بیان کرد: مواد مخدر از سیستان و بلوچستان به قصد ورود به مرکز کشور و یا انتقال به سایر کشورها از استان کرمان عبور می کند و ما نقش کشف را داریم ولی به جای آنکه ما قهرمان باشیم، نام استانمان با عنوان قاچاقچی مواد مخدر شناخته می شود که لازم است اصحاب رسانه در این زمینه روشنگری کنند.

تنظیم: مهدی زاده

انتهای پیام/


    اخبار مرتبط

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *